Skocz do zawartości

RWD 5 3 M


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Trochę dawno tu coś się działo ale brak czasu .

Dziś moja RWD-a była na lotnisku posmakować jak to tam jest , oblotu nie było ale trochę pokołowałem zobaczyłem jak się zachowuje , no i ciągnie dość mocno na prawo podczas kołowania .

post-17148-0-45747400-1528628753_thumb.jpg

post-17148-0-96888700-1528628811_thumb.jpg

post-17148-0-10188600-1528628859_thumb.jpg

post-17148-0-23717600-1528628897_thumb.jpg

post-17148-0-99888000-1528628980_thumb.jpg

post-17148-0-31442600-1528629145_thumb.jpg

post-17148-0-11628800-1528629182_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...

Dzięki za gratulacje .

Na filmie słabo widać bo nagrywane telefonem , jest tylko mały problem z wysokością brakło trymera w dół , cały wieczór mierzyłem wszystko i nie mam koncepcji co zrobić , jedynie wyważenia dołożyć na przód .

No BRAWO Radziu! :D , dopiąłeś swego!

Teraz "wymienić pampersa", wyregulować silnik, bo coś nie równo chodzi, poprawić ustawienia i nauczyć model latania " makietowego".

Gratulacje!

Pampersa dobre :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziu, dokładnie Stefan ma rację. Jeśli masz możliwość przestawienia kąta stat. poziomego, to zobacz ile po locie ster wysokości był wychylony w dół i wtedy podnieś przód statecznika tak aby się wyrównał ze sterem wysokości. Kątów silnika na razie bym nie ruszał. Poleć i wytrymuj model bez gazu - model ma szybować (tylko wysoko, żeby Ci się nie zwalił). Jak już nauczysz go szybować, wtedy dodawaj gazu i zobacz co model chce zrobić. Jeśli zaczyna "zadzierać" , to znaczy że za mały skłon silnika. Jeśli będziesz miał  problem ze skłonem (brak regulacji), to możesz domiksować do gazu wysokość (ostrożnie!), tylko z opóźnieniem, bo jak dodasz nagle gazu przy małej prędkości. to zaryjesz dziobem. :D

Kilka lotów i regulacji a model będzie pięknie latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wróciłem z lotów , statecznika nie przestawiałem ale będę musiał , doważenie przodu spowodowało że przy starcie model zadzierał ale nie przód tylko ogon ale zaleta taka że spokojniej reagował na wysokość  , dwa razy udało się wystartować za trzecim smigło się złamało bo za późno pociągnołem i o glebę zachaczyłem .A ster jest dość mocno wychylony w dół .

Na filmie start był taki że sam się oderwał od ziemi a dziś po doważeniu reakcja odwrotna trzeba było mu pomóc bo sam nie chciał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wróciłem z lotów , statecznika nie przestawiałem ale będę musiał , doważenie przodu spowodowało że przy starcie model zadzierał ale nie przód tylko ogon ale zaleta taka że spokojniej reagował na wysokość  , dwa razy udało się wystartować za trzecim smigło się złamało bo za późno pociągnołem i o glebę zachaczyłem .A ster jest dość mocno wychylony w dół .

Na filmie start był taki że sam się oderwał od ziemi a dziś po doważeniu reakcja odwrotna trzeba było mu pomóc bo sam nie chciał .

Nie jestem fachowcem, ale uważam że samolot najpierw trzeba prawidłowo wyważyć a dopiero potem zmieniać kąty. Z tego co piszesz i co byo widać, w pierwszym locie model był ciężki na ogon. Stąd walka z wysokością, brak trymeru, pofalowany lot itd. Tylne wyważenie jest bardzo niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem, ale uważam że samolot najpierw trzeba prawidłowo wyważyć a dopiero potem zmieniać kąty. Z tego co piszesz i co byo widać, w pierwszym locie model był ciężki na ogon. Stąd walka z wysokością, brak trymeru, pofalowany lot itd. Tylne wyważenie jest bardzo niebezpieczne.

200 gram dołożone na przód dało tyle że zrobił się leniwy na reakcje steru wysokości i nic więcej się nie zmieniło .

Zmieniłem zaklinowanie statecznika poziomego , zobaczymy co będzie , Jutro zabieram samolot na Zar może tam polatam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.