Skocz do zawartości

Airco DH-2 1/3


wdowi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

podszewka to około 60 g na metr, lakier ? nie wiem, ale myślę, że waga finalnie zbliżona do salartexu, bo on waży coś ponad 90 g na metr . Przy mniejszym modelu wybrałbym solartex, przy dużym muszę jednak liczyć się z kosztami, a i tak nie zostawiłbym surowego solartexu i bym go czymś malował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

centropłaty oklejone pokryte podszewką i oklejane VIDARONEM czas zabrać się za dokończenie kadłuba ,no i ramka do robienia imitacji przeszyć gotowa ,teraz cięcie i naklejanie na stery i centropłat

post-2116-0-83149100-1521792853.jpg

post-2116-0-61525600-1521812969.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, zdjęcia zobaczyłem i uwierzyłem  :D

 

Teraz napiszę coś na temat pokrycia modelu, koncepcji było co niemiara, nawet poczynione zostały próby z różnymi materiałami, koverall, podszewka, solartex.

 

A finalnie będzie oratex, dlaczego ? bo jest dostępny. Małego wk....a, zaliczyłem jak okazało sie, że podszewka plus lakier wodny to nie to, a o celonie nie chcę nawet myśleć. Koverall jest ok ale odeszło mi po podszewce. znalazłem w starych zapasach trochę solartexu koloru linen i nawet okleiłem nim stery, na gotowo, ze szwami i taśmami i dowiedziałem się, że niestety cała robota psu w d... , bo od lutego tego roku solartex jest już nie produkowany i nie ma możliwości zakupu w potrzebnej ilości w wybranym kolorze.

 

Jako, że jednak wolę folię, bo całe to malowanie, impregnacja jest mocno czasochłonna, zrobiłem próbę z oratexem, trochę nie ten kolor i trochę za bardzo transparentny, ale jak się nie ma co się lubi, to .... i okazało się że okleja się całkiem przyjemnie, zamówienie na 20 mb już poczynione i tylko szkoda tych kilku wieczorów poświęconych na wcześniejsze próby, o kasie nie wspomnę.

 

Po raz kolejny przekonałem się, że moje działania przypominają doktrynę armii czerwonej tzn rozpoznanie walką. Coś zrobić a potem stwierdzić, że jest do d... .i robota od nowa. Mam tylko nadzieję, że to mój ostatni tak duży błąd i czasu starczy i na Bobrowniki się wyrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napęd nie będzie jak u Arka ,chciałem dać przekładnie ale cena silnika z przekłądnią lekka przesada ,daję 80ccm i będzie dobrze .A jak Arek pisał parę dni poszło psu w d... z oklejaniem podszewką ,miałem oklejone stery i centropłaty ,no i trzeba było zdzierać . Podszewka bez nitrocelonu nie da się naciągnąć dobrze ,wodne lakiery miękną i po pewnym czasie wszystko flaczeje ,tak że został oratex 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z koverallem nie ma żadnego problemu, ładnie trzyma naciąg i zakleja wszystkie dziurki. Dodatkowo podszewka ma taką dziwną właściwość elektrostatyczną, że czepiają się jej wszystkie syfy krążące w powietrzu, z koveralem nie ma takich problemów.

 

tu jest mój statecznik okryty kovelalem i pomalowany motipem

 

post-235-0-86680100-1523371875_thumb.jpg

 

a tu przed malowaniem

 

 

post-235-0-35289200-1523372056_thumb.jpg

 

 

nie zauważyłem, żadnej dziurki  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie Arku wielce pocieszył z tym solartexem... Mówiąc obrazowo - po prostu zwykle chamstwo z ich strony. Żle im się sprzedawało? Całe szczęście, że mam zapas / zasługa Jacka - jeszcze raz dzięki wielkie Kolego!/ na oklejenie budowanego / z letnią przerwą / modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.