Skocz do zawartości

Jaki silnik do ASW-28 VOLANTEX ?


djlp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niestety spaliłem silnik w modelu i teraz nie za bardzo wiem jaki mógłbym kupić, miałem silnik Turnigy 3536 1100 kv, ale przerabiałem sobie mocowanie, producent przewiduje silnik 4023 850 kv niestety takiego nie mogę znaleźć w żadnym sklepie, nie za bardzo się orientuję jakie inne silniki mogę tam włożyć ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli ten nie będzie zbyt ciężki to chyba by się nadał:

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-gliderdrive-sk3-competition-series-3850-3-5-960kv.html

 

ale jak masz oryginalny 30A ESC to może być trochę za mocny


A co się stało, ze spaliłeś ten poprzedni silnik?

Niestety w tych modelach jest chyba za słabe chłodzenie silnika. Mam Phoenixa 2000 z Volantexa i też miałem problem z mocno grzejącym się silnikiem.

Radykalnie pomogła wymiana kołpaka na turbo i modyfikacja wręgi mocującej silnik (ja zrobiłem nową nakladkę z otworami wentylacyjnymi.

 

post-7564-0-79015400-1499929318_thumb.jpg

post-7564-0-34329800-1499929319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator mam 40A.

Mam 2 hipotezy... Był kret oczywiście, 1 wymieniałem antenę w odbiorniku i całkiem możliwe, że straciłem zasięg, chociaż wszystko zgodnie z teorią, latam na 35 mHz, a 2 to popełniłem "niepoprawny" manewr na niskiej wysokości, za bardzo pochyliłem model, szybko podbiegłem do modelu i regulator pikał stałym dźwiękiem, odłączając pakiet poszedł dymek z silnika i widać na nim czarny nalot, po uporaniu się ze złamaną lotką, podłączyłem wszystko do testów i silnik reaguje w taki sposób, że przy dodaniu gazu dostaje lekkich obrotów po czym się zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie typowe zapytanie tutaj, ale poszukuje kawałek połamanego skrzydła prawego od nasady kadłuba od ASW-28  Volantex, wystarczy mi 5cm . Chodzi mi o zdjęcie formy gniazda dla skrzydeł konstrukcyjnych lewe posiadam. reszta na pp. Pozdrawiam Władek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.