Skocz do zawartości

Ktory nadajnik byscie wybrali?


krewetki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

U mnie cały czas 159.79 euro, czyli 189.99$.

 

aaa, to chyba w tym sek. Nie popatrzylem na walute, a to bylo Euro :)

 

CichyBardzie znow prostujesz moje scieszki goniacych mysli... :)

 

 

A moze ktos z nas ma jakies znizki ktorymi moglby sie podzielic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

zmienila sie cena z 159$ na 189$?!

Wszystko jest ok - jak pisałem wyżej: mylisz jednostki dolary a euro. Nawet w mailu mam informacje o "$189.99" (dolary), co daje kwotę około 159.79 euro.

Mail przyszedł o ósmej rano wczoraj, czyli teoretycznie do ósmej rano jutro.

 

ps: niecałe 700zł jeszcze z odbiornikiem to niezła cena.

 

edit: wyprzedziłeś mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podchodzisz do sprawy od d... strony.

Masz model (a właściwie zabawkę rc) i kombinujesz jak koń pod górę, z dopasowaniem do niej nadajnika.

Aparaturę już masz (całkiem fajna na początek), jeśli nie było w zestawie z nią odbiornika - to go dokup. i kup jakiś model, na którym nauczysz się latać (jaki - no to o tym jest n+1 wątków w dziale "Od czego zacząć").

Bo tak to na dosyć jałowych rozważaniach minie Ci końcówka sezonu do latania.

Kombinowanie; na jaką aparaturę ewentualnie tego Spectruma zmienić i wyższości i "przyszłowości" poszczególnych protokołów DSSS sobie zostaw na długie, zimowe nielotne miesiące....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie może konto platinium na HK? Przymierzam się do tego Taranisa, ale chciałbym zadeklarować niższą wartość przesyłki, a z tego co mi wiadomo taka opcja jest dostępna dla kont platinium (brakuje mi jednego wysłanego zamówienia, kupiłem na szybko jakieś pierdoły, ale nie wiem czy do jutra zdążą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gold jeszcze (+8 brakuje).

Właśnie... jeszcze trzeba uważać na podatek / opłaty celne... i czy to się ew. opłaci.

Ja pamiętam wybrałem 77hobby - w sumie nie żałowałem. Może i drożej, ale ze wsparcia swego czasu ostro korzystałem (a odpisywali nawet w niedzielę wieczorem :|).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcje są takie:
Global bez Vatu: 675zł,
Global z Vatem: 830zł,
EU bez Vatu 765zł (promocja obejmuje także darmową dostawę z EU).

Muszę się teraz zastanowić co i jak. Przesyłka będzie spora, ale nie idzie kurierem, więc jest szansa na przejście bez opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się teraz zastanowić co i jak. Przesyłka będzie spora, ale nie idzie kurierem, więc jest szansa na przejście bez opłat.

 

Doświadczenie pokazuje, że przy tak dużych paczkach szansa jest, ale malutka.

Z EU idzie kurierem - paczkę będziesz miał - góra - za tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej przesyłce nie liczyłbym że nie będzie vatu.

Ostatnio kupowałem radio na banggood Irange i6X to to samo co FS-i6 w promocji było za 107zł.

Poszło na cło, odpisałem , wydruki z PAYPALa że taka cena a i tak zapłaciłem w sumie z ich kosztami 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcje są takie:

Global bez Vatu: 675zł,

Global z Vatem: 830zł,

EU bez Vatu 765zł (promocja obejmuje także darmową dostawę z EU).

Muszę się teraz zastanowić co i jak. Przesyłka będzie spora, ale nie idzie kurierem, więc jest szansa na przejście bez opłat.

 

Gdzie znalazłeś EU bez VAT'u za  765zl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam to ostatnie radio. 

