Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ktory nadajnik byscie wybrali?

aparatura wybor modele odbiorniki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#21 krewetki

krewetki
  • Modelarz
  • 56 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:05

U mnie cały czas 159.79 euro, czyli 189.99$.

aaa, to chyba w tym sek. Nie popatrzylem na walute, a to bylo Euro :)

CichyBardzie znow prostujesz moje scieszki goniacych mysli... :)

A moze ktos z nas ma jakies znizki ktorymi moglby sie podzielic? :)

• 0

#22 CichyBart

CichyBart
  • Modelarz
  • 472 postów
  • GG:
  • SkądKonin / Poznań
  • Imię:Bartek

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:05

zmienila sie cena z 159$ na 189$?!

Wszystko jest ok - jak pisałem wyżej: mylisz jednostki dolary a euro. Nawet w mailu mam informacje o "$189.99" (dolary), co daje kwotę około 159.79 euro.

Mail przyszedł o ósmej rano wczoraj, czyli teoretycznie do ósmej rano jutro.

ps: niecałe 700zł jeszcze z odbiornikiem to niezła cena.

edit: wyprzedziłeś mnie

• 0

#23 poharatek

poharatek
  • Modelarz
  • 1083 postów
  • SkądSłomniki/Kraków
  • Imię:Marcin

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:27

Moim zdaniem podchodzisz do sprawy od d... strony.

Masz model (a właściwie zabawkę rc) i kombinujesz jak koń pod górę, z dopasowaniem do niej nadajnika.

Aparaturę już masz (całkiem fajna na początek), jeśli nie było w zestawie z nią odbiornika - to go dokup. i kup jakiś model, na którym nauczysz się latać (jaki - no to o tym jest n+1 wątków w dziale "Od czego zacząć").

Bo tak to na dosyć jałowych rozważaniach minie Ci końcówka sezonu do latania.

Kombinowanie; na jaką aparaturę ewentualnie tego Spectruma zmienić i wyższości i "przyszłowości" poszczególnych protokołów DSSS sobie zostaw na długie, zimowe nielotne miesiące....

• 0

#24 arek1989

arek1989
  • Modelarz
  • 138 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Arek

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:27

czy macie może konto platinium na HK? Przymierzam się do tego Taranisa, ale chciałbym zadeklarować niższą wartość przesyłki, a z tego co mi wiadomo taka opcja jest dostępna dla kont platinium (brakuje mi jednego wysłanego zamówienia, kupiłem na szybko jakieś pierdoły, ale nie wiem czy do jutra zdążą)

• 0

#25 CichyBart

CichyBart
  • Modelarz
  • 472 postów
  • GG:
  • SkądKonin / Poznań

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:32

Mam gold jeszcze (+8 brakuje).

Właśnie... jeszcze trzeba uważać na podatek / opłaty celne... i czy to się ew. opłaci.

Ja pamiętam wybrałem 77hobby - w sumie nie żałowałem. Może i drożej, ale ze wsparcia swego czasu ostro korzystałem (a odpisywali nawet w niedzielę wieczorem :|).

• 0

#26 Bodzioch

Bodzioch
  • Modelarz
  • 287 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:40

Zastanów się nad zakupem w EU magazyn. Cena co prawda 200$ ( bez odbiornika) plus wysyłka 11$.

Przy zakupie na globalu  vat na pewno doliczą a koszty wysyłki też są znaczne.

• 0

#27 arek1989

arek1989
  • Modelarz
  • 138 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Arek

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:46

opcje są takie:
Global bez Vatu: 675zł,
Global z Vatem: 830zł,
EU bez Vatu 765zł (promocja obejmuje także darmową dostawę z EU).

Muszę się teraz zastanowić co i jak. Przesyłka będzie spora, ale nie idzie kurierem, więc jest szansa na przejście bez opłat.

