Skocz do zawartości

Eflite Carbon Z Cub - opinie


kbugatii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pytam z pozycji początkującego. Zastanawiam się nad Carbon Z' em oraz Fun Cub' em XL RR. Główne kryterium to bardzo szybki start i wolne lądowanie z powodu braku "dobrego" pasa startowego w okolicy. Za Carbon Z przemawia jego spora wielkość a oczy już nie te. W większości opinii na temat tych modeli zwracana jest uwaga na ich wszechstronność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model w 2015r. przyniósł mi pod choinkę św. Mikołaj.

 

2b896854b68dae0b.jpg

 

Model jak na piankę wagowo i rozmiarami jest duży, więc pierwsze co zrobiłem to stojak transportowy. Na zdjęciu tuż przed oblotem wraz z innymi modelami.

 

27d6e6a8ae2ca5c8.jpg

 

Teraz o modyfikacjach. Zastrzał pomocniczy przy swojej długości i przekroju wydał mi się bardzo wiotki. Jego przekrój to mała literka "c" i w wewnętrzną część pasuje idealnie rurka węglowa o średnicy zewnętrznej 5mm. Wklejając ją należy bardzo uważać aby nie skręcić zastrzału wokół osi podłużnej. Niestety przydarzyło mi się to i musiałem zakupić drugi komplet. Po tej operacji zastrzał bardzo zyskał na sztywności.

 

4460180bd2e0d4f3.jpg

 

Kółko ogonowe fabrycznie jest zamocowane do steru kierunku.

 

a1d827f899c84f34.jpg

 

Rozwiązanie bardzo proste ale również bardzo podatne na uszkodzenia. Na RC Groups są zdjęcia takich uszkodzeń. Przerobiłem to tak.

 

7333306ec84c33d6.jpg

 

4d510d471a519091.jpg

 

Jak na razie ta przeróbka spisuje się bardzo dobrze.

 

Do odbiornika oraz serw usterzenia dostęp jest bardzo dobry.

 

59859a525f3526af.jpg

 

Modelu nie zamierzałem wykorzystać jako holownika szybowców więc przez wylot haka holowniczego wypuściłem antenę odbiornika.

 

648992ccd5018a87.jpg

 

Mocowanie pakietu zasilającego również zostało wykonane bardzo prosto. Plastykowa płytka z rzepem. Na RC Group jest pokazany bardzo praktyczny pojemnik na baterię który można zakupić jako zestaw laserowy. Bazując na fotografiach oraz znając wymiary większości pakietów 6S 4500 wykonałem taki pojemnik.

 

07a49e746f63285f.jpg

 

d64bf9b61a62d87f.jpg

 

W miejsce plastykowej płytki zamocowałem wykonaną ze sklejki lotniczej podstawę pojemnika. Posiada ona kilka otworów dzięki którym można przesuwać pojemnik tak by wyznaczyć ŚĆ oraz zablokować go w odpowiednim miejscu. Bardzo przydatne rozwiązanie.

 

85ee49bba20bbdd8.jpg

 

8124492cf24e01bc.jpg

 

Podwozie główne choć wykonane z pręta 5mm jest jednak przy tej wadze modelu troszkę za miękkie i potrafi się odkształcić. Zamierzam  je od spodu wykrzyżować zastrzałami na wzór innych modeli Pipera.

Serwa lotek są zasilane przez V-kabel zamierzam to również zmienić na podłączenie do dwóch kanałów tak aby uzyskać możliwość różnicowego ustawienia lotek.

Do modelu zakupiłem również pływaki. Może w tym sezonie uda się wystartować z wody.

 

Podsumowując.

Jest to już spory "kawał" pianki. Model lata bardzo makietowo. Na zastosowanym pakiecie czas spokojnego lotu wynosi ok 12minut. Dużą zaletą jest dostęp do części zamiennych. Choć cena modelu jest wysoka to otrzymujemy model w pełni wyposażony oraz dobrze latający.

Ja jestem z niego bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.