Lub tzw affiliate link: https://www.banggood.com/FrSky-ACCST-Taranis-Q-X7-2_4GHz-16CH-Transmitter-White-Black-p-1112717.html?p=UN1003814241201410X7 - cena taka sama, a polecający dostaje punkty na następne zakupy w BG :)

Przy zakupie trzeba wybrać wysyłkę tzw Priority Direct Mail - za ok 6 - 8 dodatkowych PLN. Przyszła po 2 tyg. Syn wybrał sobie kolor wściekły zielony. Drugi  syn lata na Taranisie 9 - różnica jest w ilości przełączników i "normalnym" wyglądzie. Obydwa nadajniki pracują bez zarzutów, a oferują tyle funkcji że ciężko jest znaleźć model którego nie zaspokoją.

Alternatywą jest Turnigy 9XR Pro - ale do niej trzeba dokupić moduł nadawczy i robi się drożej niż wspomniany X7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na banggood jest nadajnik multi-kulti chyba w dobrej cenie 293zł

 

Nie wiem, czy w tak dobrej, to już prawie połowa bez porównania bardziej perspektywicznego Q7. Choć skonfigurowanie modułu multi-kulti z banggood jest trudniejsze, trzeba kompilować kod (choć pewnie są i defaultowe ustawienia?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w tak dobrej, to już prawie połowa bez porównania bardziej perspektywicznego Q7. Choć skonfigurowanie modułu multi-kulti z banggood jest trudniejsze, trzeba kompilować kod (choć pewnie są i defaultowe ustawienia?)

 

Maciek - chyba nie poczytałeś nic o tym nadajniku. Protokół wybierasz sobie z menu, a nie zworkami.

 

 

Chyba, że mowa o tym, że ten moduł multi-kulti do Q7 trzeba kompilować... jeżeli tak to cofam powyższe.

 

Jeżeli ktoś nie ma "zabawek" lub konieczności latania różnymi systemami to można brać "tylko" czystego Taranisa Q7 za ok 350zł a potem dokupić moduł multi-kulti. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuje może mój wybór nadajnika. Myślę że tematu nie ma co zamykać, ponieważ ciągle się do tego wraca i warto odświeżać informacje.

Do tego Wasza pomoc jest nieoceniona i bardzo Wam za to dziękuję J

 

Ja ostatecznie wybrałem FrSky X9D Plus choć początkowo nie było mnie na niego stać J Chciałem coś za około 300 używanego (i super pomysłem w tych cena jest myśle FlySky) a wyszło za 670zł nowy. Za to sprzęt (jak mówicie i czytam po różnych miejscach) świetny. Sam też widzę w nim potencjał dla tego się zdecydowałem.

Do tego moduł multi-kulti i symulator i można się wśród ludzi pokazać hehe ;) Żartuje oczywiście J

Wyjść z super sprzętem za parę kawałków i go rozwalić zaraz po starcie to siara jakich mało J

Ok. Teraz chętnie doczekam się sprzętu i zacznę naukę.

Szukam mistrza który będzie mnie szkolił w Krakowie J


Jeszcze mam jedno pytanie. Dlaczego DX6e nie ma wzięcia? Sprzedaje nowke sztuke za psie pieniądze i nikt się nie interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dx6e - to wynalazek amerykanski i na tamtym rynku jest popularny. Odbiorniki na poczatku byly bardzo drogie i malo kogo bylo stac na latanie w systemie DSM. Potem pojawily sie tansze odbiorniki serii orange - ale oni mili tez swoje nadajniki (prawie idealne klony Dx6e). A zabawki wyposazone w ten system zazwyczaj przychodza ze swoim nadajnikiem...

 

Kto siedzi w modelarstwie dluzej to ma juz swoje ulubione - dobre radio - duzo drozsze i bardziej wypazione niz Dx6e. Prostego nadajnika bedzie potrzebowac co najwyzej dla swojego zindoktrynowanego dziecka, aby moglo polatac w tym samym systemie co rodzic.

 

Natomiast ten kto sie przymierza to wybiera tansze alternatywy - Flysky (10 kanalow za nawet 150zl) lub bijacy popularnosc FrSky (400 - 800zl).

Nie mowiac o tym, ze duzo teraz "droniarstwa" i zabawkowe drony zazwyczaj maja juz swoje radyjka. A te bardziej wypasione (DJI, Xiaomi itd) tez maja swoje nadajniki pracujace w swoich systemach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.