Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dwupłatowiec z XPS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 luckydan

luckydan
  • Modelarz
  • 26 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 wrzesień 2017 - 19:21

Witam,

postanowiłem zbudować dwupłatowca którego znalezłem w tym wątku:

http://pfmrc.eu/inde...atowy-trenerek/
chodzi o  samolot w pierwszego filmu, gdzie podane są  wymiary i na podstawie tych wymiarów będę budował swoją wersję. Doświadczonych modelarzy proszę o wyrozumiałość, ponieważ jak pisałem w powitaniu doświadczenia w modelarstwie lotniczym nie posiadam, a tematem "na poważnie" zainteresowałem się wczesną wiosną tego roku, co nie oznacza, że modelarstwem nie interesowałem się wcześniej. Zawsze jedna brakowało czasu aby głębiej rozwinąć temat.
Samolot będę budował z XPS ponieważ posiadam trochę różnej grubości płyt tego materiału tzw odpadów.
Elementy drewniane wycinam ze sklejki ze skrzynek po owocach jakich pełno na różnych bazarkach.
W miarę postępów będę zamieszczał kolejne zdjęcia.

Pozdrawiam.

• 0

#2 zbjanik

zbjanik
  • Modelarz
  • 850 postów
  • Skądopolskie
  • Imię:Zbyszek

Napisano 15 wrzesień 2017 - 22:38

Tomasz- witam w klubie styrodurowców! To jeden z moich ulubionych materiałów, ma ogromny potencjał. Mała uwaga- kadłub z pełnego klocka owszem sprawdzi się, ale ja budowałem modele dwu, a nawet prawie trzykrotnie większe od twojego, a kadłuby miały z płyty o grubości 5-6 mm, bez podłużnic z listewek, jedynie lokalnie wzmocnione, w strefach mocniej obciążonych Aha- jeszcze owocówka- też jestem jej fanem. .  

• 0

#3 luckydan

luckydan
  • Modelarz
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2017 - 08:28

Początkowo  myślałem aby kadłub wykonać z podkładów, ale uznałem że jeszcze za wcześnie dla mnie na taką "koronkową" robotę.

• 0

#4 rajaner

rajaner
  • Modelarz
  • 703 postów
  • SkądNisko
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 wrzesień 2017 - 11:50

Osobiście taż uważam że XPS jest doskonałym budulcem do modeli piankowych.

To chyba jedyny sklep jaki znam w którym można kupić płyty różnej grubości wielkości stosowanych w modelarstwie.http://gammodel.pl/p...dowy/plyty-xps/

• 0

#5 zbjanik

zbjanik
  • Modelarz
  • 850 postów
  • Skądopolskie
  • Imię:Zbyszek

Napisano 16 wrzesień 2017 - 15:24

Dysponując jedną tylko grubością 50 mm, na swoje potrzeby przecinam drutem na gorąco, podobnie jak styropian- idzie trochę wolniej, ale można uzyskać każdą grubość. Do tej pory, cały czas, mam niebieski BASF z budowy w Niemczech, a był to rok 1995 może, ale się powoli kończy. Ostatnio jednak, z racji budowy, czy bardziej rozbudowy swojego domu, zamówiłem lekko nadmiarowo styrodur rumuński w kolorze grafitowym. Wydaje się być lekko miększy. Na razie poza jego pierwotnym zastosowaniem budowlanym, do modeli jeszcze nie stosowałem, ale powinno być dobrze

• 0

#6 luckydan

luckydan
  • Modelarz
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2017 - 17:17

Posiadam kawałki różnej grubości, ale płyt budowlanych - ciekawostka co producent to inna konsystencja

Tych modelarskich z linku jeszcze nie używałem

Nazwa styrodur zastrzeżona dla firmy BASF. Mam też taką "oryginalną" - kolor jasno zielony.

Pogoda sprzyja majsterkowaniu i tak samolot  konstrukcyjnie został skończony, pozostało podpiąć sterowanie i napęd i oczywiście sprawdzić w akcji.

Pozdrawiam.

design..jpg

Użytkownik luckydan edytował ten post 26 październik 2017 - 14:13

• 1

#7 meran110

meran110
  • Modelarz
  • 122 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Władysław

Napisano 15 wrzesień 2018 - 11:58

Cześć, miło mi, że coś mojego lata. A tutaj wersja mini:https://www.youtube....eature=youtu.be

Pozfrawiam

P.S. Twój pięknie się prezentuje.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych