Skocz do zawartości

Jacht motorowy "BAŁTYK"


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 rok później...
O ile dobrze pamiętam , to w książce Wielce Szanowaneg Pana Wojciechowskiego Radiomodele , przy modelu Bałtyk , jest taki zwrot: "w modelu Bałtyk był stosowany napęd, o zaskakującej małej mocy , a mimo to pływał bardzo dobrze ", czy coś w tym rodzaju. Chodzi o sens.

W dalszym tekście jest mowa o silniczkach 10 Watowych . Wymieniony 775 jest jakieś sto watów mocniejszy.Dobór śruby i zasilania , a będzie gnał aż miło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścisłej chodziło mi o prędkość obrotowa, co jak sądzę przełoży się na prędkość modelu. Zasilanie to raczej jakiś akumulator żelowy 12V 7Ah. Wybaczcie za takie moje wywody ale w modelach pływających nie mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w moim starym Bałtyku aku żelowy 12 V 7Ah; silnik Jumbo 540 z przekładnią 1:3 i śrubą fi 70 - cały czas żyje i "popyla" aż miło !

Z tym silnikiem o którym mówisz będzie latał ! :D

 

Poczytaj jeszcze tu :

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/65189-statek-wycieczkowy/page-4

post-3419-0-79176500-1564218830_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, rozumiem !  :)

Wtedy kiedy Bałtyka budowałem ( lata 90 ubiegłego wieku ... :P ) nie było łatwo dostać takie elementy... .

Moja przekładnia za bardzo nie hałasuje, bo ma koła zębate z polipropylenu - wieniec szeroki na 6 mm. 

Wszystkie elementy przekładni pasowej z paskiem zębatym aktualnie do nabycia np. w CONRADZIE wysyłkowym.

 

https://www.conrad.pl/o/elementy-przeniesienia-napedu-c850663

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.