• 0

#28 komar1967

komar1967
  • Modelarz
  • 200 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Marek

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:59

Muszę się teraz zastanowić co i jak. Przesyłka będzie spora, ale nie idzie kurierem, więc jest szansa na przejście bez opłat.

Doświadczenie pokazuje, że przy tak dużych paczkach szansa jest, ale malutka.

Z EU idzie kurierem - paczkę będziesz miał - góra - za tydzień

• 0

#29 Bodzioch

Bodzioch
  • Modelarz
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 wrzesień 2017 - 12:09

Przy takiej przesyłce nie liczyłbym że nie będzie vatu.

Ostatnio kupowałem radio na banggood Irange i6X to to samo co FS-i6 w promocji było za 107zł.

Poszło na cło, odpisałem , wydruki z PAYPALa że taka cena a i tak zapłaciłem w sumie z ich kosztami 40zł.

• 0

#30 krewetki

krewetki
  • Modelarz
  • 56 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 wrzesień 2017 - 22:41

Osz, nie pomyślałem... już kupiłem...  Na ile cła mam się przygoować? 23% - to jeszcze dojdzie 150zł...  eh... chodz z drugiej strony to wciaż nie 1100zł. 

• 0

#31 krewetki

krewetki
  • Modelarz
  • 56 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 wrzesień 2017 - 00:02

opcje są takie:
Global bez Vatu: 675zł,
Global z Vatem: 830zł,
EU bez Vatu 765zł (promocja obejmuje także darmową dostawę z EU).

Gdzie znalazłeś EU bez VAT'u za  765zl ?

• 0

#32 CichyBart

CichyBart
  • Modelarz
  • 472 postów
  • GG:
  • SkądKonin / Poznań

Napisano 07 wrzesień 2017 - 07:18

Ciekawa oferta dziś:

https://www.banggood...tion&utmid=1950

• 0

#33 japim

japim
  • Modelarz
  • 1659 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 07 wrzesień 2017 - 09:32

Polecam to ostatnie radio. 

Lub tzw affiliate link: https://www.banggood...3814241201410X7 - cena taka sama, a polecający dostaje punkty na następne zakupy w BG :)

Przy zakupie trzeba wybrać wysyłkę tzw Priority Direct Mail - za ok 6 - 8 dodatkowych PLN. Przyszła po 2 tyg. Syn wybrał sobie kolor wściekły zielony. Drugi  syn lata na Taranisie 9 - różnica jest w ilości przełączników i "normalnym" wyglądzie. Obydwa nadajniki pracują bez zarzutów, a oferują tyle funkcji że ciężko jest znaleźć model którego nie zaspokoją.

Alternatywą jest Turnigy 9XR Pro - ale do niej trzeba dokupić moduł nadawczy i robi się drożej niż wspomniany X7...

• 0

#34 Bodzioch

Bodzioch
  • Modelarz
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 wrzesień 2017 - 12:08

Na banggood jest nadajnik multi-kulti chyba w dobrej cenie 293zł

https://www.banggood...?rmmds=category

Załączone miniatury

• T8SG.jpg

• 1

#35 japim

japim
  • Modelarz
  • 1659 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2017 - 12:31

Bardzo fajny - ale jakiś taki malutki... Jak popatrzeć jak leży w ręce to jakiś mały się wydaje. Chociaż może i dobrze - można go wrzucić do plecaka/torby i zabrać ze sobą dowolny sprzęt - zabawkę czy bardziej profesjonalny model.

16f764eb-2fba-4df9-9fc0-5772d3eadc00.jpg

• 0

#36 oko

oko
  • Modelarz
  • 718 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 07 wrzesień 2017 - 13:02

Na banggood jest nadajnik multi-kulti chyba w dobrej cenie 293zł

Nie wiem, czy w tak dobrej, to już prawie połowa bez porównania bardziej perspektywicznego Q7. Choć skonfigurowanie modułu multi-kulti z banggood jest trudniejsze, trzeba kompilować kod (choć pewnie są i defaultowe ustawienia?)

