Skocz do zawartości

Vipan 2.12 m pod silnik ASP S52AII


Remigiusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie podjąłem się budowy tego samolociku. bazuję na planach przekazanych mi przez kolegę Władka Vipan1110mm. Plany powiększone i wydrukowane, no i tu pojawia się poważny problem, o ile wykonanie Vipana w skali w jakiej były plany (rozpiętość 1110mm) i zgodnie z nimi to wydaje mi się żaden problem o tyle w skali 1:5 ( rozpiętość 2120mm) to już inna bajka.


Nie ma żadnych zdjęć ani planów ( przynajmniej nie znalazłem) pokazujących kształt kabiny, ogon oraz stateczniki pionowy i poziomy wydaje mi się że nie było by z nimi problemu, belkę ogonową można wykonać jak u Wilgi czyli przekrój owalny, ale kabina różni się i to nawet bardzo i nie wiem za bardzo jak ją odtworzyć.


Zastanawiałem się nawet czy najpierw nie zacząć budowy kabiny z kartonu ( np. po telewizorach) i metodą prób i błędów dopasować do najbardziej pasującej do oryginału, nie mam żadnego programu do grafiki i powiem że teraz nauka jakiegoś trochę by pewnie potrwała zwłaszcza że nie znam angielskiego, co mi podpowiecie w tym temacie, jakieś propozycje?. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.