Skocz do zawartości

Phoenix 2000 "Nielot" by dambens


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem ten 3 pas który miał powstać ale w końcu go nie będzie :P do lotniska jest 10km w prostej lini, a latanie poniżej 400ft oczywiście :) tutaj perspektywa i wielkość kątowa robi swoje.

 

Właściwe po drugiej stornie ulicy przy lotnisku jest klub, gdzie latają regularnie i legalnie :)

 

O tu:

 

https://goo.gl/maps/DzGg6rBc1ZR2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dostałem ten 3 pas który miał powstać ale w końcu go nie będzie :P do lotniska jest 10km w prostej lini, a latanie poniżej 400ft oczywiście :) tutaj perspektywa i wielkość kątowa robi swoje.

 

Właściwe po drugiej stornie ulicy przy lotnisku jest klub, gdzie latają regularnie i legalnie :)

 

O tu:

 

https://goo.gl/maps/DzGg6rBc1ZR2

W UK obowiązują chyba te same przepisy dla bezzałogowych co u Nas. Tylko 400ft to prawie 122 metry, a po Naszemu jedynie 100... :(

Jednak fotka poglądowa z podpisem "tak nie latamy" mogłaby być  ;), mało kto się połapie, że jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie napisałem, że otwarcie na własną odpowiedzialność :P Chociaż faktycznie mogłem uprzedzić, że to tylko perspektywa :)

Lepiej, że nie uprzedziłeś  ;).

A co z tymi widokami na Heathrow z góry ? :)

Podepnij jakiegoś Mobiuska i fruuu  :D

Tych na Tower czymś zajmę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się kolego dambens że "nielot" lata. Swojego nie mam kiedy dokończyć  :( . Zaliczenie kreta na początku to wg mnie za bardzo wytrymowane stery na minus. Lepiej ustawić bardziej na plus, poleci od razu w górę lecz pewnie to wiesz. To dla wiadomości innym pilotom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

RunCam Split 2 na pokładzie. Co do odbrze szybującego sprzętu to gładko dzięki APMowi na pokładzie :D Po przejściu na manual, zrobieniu pętli a potem beczki, trochę pod słońce nie widziałęm w jakim położeniu jest model i finalnie zaliczyłęm kreta :) Musze znaleźć chwilę i dołożyć kilka kropel kleju, ale w miedzyczasie czekam na nadajnik do FPV :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po przejściu na manual, zrobieniu pętli a potem beczki, trochę pod słońce nie widziałęm w jakim położeniu jest model i finalnie zaliczyłęm kreta

Ten numer ze Słońcem jest na liście standardowych narzędzi Kreta do rozbijania Naszych modeli. Tak gdzieś pośrodku listy liczącej wg. mojego skromnego śledztwa tylko kilkanaście pozycji...

Zalecenie wydziału prewencji : należy mieć pod ręką, a lepiej na czapeczce ciemne okulary lub podobnie działający sprzęt optyczny. W tym konkretnym przypadku przywołuje się jeszcze zalecenie dot. innego punktu w/w listy : akrobacje wykonuj na bezpiecznie dużej wysokości.

Gadu-gadu, ple-ple-ple... Kilka godzin temu sam kończyłem serię pętlobeczkoLomcevaków metr nad glebą  :wacko:

No risk - no fun  ;)

 

Autolevel'a albo cuś takiego sobie uaktywnij w APM-ie. Jak się da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście straty nmiewielkie, bo peknięte skrzydło, kadłub pęknięty przy silkinku. Mam nadzieje tylko, że wał bedzie prosty, bo jeszcze nie rozbierałem. A była i czapka i okulary, i APM, ale było już za późno niestety, bo myślałem że wyprowadzę. No ale dokładnie do tego służy ten model, do popełniania błędów i nauki na nich :) Szkoda tylko, że film urywa się kilka sekund przed uderzeniem w glebe. No ale taka już uroda runcama z nagrywaniem na karte sd na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 [...] ale było już za późno niestety, bo myślałem że wyprowadzę.

Podstępne, zdradzieckie kreciszcza... Może to był ich taki bardziej wyrafinowany numer z opóżnieniem lub brakiem reakcji na stery po zmniejszeniu prędkości opływu ? Chyba to dość trudne do ogarnięcia, dużo ofiar trzeba na to złożyć  :(.

Teraz, na jesiennym wyżu z podwójną inwersją termiczną pod wieczór dzieją się dziwne rzeczy z powietrzem, lepiej trzymać się dość wysoko, tak ze 25 metrów najmniej  ;). Na 150...200- stu metrach było dziś przed zmierzchem o 10 stopni cieplej niż przy trawie.

Też jadę na micro SD, Mobiuskiem  :D. Taki jest przyjazny, że jak zagnieżdziłem się razu onego na drzewie i siedziałem tam 4 godziny Sky Cruise'm, to po odgnieżdżeniu okazało się, że Mobiusek kilka chwil po "lądowaniu" się wyłączył sam tak jakoś i 40 minut wcześniejszego nagrania ocalało  :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. Dambens opisz jakie poprawki zrobiłeś przy "nielocie" że w końcu poleciał i to ładnie. Co do słońca to jest stara zasada, unikać latania pod słońce a tym bardziej kręcić przed nim akrobację. Żadne okulary nie pomogą przed oślepieniami,  odblaskami i małym kontrastem modelu względem tła. Pozdrawiam i życzę dużo przyjemnych lotów, bez kretowisk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. Dambens opisz jakie poprawki zrobiłeś przy "nielocie" że w końcu poleciał i to ładnie. Co do słońca to jest stara zasada, unikać latania pod słońce a tym bardziej kręcić przed nim akrobację. Żadne okulary nie pomogą przed oślepieniami,  odblaskami i małym kontrastem modelu względem tła. Pozdrawiam i życzę dużo przyjemnych lotów, bez kretowisk ;)

 

Poprawek nie było dużych. Poprostu po krecie, po którym nie było już co zbierać, kupiłem nowy zestaw pianek :D Przy ostatniej spokojnej pogodzie, uało się go wytrymować i pieknie się woził po niebie. Tyle było zabawy, że tego samego wieczoraj jeszcze był ten kret opisany wyżej :D No ale mały update już wkrótce  :rolleyes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.