Skocz do zawartości

To się musiało tak skończyć


yugodriver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wbic 2 do 4 preciki weglowe 2mm tak zeby wchodzily na jakies 5cm minimum w kazda strone.

Skleic klejem - np soudal/polimer albo zywica 5min.

W nastepnie ewentualnie zalaminowac :) zywica i cienka tkanina - 50 - 80g max. - lub np materialem jaki stosuje sie na flagi przesaczonym klejem polimerowym do styropianu:) patenty stosowane w modelach ESA do wzmacniania kadlubow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też najpierw bym skleił UHU-PORem tak jak jest. A potem zwykle daję płaskowniki z włókna węglowego, i na to taśma zbrojona, na całej długości kadłuba. Lżejsze niż laminat i mniej problemów z wykonaniem. Laminuję tylko jeśli nie da się już "wymusić" geometrii.

 

Nie warto tego robić zbyt "poprawnie" jeśli takie są uwarunkowania, że po dwóch kółkach taki rezultat. Następne 4 i znowu tak będzie. Dlatego do dalszych lotów polecam, do momentu uzyskania nawyków, łąkę porośniętą gęstą i wysoką trawą, nawłocią kanadyjską, trzciną itd. Zazwyczaj nie ma najmniejszych uszkodzeń po katastrofie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście 2 kółka i taki efekt to może moja naprawa trochę przesztywni konstrukcje. Jednak nie mogę się zgodzić ze taśma zbrojona jest lepsza od laminatu. Ten drugi zaproponowany rodzaj (flaga plus polimer) daje bardzo elastyczna skorupę która pracuje z konstrukcją. A do tego jest lekka. Oczywiście nie trzeba dawać tego po całości - tylko w okolicy uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie tak. Nie skleisz tego tak, aby miało sensowną wytrzymałość. Ewentualnie wklej tą samą dźwignię w szczelinę, którą wyskrobiesz w tej prostokątnej płytce. 

 

Bierzesz wiertło o średnicy równej grubości dźwigni i wiercisz początek i koniec miejsca pod dźwignię - potem kolejne otworki aż wybierzesz cały materiał. 

 

Dźwignię wkej na Zacki lub Poxipol, z tym że wsuń ją rónież parę mm w elapor statecznika. Na dźwigni przesuń popychacz na ostatnie oczko i już :D

 

post-10065-0-29496300-1504504157_thumb.png

 

 

Sorry za rysunek ale szkicowany w telefonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.