Skocz do zawartości

Zasilanie nadajnika


Krzyś63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zasilić z jednego pakietu regulator i nadajnik  :huh:

Nie wiem czym latasz ale zaczynam się bać  :o

Jeżeli jednak chciałbyś zasilić z jednego pakietu regulator i odbiornik, to poniżej masz propozycję i nie zapomnij, że odbiornik przeważnie przyjmuje 5V więc przydałby się jakiś BEC 

 

post-880-0-06248400-1502824997_thumb.jpg

 

post-880-0-59499000-1502825011_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można ale...Nie zawsze ale często koledzy mieli zakłócenia w wizji FPV spowodowane zakłóceniami od pracującego silnika. dlatego lepiej mieć oddzielne zasilanie. Na początku miałem z jednego pakietu bez zakłóceń ale potem dodałem oddzielny pakiet. Tak więc na początek możesz spróbować z jednego ale pewnie i tak zechcesz dodać drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba mnie nie zrozumiał. Chodzi mi o nadajnik fpv.

No popatrz Krzysiu, nie jestem jasnowidzem, a szklana kula zbiła mi się przy przeprowadzce.

Ludzie piszcie dokładnie o co chodzi, bo gra w domysły i pół słówka, to potem wychodzi zamiast picia w Szczawnicy, szczanie w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje pytanie dotyczy zasilania nadajnika.Czy można zasilić jednym pakietem regulator i nadajnik? Mój pomysł jest następujący : zarobić rozgalęznik -jedna końcówka do rygle druga do nadajnika. Pozdrawiam

 

Można, ja tak robię. Jako że używam pakietów 4S (i więcej), to daję dobrej jakości zasilacz stabilizowany 12V, i jest w porządku. Z 3S może być bez zasilacza, ale tu większa możliwość zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej od razu zrobić oddzielne zasilanie do nadajnika video, niż potem się bawić w walkę z odkłócaniem, filtrowaniem, ekranowaniem itp. Do zasilania wystarczy pakiet 500mAh, dużo to nie waży, a unika się ew. kłopotów. Mam tak zrobione dwa modele i żadnych problemów z zakłóceniami od silnika. Natomiast w małej 250 z racji konieczności zrobiłem na jednym pakiecie i musiałem zastosować filtr. Polecam oddzielne zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem lepiej od razu zrobić oddzielne zasilanie do nadajnika video, niż potem się bawić w walkę z odkłócaniem, filtrowaniem, ekranowaniem 

 

A ja uważam, że lepiej zasilać wszystko z jednego pakietu. Łatwiej kontrolować jego napięcie, trudniej dopuścić do nadmiernego rozładowania, albo zapomnieć go naładować. Z zakłóceniami od silnika nie miałem nigdy problemów, jeśli już to od nadajnika telemetrii i ogólnie linku rc. Ekranować to i tak warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem upierdliwe jest ładowanie dodatkowych pakietów. Z kontrolą napięcia to żaden problem jak jest na OSD, ja akurat nie przejmuję się napięciem video bo 500 mAh wystarcza mi na ponad dwa loty, a zmieniam za każdym razem parę pakietów: wideo z pakietem napędowym, więc mam z tym spokój. Teoretycznie - na siłę - można się doszukać jakichś tam jeszcze korzyści z oddzielnego zasilania toru wideo w razie awaryjki i szukania modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.