Skocz do zawartości

Turnigy 9X - ustawienia


mazur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podpiąłem do kanału 5 stabilizator lotu ( kanał 5 włączyłem przy pomocy AUX_CH) i przyporządkowany do przełącznika GEAR. Czyli kanał 5(stabilizator lotu) mogę włączyć i wyłączyć.

Ponieważ w stabilizatorze lotu są trzy opcje stabilizacji chciałbym je przypisać do przełącznika 3 pozycyjnego albo przynajmniej do jakiegoś innego dwupozycyjnego.

Niestety nic mądrego nie przychodzi mi do głowy.

Może ktoś pomoże rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czyli takiej jak fabryka wgrała, więc przestudiuj filmik Richarda Mrazka udostępniony przez Kacpra.

Ponadto na tym kanale jest sporo filmików objaśniających ustawienia aparatury. Tak w wersji podstawowej 

jak i po wgraniu softu ER9X który jest o niebo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

 

Mam pytanie co do tej aparatury Trunigy 9x - chciałbym na tej aparaturze latać motoszybowcem w FPV ? jak można zwiększyć zasięg tej aparatury i jak to zrobić, nie znam się na tym. Może na podeślecie jakiś temat w tej kwestii na forum aby się zapoznać i postudiować? jestem od niedawna na forum, dużo czytam ale jeszcze wszystkiego nie znalazłem bo jest ogrom tematów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy link powinien starczyć na 1,5km. 800 metrów świadczy o jakimś problemie.

Jaki zasięg chcesz mieć i ile masz na to kasy?

Dla mnie zasięg powiedzmy 5-10 km, sprawy finansowe nie stanowią problemu :)

Na wiosnę jak już będę się przymierzać to na pierwszym miejscu raczej zakupię dobrą aparaturę bo to podstawa jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cenowo dobrze wygląda, obejrzałem film i na 100 mW do 10km zaleciał :) a z tego co widzę w opisie są 4 opcje do ustawienia 10mW,100mW,500mW,1W.

 

 

Dzięki wielkie, teraz jeszcze kilka rzeczy skompletować i coś z tego będzie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam raczej ustawiać takich dużych mocy na długo, tylko jak już wylecisz poza zasięg na niższej mocy bo nadajnik wydziela dużo ciepła i na 1W to po dłuższym czasie ci się pewnie wyłączy z przegrzania. Najlepsza opcja tego zestawu to jednak telemetria i czujniki smart port bo takich bajerów nie dają inne zestawy long range. Pewnie zasięg tej telemetrii nie jest równy zasięgowi sterowania ale nie można przecież mieć wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.