Skocz do zawartości

Drugie podejście do Wicherka 15


TheKuba1414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady - chciałbym zrobić zaokrąglone końcówki skrzydeł na inny kolor. Próbowałem już z 6 razy i za każdym razem mi się rozjeżdżały, robiłem z dwóch osobnych kawałków na dol i na górę.

Ma ktoś jakiś dobry sposób na coś takiego?

 

Wkrótce wrzucę aktualizację i zdjęcia.

 

Pozdrawiam

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli robisz nie przeźroczystą folią - to ja bym zrobił dużą zakładkę na końcówkach, potem tą zakładkę przykrył kolorem skrzydła (mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi) górna część też z dużą zakładką na dół i potem wyrównanie gorącym powietrzem - u mnie to nawet wyszło. Też miałem z tym problem, tylko że nie mogłem zrobić zakładki, bo mam folię przeźroczystą i było faktycznie ciężko naciągnąć folię tak aby nie zlazła z krawędzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz nie przeźroczystą folią - to ja bym zrobił dużą zakładkę na końcówkach, potem tą zakładkę przykrył kolorem skrzydła (mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi) górna część też z dużą zakładką na dół i potem wyrównanie gorącym powietrzem - u mnie to nawet wyszło. Też miałem z tym problem, tylko że nie mogłem zrobić zakładki, bo mam folię przeźroczystą i było faktycznie ciężko naciągnąć folię tak aby nie zlazła z krawędzi.

Było lepiej ale jeszcze ściągneło z tyłu.

Kończę z tym na dzisiaj bo szału dostanę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja też miałem z tym dużym problem i tak mi się nie podobało pierwsze skrzydło, że po oklejeniu wszystkiego zerwałem i okleiłem jeszcze raz i niestety też nie jestem w pełni zadowolony, ale już folii nie mam :). Poszło na styk został mi kawałek może 5x5cm. Doskonale Cię rozumiem :D. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Drugi Wicherek już na ukończeniu - trochę to potrwało bo z powodów różnych i różniejszych postanowiłem zrobić skrzydła od nowa.

Garść zdjęć nie pokazujących całego modelu (zdjęcia całości wrzucę jak będzie gotowy  :))

 

Zastrzały:

post-17671-0-48538500-1502909876_thumb.jpg

 

 

Stat. pion:

post-17671-0-34638500-1502909897_thumb.jpg

 

Przód kadłuba:

post-17671-0-70183400-1502909922_thumb.jpg

 

Pozdrawiam  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu jak był deficyt z kasiurom na linki hamulcowe do roweru (dużo się jeździło) i czasem końcówki linek się rozwarstwiały to załatwiliśmy takie rozszczepienia 

post-8897-0-23639300-1503340304_thumb.jpg

 

przy pomocy prostownika 12 V ... zadzior rozwijaliśmy na całej długości linki i jedną żabkę z prostownika podpinaliśmy do linki a drugą żabkę dotykaliśmy tego zadzioru efekt był taki że zadzior zaczął się topić czy tam palić i po prostu znikał ... oczywiście robi się to po kawałku tak po 5 mm i metoda dawała radę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było cuś takiego:

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/Popychacz-z-linka-stalowa-DU-BRO-3105.html?pa=73&dm=full&pp=100&producer=3116

 

I w poprzednim Wicherku musiało być, bo popychacz do gazu szedł zawijasem a tą linkę mogłem (prawie) dowolnie wyginać. Teraz mam na szczęście linie prawie-prostą :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.