Skocz do zawartości

RWD 5 3 M


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie , no panie, a z blaszkie nie dało się wyklepać!? :D  :D  :D

 

Oczywiście żartuję  :D , wazne że osłonka pasuje do reszty  ;) .

Wojtek dłuższy czas zastanawiałem się nad blachą na tą osłonę ale zrezygnowałem .

Teraz szukam zawiasów długich żeby zrobić otwierane boki , myślę żeby kupić taki cena jest jak na taki sklep jest ok 

https://toni-clark-shop.com/Miniature-brass-strap-hinge-05-m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe samoloty nie miały żadnej kierownicy do studzenia silnika , śmigło obracało się w odwrotnym kierunku i wdmuchiwało powietrze na silnik , przez to otwór jest zrobiony z tej strony.

Słyszałeś o kierownicy kierującej strumienie powietrza jak byłeś u mnie , pokazywałem Ci jak to zrobiłem , wpadające powietrze kierowane jest na silnik i wylatuje z drugiej strony , gdyż od strony wlotu wylot jest zaślepiony .

Powiększ trochę ten wlot w kierunku środkowym , aby wpadał większy strumień powietrza , nie będę więcej pisał , zobacz na zdjęciach jak to zrobiłem.

post-97-0-74065700-1513008178_thumb.jpg

post-97-0-20310200-1513008215_thumb.jpg

post-97-0-45918300-1513008676_thumb.jpg

post-97-0-82512200-1513008716.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to, żeby powierzchnia otworu (otworów) wylotowych była większa niż wlot. Wtedy powietrze wlatujące pod maskę, jest w stanie ją opuścić. Wiem napisałem to trochę dziecinnym językiem. Przerabiałem ten problem wielokrotnie w moich małych kombatach - Camelach, gdzie dopiero po odpowiednim zmniejszeniu, przesłonięciu otworu wlotowego, silnik miał odpowiednie chłodzenie.

 

Czasem niewielki otwór wlotowy ale odpowiednio ukształtowany i skierowany, daje lepszy efekt niż wielka "japa wlotowa" bez odpowiednio dużego wylotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś myśli że cztero cylindrowy silnik nie ma żadnych obudów z blachy do skierowania przedmuchu powietrza chłodzącego to jest w błędzie , które ja nazwałem kierownicą .

Znalazłem w swych zbiorach na temat RWD 13 dwa zdjęcia na których widać o co mi chodziło .

A może zrobie tak jak ma Henio a może obuduję silnik .

post-17148-0-58119400-1513016023_thumb.jpg

post-17148-0-57349500-1513016061_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacnie Panie Radosławie.

A i fajny dostęp do silnika bez zciągania całej maski.

Też mi się to podoba .

A co do silnika to dostęp do śrub regulacyjnych niestety będzie po zdjęciu osłony .

Zastanawiam się jeszcze nad mocą tego motorka czy może coś mocniejszego zamontować .

 

 

Co do zawiasu to taki sprytny patent sobie zrobiłem , potrzebna jest jeszcze mała prasa do tłoczenia .

post-17148-0-92671300-1513707743_thumb.jpg

post-17148-0-40582600-1513707753_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.