Skocz do zawartości

ASW 28 - od Fly Fly Hobby


GKOT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

    Witam wszystkich Szanownych Kolegów -  pasjonatów skrzydlatej przygody .

 

  Od dłuższego czasu przyglądam się konkretnemu szybowcowi ASW 28  , i biorąc pod uwagę fakt , iż kocham szybowce, szukam czegoś w rozpiętości 2,5 - 3 m , a także   bliski moim  preferencjom estetycznym i gustowi jest właśnie ASW 28 , to chciałbym podpytać Was konkretnie w oparciu o ten model.

  Po dłuższej analizie  i przeszukiwaniom w e-sieci  pochyliłem czoło ku modelowi  ASW-28 firmy "Fly Fly Hobby" w wersji elektro-szybowiec (dodam, że jestem -być może - zacofanym tradycjonalistą i żadne styropiany i inne pianki nie wchodzą w grę, a jedynie konstrukcyjne modele wraz z laminatem ) , i tym samym coraz bliżej skłaniam się ku decyzji kupna właśnie tego modelu od tej firmy.

 Proszę Was o opinie, i informacje czy tym modelem mogę "kręcić" akrobacje , ... czy podczas kręcenia "fikołków" nie złoży mi skrzydeł w powietrzu jak  motyl    ;-)    , czy jest wytrzymały w powietrzu  na takie "kręcioły"     .  Proszę o wszelkie uwagi  i podzielenie sie informacją - może ktoś z Was miał do czynienia z tym modelem od tej firmy  w samych superlatywach jak również negatywnych doświadczeniach, ... na co zwracać uwagę podczas montażu  , ... jakich błędów unikać ...  i co ewentualnie poprawić w trakcie składania.

    Pozdrawiam serdecznie - Grzegorz

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam, osobiście nie jestem użytkownikiem ASW 28, ale mam znajomego który nim latał. Pisze latał bo ostatni lot zakończył się kraksą i brakiem możliwości odbudowy (połamane skrzydła). Nie wiem jak jest teraz z laminatami od Fly Fly Hobby ale raczej szału nie ma. Jedno twarde lądowanie czy cyrkiel i ogon żyje swoim życiem, naprawiłem węglem i był spokój. To samo z kadłubem z przodu modelu, kilka twardszych przyziemień i trzeba naprawiać. Model raczej dla zaawansowanych modelarzy, baardzo lubi prędkość i lubi niespodziewanie walić korek przy małych prędkościach (wąskie końcówki skrzydeł). Jeśli chodzi o akrobacje to się nie wypowiem bo nigdy na takie się nie porwaliśmy, jakoś konstrukcja skrzydeł nie skłania do szaleństw w powietrzu. Może wypowie się ktoś jeszcze kto latał ASW 28, dla mnie model delikatny, wymagający ciągłej uwagi i koncentracji podczas latania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem asw 28 i nie narzekam aczkolwiek nie wykonuje nim akrobacji tylko delikatne pętle i beczki lata super i na moje dosc przewidywalnie fakt jest też taki ze konstrukcja jest dosc delikatna ale za to waga mała osobiscie polecam za taką kase bardzo dobra alternatywa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Koledzy sugerujecie, że delikatne fikołki  -  pętelka, korek , beczka - przejdzie tym modelem? ,

 ...  a co do kadłuba , jeśli szału nie ma , to czy warto się pobawić w dodatkowe powzmacnianie go od środka np. węglem ?    

 

 Dziękuje Wam za poprzednie  odpowiedzi ,  pozdrawiam :-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.