Skocz do zawartości

RWD 5 3 M


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Radek a właściwie po co Ci te paski? Masz dość gęsto rozstawione wkręty, które przy odpowiednio grubszej folii będą wystarczająco trzymać całość oszklenia na powierzchni dookoła okna.

Darku tak było w prawdziwym i chcę też tak zrobić , ale jak nie wymyślę nic to zrobię bez tych pasków , mam na myśli żeby pasek foli samoprzylepnej ale z kolorem będzie problem a tych foli nie da się pomalować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku tak było w prawdziwym i chcę też tak zrobić , ale jak nie wymyślę nic to zrobię bez tych pasków , mam na myśli żeby pasek foli samoprzylepnej ale z kolorem będzie problem a tych foli nie da się pomalować .

 

Ok rozumiem, a jakiej grubości te paski są? Np z ofsetówki 0,3 byłby ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mają 0,15 to jest puszka po pince do oprawiania okien i to się nie nadaje jest za cienkie i miękkie .

A ty piszesz o blachach z drukarni ?

 

Tak, piszę o blasze używanej jako matryce do druku ofsetowego, ma grubość 0,3 mm i jak na blachę alu jest dość sztywna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę tego w zapasie, to mogę Ci wysłać, ale jak masz w pobliżu jakąś drukarnię pod ręką to pewnie będzie szybciej i wygodniej. Ten rozmiar blach jest powszechnie używany, więc nie powinno być problemu ze zdobyciem, gorzej z cieńszymi np. 0.15 jak potrzebowałem do krycia Zlina, to tylko jedna drukarnia w Bydgoszczy ich używała (a jest tych drukarni naprawdę sporo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wydziwianie nie dotyczy tego akurat modelu lecz często spotykanego w modelach zjawiska.

 

Mianowicie. Jeżeli jest to model w skali około 1:3,4 to nity i śruby powinny być w zbliżonej skali. Jeżeli zmierzysz wysokość nitów to po przemnożeniu przez podziałkę wyjdzie jak nic jakieś 4+ mm. Tego w samolocie na pewno nie było . Oczywiście skala sobie, życie sobie. Niemniej coś z tym faktem trzeba zrobić ogólnie bo naprawdę pięknie wykonane modele rażą "wrzodami" nitów i śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Radek, że blaszka drukarska przypadła Ci do gustu a wprawne ręce potrafią z niej wykrzesać to co widzimy na foto - efekty super, jest co podziwiać.

 

Moje wydziwianie nie dotyczy tego akurat modelu lecz często spotykanego w modelach zjawiska.

 

Mianowicie. Jeżeli jest to model w skali około 1:3,4 to nity i śruby powinny być w zbliżonej skali. Jeżeli zmierzysz wysokość nitów to po przemnożeniu przez podziałkę wyjdzie jak nic jakieś 4+ mm. Tego w samolocie na pewno nie było . Oczywiście skala sobie, życie sobie. Niemniej coś z tym faktem trzeba zrobić ogólnie bo naprawdę pięknie wykonane modele rażą "wrzodami" nitów i śrub.

 

To co kolega napisał, to prawda i jest to zjawisko pewnie nie do przeskoczenia, chyba że mamy własną wytwórnię nitów na każdy rozmiar ;-) W przypadku nitów płaskich - tu zdaje egzamin technika wyciskania ich na powierzchni - w przypadku nitów wypukłych niestety nie da się tego tak zrobić, aby zachować realizm nitów i pozostają dostępne na rynku akcesoria, a że nie zawsze zgrywają się ze skalą wykonywanych modeli, to kompromis staje się koniecznością. Jakoś nie wyobrażam sobie toczenia ręcznego (mając na wyposażeniu własnego warsztatu - modelarni tokarkę) nitów w ilości 6000-8000 bo tyle średnio przypada na model. Podobnie jest ze śrubami i wkrętami, gdzie też ma się ograniczony asortyment, a dodatkowo trzeba sięgać po nie z odległych od nas krajów, często to przerabiałem ze swoimi modelami. Dlatego na pewne elementy makietowe trzeba spoglądać z przymrużeniem oka  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno te śrubki nie są w skali bo powinny być z wpuszczanymi łebkami , ale jak miał bym dorabiać 160 śrubek to wolę żeby było tak jak jest , nie buduję modelu na zawody makietowe żeby je wygrywać tylko uczestniczyć a co się wywiezie z takiej imprezy to się zobaczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.