Skocz do zawartości

problem z silnikami Quadcopter


grzesioi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Drone Squad Explorer Quadcopter. Zabaweczkę kupiłem w promocji wiedząc że są zepsute trzy silniczki. (zamierzałem je dokupić przylutować i się bawić) ;)

Ale problem okazał się troszkę poważniejszy gdyż po podłączeniu zasilania do drona i sprawdzeniu miernikiem napięcia na każdy z silniczków okazało się że w jednym jest cały czas napięcie. Po sparowaniu z transmiterem i ustawieniu lewej dźwigni na dole też jest napięcie. w pozostałych pojawia się dopiero jak ruszę lewą dźwignią. w związku z tym pojawiły się pytania:

Czy da się to naprawić? może coś na płytce trzeba przylutować. ;) może da  się wymienić płytkę. Bo w związku z takim obrotem sprawy nie wiem czy kupować silniczki skoro jeden będzie cały czas się kręcił.

 

8b01291775cd3bd1gen.jpg

f4cf3281f26e46e6gen.jpg

bedf3f6b6586c901gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skoro jeszcze   przed uzbrojeniem "drona" idzie cały czas zasilanie dla silnika to możliwe że padający silnik usmażył część płytki odpowiedzialnej za sterowanie  ,zrobił jakieś przebicie, uszkodził silniki pozostałe........czy to się da naprawić - raczej nie .

Tutaj nie pomogę

 

Takich zabawek nie kupuje się zepsutych zwłaszcza jeśli niema części zamiennych .

Syma, JJRC, HUBSAN, EACHINE... to jeszcze marki zabawek do których kupisz części zwłaszcza na zagranicznych sklepach (czytaj -Chińskich :) ) ale do modeli popularnych i produkowanych  a wynalazki i przecenione uszkodzone zabawki  omija się  z daleka  .

 

I przede wszystkim nie kupuje się quadcoptera z "niedziałającymi 3 silnikami" !! 

Śmierć silników szczotkowych to częsta zmora  takich gadżetów   ale nie śmierć  tylu silników  na raz!!  -jeśli jeden padł to już się nie lata i zabawka idzie do naprawy /wymiany silnika-to częste i niemal naturalne w tej "klasie" quadcopterów  ... ale praktycznie śmierć 3 silników na raz jest jak szóstka w totka - i prędzej jest to uszkodzenie kontrolera (ta płytka w dronie)   a nie tylko  pozornie łatwa wymiana silników ... 

 

 

Niestety -chytry dwa razy traci :)

 

PS przylutuj ten jedyny sprawny silnik do tego wyjścia podającego cały czas zasilanie - jeśli będzie się kręcił  i nie reagował na przechylanie  zabawki i reakcje drążka  to będzie pewność że płytka jest uwalona .

 

PS2  można spróbować rozkminić z jakimi modelami jest zgodne te radio i szukać wśród nich  kontrolera  z coptera o podobnej wielkości i zasilaniu  -praktycznie każda firma stosuje własne kodowanie sygnału -tu jest jakiś klon zapewne czegoś co można by było dopasować ale czy to warte- koszt zepsutej zabawki, nowych silników, kontrolera który nie wiadomo czy zagra z nadajnikiem...  szkoda czasu i pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź sprawność wszystkich silników pod zasilaniem zewnętrznym.

2. Wymień tranzystor sterujący tym silnikiem, który jest zasilany cały czas. Tranzystor to ten największy pionowy element z trzema wyprowadzeniami i "kawałkiem blachy" na obudowie.

 

Jeśli teraz pozostałe silniki reagują na nadajnik jest duża szansa, że będzie latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego drona kopiłem za kilkadziesiąt złotych. pomyślałem że dokupię silniczki (znalazłem na allegro lub na chińskich sklepach) ;) i polatam. ;)

sprawdzałem miernikiem wyjście i reakcję na ruchy drążka i niestety nie reaguje. Mam nadzieję że wymiana tranzystora pomoże i nie trzeba będzie szukać drugiej płytki.

A silniczki sprawdzałem wcześniej, nie działają.

a jak znaleźć ewentualnie płytkę, jestem zielony w tych sprawach. widziałem na chińskich sklepach są ale skąd pewność że zadziała z moim kontrolerem.

 

http://www.wl-toys.com/SongYang-toys-X6-RC-Quadcopter-UFO-RC-Drone-parts-62-1031-1037-1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw wymień tranzystor jak radzi Przemek  -poszukaj jakiegoś elektronika który dopasuje jakiś odpowiednik .

 

Co do znalezienia zgodnej płytki - to troszkę trudnieje , bardziej znane firmy są "rozkminione" i na forach spotkasz opisy jakich firm nadajniki działają z z innymi kontrolerami lotu .Tu masz "NONAME"  więc sprawa nie łatwa

Można szukać dronów  wśród firmowych modeli z tym samym nadajnikiem (różniącym sie oczywiscie naklejkami)  ale jesli pudło nadajnika  te same  to duża szansa że elektronika a co za tym idzie kod sygnału będzie zgodny  -ale to tylko szansa a nie pewnik

 

Można kupić  nową płytkę i nadajnik z konkretnego modelu  -tu bedzie pewność że bedzie to działało (oczywiście z jakiegoś drona o tym samym zasilaniu i podobnych silnikach )  ale tu się zaczną wydatki niemal równe kosztom nowego kompletnego  drona z chinskiej strony

 

Przeglądnij strone Bangood  -może po zdjęciach coś rozpoznasz

Opisz swój problem na portalu  " 4smigła"  ,  nie jest tam na bogato ale jest tam więcej o takich zabawkach niż na forach modelarskich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff.... wylutowałem tranzystor i w jego miejsce włożyłem drugi wylutowany z drugiego gniazda. i działa. czyli na 100% uszkodzony tranzystor. teraz potrzebuje nowy. może wiecie gdzie go kupić, bo jak wpisałem  oznaczenia jego w google to dostępny jest tylko w chinach. ;)  może jakiś zamiennik?

 

 

4efe7d280d2f803bgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.