Skocz do zawartości

Dwupłatowiec z XPS


luckydan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem zbudować dwupłatowca którego znalezłem w tym wątku:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/59948-dwup%C5%82atowy-trenerek/
chodzi o  samolot w pierwszego filmu, gdzie podane są  wymiary i na podstawie tych wymiarów będę budował swoją wersję. Doświadczonych modelarzy proszę o wyrozumiałość, ponieważ jak pisałem w powitaniu doświadczenia w modelarstwie lotniczym nie posiadam, a tematem "na poważnie" zainteresowałem się wczesną wiosną tego roku, co nie oznacza, że modelarstwem nie interesowałem się wcześniej. Zawsze jedna brakowało czasu aby głębiej rozwinąć temat.
Samolot będę budował z XPS ponieważ posiadam trochę różnej grubości płyt tego materiału tzw odpadów.
Elementy drewniane wycinam ze sklejki ze skrzynek po owocach jakich pełno na różnych bazarkach.
W miarę postępów będę zamieszczał kolejne zdjęcia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tomasz- witam w klubie styrodurowców! To jeden z moich ulubionych materiałów, ma ogromny potencjał. Mała uwaga- kadłub z pełnego klocka owszem sprawdzi się, ale ja budowałem modele dwu, a nawet prawie trzykrotnie większe od twojego, a kadłuby miały z płyty o grubości 5-6 mm, bez podłużnic z listewek, jedynie lokalnie wzmocnione, w strefach mocniej obciążonych Aha- jeszcze owocówka- też jestem jej fanem. .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponując jedną tylko grubością 50 mm, na swoje potrzeby przecinam drutem na gorąco, podobnie jak styropian- idzie trochę wolniej, ale można uzyskać każdą grubość. Do tej pory, cały czas, mam niebieski BASF z budowy w Niemczech, a był to rok 1995 może, ale się powoli kończy. Ostatnio jednak, z racji budowy, czy bardziej rozbudowy swojego domu, zamówiłem lekko nadmiarowo styrodur rumuński w kolorze grafitowym. Wydaje się być lekko miększy. Na razie poza jego pierwotnym zastosowaniem budowlanym, do modeli jeszcze nie stosowałem, ale powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kawałki różnej grubości, ale płyt budowlanych - ciekawostka co producent to inna konsystencja

Tych modelarskich z linku jeszcze nie używałem

Nazwa styrodur zastrzeżona dla firmy BASF. Mam też taką "oryginalną" - kolor jasno zielony.

 

 

Pogoda sprzyja majsterkowaniu i tak samolot  konstrukcyjnie został skończony, pozostało podpiąć sterowanie i napęd i oczywiście sprawdzić w akcji.

 

Pozdrawiam.

 

post-20350-0-69827800-1509023794_thumb.jpg

Edytowane przez luckydan
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.