Skocz do zawartości

Mini Delta z depronu pod 4s


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Żeby w wakacje się nie nudzić zaopatrzyłem się w 4 m2 depronu, a dokładniej tanich podkładów pod panele do budowy prostych modeli, które łatwo skleić, a w przypadku kraksy po prostu przenieść sprzęt na kopię :)

Wpadł mi fajny wg mnie pomysł na zbudowanie nie wielkiej delty (ok 50-60 cm rozpiętości), którą da się zasilić lipo 4s.

Plany rysowane z głowy, bez jakiś dokładnych pomiarów, czy obliczeń ;)

Modelik będzie malutki:

RS: 50 cm

Dł: 36 cm

Kadłub z 3 warstw depronu 5mm, skrzydła z jednej, wzmocnione pręcikiem węglowym

post-18615-0-94777900-1499257788_thumb.jpg

 

Problem mam z doborem komponentów..Raczej nikt nie lata takimi mikrusami na 4s.. Wybrałem te najtańsze z Banggood.com:







 

Cena za zestaw: 153 zł

 

Waga komponentów: ok. 84 gramy (nie liczę samego modelu, popychaczy, kleju itp.)

 

I teraz pytanie: Czy to poleci? Wiem, że przy mikro modelach liczy się każdy gram + aerodynamika - "profil" zrobię na oko, ale z drugiej strony kasa na marne nie pójdzie, bo przy nieudanej próbie po prostu wycinam kolejny model i próbuję dalej ;)

 

Macie jakieś zastrzeżenia co do tego projektu? 

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady :D

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj,

Jako alternatywę mogę polecić Ci FunJet Clone'a:

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?1848051-Funjet-Clone%21-Flight-Video-Build-Video-and-PDF-s

 

Napedzałem go trochę większym silnikiem - 1806, a zasilałem 2s (700) lub 3s(1000-1300). Latał świetnie, jak po szynach, pod warunkiem utrzymania ciągu. Skończył żywot bo przyziemiłem podczas niskiego przelotu.

Elektronika poszła do skrzydła 70cm, potem do trenerka dla odmiany.

 

Wysłane z mojego Paris przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.