Skocz do zawartości

IMAX B6 Mini i ładowanie różnych rodzajów akumulatorów


Norbert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po długiej nieobecności.

Wznawiam przygodę z RC i postanowiłem zacząć od zakupu ładowarki bo ta potrzebna jest na już :-)

Z racji zainteresowania moich dzieci ( dwie córcie 8 i 2 lata ) tematem RC pomyślałem, że to będzie dobry pretekst by wrócić do hobby.

Mam małą zagwózdkę bo Imax ma służyć do ładowania pakietów 2S i 3S ale to docelowo a w chwili obecnej chciałbym użyć go do NiMH AA/AAA oraz akumulatorków 18650.

Problem w tym, że nie wiem czy da się bezpiecznie i zgodnie ze sztuką ładować tego typu akusy w ilości więcej niż jeden na raz.

Do głowy przychodzi temat koszyczków na AA/AAA oraz 18650 ale trzeba odpowiednio polutować kabelki i tu właśnie jest problem bo nie wiem czy można i nie wiem jak to ma wyglądać , dochodzi problem jak to podłączyć pod balancer no i w ogóle w co się zaopatrzyć do tego celu.

Lutować powiedzmy że umiem amatorsko.

Szczególnie interesują mnie warianty ładowania 1 , 2 , 4 , 6 akumulatorków zarówno AA/AAA jak i 18650.

Czy jest to wykonalne w sposób bezpieczny zarówno dla otoczenia jak i samych akumulatorków?

A może gdzieś można kupić już takie gotowe elementy polutowane i do użytku?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi/linki/rysunki itd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ok. Ale ja nie chce robic pakietow z 18650 tylko ladowac je w koszyczkach po 2 , 3 , lub 4 sztuki na raz a potem uzywac je w urzadzeniach pojedynczo... musialbym wiec koszyki polutowac jak trzeba...film obejrze potem bo net mobilny za wolny...

Kawalek udalo minsie obejrzec. Rozumiem ze zrobic analogicznie tylko w koszyczkach?

A jak z nimh? Oraz z pojedynczymi?

Moze ktos wie jak zrobic takie urzadzenie z zasilacza jak pokazane jest na filmie do zgrzewania blaszek na pakietach i czy to jakas specjalna blaszka ? Chetnie bym sobie zrobil takie cudo bo zasilacze aie walaja a tak byloby fajne urzadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam autor filmu na film z DIY jak zrobić zgrzewarkę.

Ta blaszki jest jakaś specjalna ale w tym temacie nie pomoge.

 

Pojedyncze ładowanie można poprzednie program lipo bez balanserem bo nie potrzeba go w tedy. Tylko kabelku muszą się trzymać (ja czasem dla testów używam magnesów neodymowych)

 

Koszyk zrób analogicznie. Np użyj listewek itp. Wiesz jak wyglądają koszyki :)

 

A co do ładowania imax wystarczy włożyć program nimh i ładujesz bez znaczenia czy w koszyku czy nie. Ja ląduje koszyk 8x AA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli dolutowanie dodatkowych przewodow i w zaleznosci od ilosci aku w koszyku podlaczania tylko tych wlasciwych czy jest jakas metoda by w koszyka wychodzila jesna para przewodow a w koszyku zrobic jakas modyfikacje?

Masz na mysli dolutowanie dodatkowych przewodow i w zaleznosci od ilosci aku w koszyku podlaczania tylko tych wlasciwych czy jest jakas metoda by w koszyka wychodzila jesna para przewodow a w koszyku zrobic jakas modyfikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już do mnie idzie imax b6 mini.

Acucella miałem kilka lat temu i też nie narzekałem.


Dlatego teraz chcę dokupić koszyki i odpowiednie kabelki by wyprowadzić na balancer i spokojnie ładować akusy.

Nie wiem tylko jakie kabelki do alancera należy nabyć. Może ktoś podrzuci linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 80% kupuje na aliexpres bo tanio a mam czas aby poczekać itp

Przedłużacze: tu mam rozumieć że chodzi o po prostu kabelki. Czy przedłużacz jako wtyk z jednej strony a gniazdo z drugiej? Podejrzewam że trzeba by było samemu lutować. 10 Pairs 2S1P 3S1P 6S1P JST XH 4S1P RC Lipo Ładowarka Wtyczki Zgodnie z linii terminala

http://s.aliexpress.com/6jumUfQb

 

Będą pasowały bo rodzaj wtyczki jest do balanserow z grubsza uniwersalny. Raz spotkałem się z wtyczką płaska czyli bez wypustek (trzeba było pamiętać przy podłączaniu gdzie jest plus gdzie minus)

W większości stosujemy wtyczki JST XH

 

Koszyki kupowałem w pl w Auchan cenowo podobnie a w tedy mi na czasie zależało.

A na aliexpres chyba ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wyjaśnić jeszcze jedną rzecz.

Z ładowaniem 18650 jak rozumiem by było zgodnie ze sztuką kupuję koszyk na powiedzmy 4szt, do tego kabelek 4S do balancera który lutuję do koszyka analogicznie jakby to był pakiet ( wolę w koszyku bo nie chcę pakietować - używam ogniw pojedyńczo ).

Natomiast z NiMh ... tutaj też do koszyków lutuję kabelki balancera ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.