Skocz do zawartości

Kesony na skrzydłach ??


krzysiek 1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, moje pytanie :czy samoloty WW1 miały kesony na skrzydłach czy też nie, głównie chodzi mi o SPADA XIII, powoli przymierzam się do zbudowania makiety lub pół makiety w sk. 1/3.5 wykorzystując plany z modelarza

15ee7f37b2e2832amed.jpg

które zostały powiększone do odpowiedniej wielkości, i na tym etapie rozmyślam nad konstrukcją modelu, pytanie moje jest dosyć istotne dla mnie ponieważ znalazłem sporo informacji(?) o tym samolocie i w jednym czasop. jest bez kesonów

 

632b80900925bd5amed.jpg

w innym z kesonami

a80d44e466b0db9bmed.jpg

to samo ze zdjęciami

b4703d335aaeb668med.jpg

to jest raczej replika ?

dff2d275db4c06e2med.jpg

tu widać szwy ale na gładkiej raczej powierzchni

Macie panowie jakieś sugestie jak powinno być prawidłowo ???

pozdrawiam Krzysiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wykorzystując plany z modelarza

Macie panowie jakieś sugestie jak powinno być prawidłowo ???

pozdrawiam Krzysiek

Ponieważ w Modelarzu masz wersję C1 to zdjęcia TAKIEGO samolotu szukasz bo i tak MUSISZ zrobić model KONKRETNEGO samolotu, a keson jeśli jest na zdjęciu to robisz, jeśli nie ma to nie robisz.

Żelazna zasada F4x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wersja C 1 ale ostatnie zdjęcie to właśnie ta wersja,i według was ma czy niema?!? mam jeszcze czarno białe zdjęcia tej wersji.Zdjęć w tym malowaniu co na rzutach nie ma szans znaleźć.

A jeśli chodzi o imprezy to jeśli zdjęcia są zrobione z perspektywy to wtedy są brane pod uwagę rzuty samolotu z tego co kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Nie jestem znawcą samolotów z I wś ,ale czy nie ma to pół-keson czyli górą oklejony sklejką a dolna powierzchnia profilu była tylko zagęszczona takimi laminowanymi pół-żebrami.Tu masz link do materiału z budowy repliki na pewno Ci się przyda są tam bardzo fajne fotki .

 

http://www.theaerodrome.com/forum/showthread.php?t=55055&page=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wersja C 1 ale ostatnie zdjęcie to właśnie ta wersja,i według was ma czy niema?!? mam jeszcze czarno białe zdjęcia tej wersji.Zdjęć w tym malowaniu co na rzutach nie ma szans znaleźć.

A jeśli chodzi o imprezy to jeśli zdjęcia są zrobione z perspektywy to wtedy są brane pod uwagę rzuty samolotu z tego co kojarzę.

Na zawodach MUSISZ przedstawić rzuty (prawdziwa sylwetka i proporcje), a dodatkowo zdjęcia mają być twojego egzemplarza z malowaniem i szczegółami, które chcesz pokazać, że zrobiłeś w modelu.

Oczywiście możesz też pomalować tak jak na planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.