• 0

#37 japim

japim
  • Modelarz
  • 1659 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2017 - 13:14

Nie wiem, czy w tak dobrej, to już prawie połowa bez porównania bardziej perspektywicznego Q7. Choć skonfigurowanie modułu multi-kulti z banggood jest trudniejsze, trzeba kompilować kod (choć pewnie są i defaultowe ustawienia?)

Maciek - chyba nie poczytałeś nic o tym nadajniku. Protokół wybierasz sobie z menu, a nie zworkami.

07c83bf4-de96-45dc-8ab2-9cfdbe381a0c.png

Chyba, że mowa o tym, że ten moduł multi-kulti do Q7 trzeba kompilować... jeżeli tak to cofam powyższe.

Jeżeli ktoś nie ma "zabawek" lub konieczności latania różnymi systemami to można brać "tylko" czystego Taranisa Q7 za ok 350zł a potem dokupić moduł multi-kulti. 

• 0

#38 krewetki

krewetki
  • Modelarz
  • 56 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 wrzesień 2017 - 21:12

Podsumuje może mój wybór nadajnika. Myślę że tematu nie ma co zamykać, ponieważ ciągle się do tego wraca i warto odświeżać informacje.

Do tego Wasza pomoc jest nieoceniona i bardzo Wam za to dziękuję J

Ja ostatecznie wybrałem FrSky X9D Plus choć początkowo nie było mnie na niego stać J Chciałem coś za około 300 używanego (i super pomysłem w tych cena jest myśle FlySky) a wyszło za 670zł nowy. Za to sprzęt (jak mówicie i czytam po różnych miejscach) świetny. Sam też widzę w nim potencjał dla tego się zdecydowałem.

Do tego moduł multi-kulti i symulator i można się wśród ludzi pokazać hehe ;) Żartuje oczywiście J

Wyjść z super sprzętem za parę kawałków i go rozwalić zaraz po starcie to siara jakich mało J

Ok. Teraz chętnie doczekam się sprzętu i zacznę naukę.

Szukam mistrza który będzie mnie szkolił w Krakowie J

Jeszcze mam jedno pytanie. Dlaczego DX6e nie ma wzięcia? Sprzedaje nowke sztuke za psie pieniądze i nikt się nie interesuje?

• 0

#39 japim

japim
  • Modelarz
  • 1659 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2017 - 09:54

Dx6e - to wynalazek amerykanski i na tamtym rynku jest popularny. Odbiorniki na poczatku byly bardzo drogie i malo kogo bylo stac na latanie w systemie DSM. Potem pojawily sie tansze odbiorniki serii orange - ale oni mili tez swoje nadajniki (prawie idealne klony Dx6e). A zabawki wyposazone w ten system zazwyczaj przychodza ze swoim nadajnikiem...

Kto siedzi w modelarstwie dluzej to ma juz swoje ulubione - dobre radio - duzo drozsze i bardziej wypazione niz Dx6e. Prostego nadajnika bedzie potrzebowac co najwyzej dla swojego zindoktrynowanego dziecka, aby moglo polatac w tym samym systemie co rodzic.

Natomiast ten kto sie przymierza to wybiera tansze alternatywy - Flysky (10 kanalow za nawet 150zl) lub bijacy popularnosc FrSky (400 - 800zl).

Nie mowiac o tym, ze duzo teraz "droniarstwa" i zabawkowe drony zazwyczaj maja juz swoje radyjka. A te bardziej wypasione (DJI, Xiaomi itd) tez maja swoje nadajniki pracujace w swoich systemach.

• 1

#40 krewetki

krewetki
  • Modelarz
  • 56 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 wrzesień 2017 - 12:41

Dzięki. Coś podobnego podejrzewałem. DX6e pomogło by troszkę możliwość dołączenia multi-kulti ale to też nie koniecznie. :) Na szczęście prawie już nie mam z tym problemu :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aparatura, wybor, modele, odbiorniki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych