Skocz do zawartości

Ładowarka BC-3S10


stan1906
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie pakiet LiPo nie powinien się w ogóle nagrzewać podczas ładowania, czujniki są chyba bardziej skierowane do posiadaczy pakietów NiMh. Jednak w celu dodatkowego zabezpieczenia można używać czujnika, ja wtedy ustawiłbym temperaturę na 40-50 stopni, bo to już mogłoby o czymś świadczyć, gdyż tak jak mówiłem pakiety LiPo nie grzeją się podczas ładowania standardowym prądem.

 

Ładowanie z balansowaniem polega na tym, że ładowarka "widzi" przez złącze napięcie na każdym ogniwie osobno, bo jak pewnie wiesz pakiet 3S składa się z trzech cel. I ponieważ cele są po prostu minimalnie różne, i zużywają się w różnym stopniu to mogą mieć inne napięcie po użytku i w różnym tempie się ładować. Gdyby ładowarka nie widziała cel osobno to podczas ładowania mogłaby wystąpić sytuacja, że jedna cela zostanie naładowana za mocno, a druga mniej. Czyli pakiet miałby 12.6V ale jedna cela miałaby np. 5V druga 4V a trzecia 3.6V. Poprawnie wszystkie powinny mieć po 4.2V i właśnie przez złącze balansera ładowarka wyrównuje cele i nie przeładowuje ich. Oczywiście to był skrajny przykład, ale bywa tak, że padnie jedna cela i wtedy dwie mogę zostać grubo przeładowane co może przynieść marne skutki np. pożar.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.