Skocz do zawartości

Przenoszenie rysunków na balsę- nasze rozwiązania i sposoby.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zazwyczaj przy produkcji płytek drukowanych drukowałem laserem na papierze kredowym wtedy przy pomocy żelazka elegancko proszek z papieru odchodzi,

ale z balsa nie próbowałem. Dodam, że ze zwykłego papieru proszek nie przenosił mi się na płytki.

Z folią w pierwszym poście wyszło całkiem COOL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam

 

mam problem...wydrukowałem sobie plany drukarka atramentową HP na zwykłym papierze

do tego nitro i efekt przenoszenia wydruku na sklejkę/balse jest zerowy :/

 

atrament ( ani kolor ani czarny ) nawet się nie chce rozmazać :/

 

Spotkało już kogoś z Was coś podobnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam problem...wydrukowałem sobie plany drukarka atramentową HP na zwykłym papierze

do tego nitro i efekt przenoszenia wydruku na sklejkę/balse jest zerowy :/

 

atrament ( ani kolor ani czarny ) nawet się nie chce rozmazać :/

 

Spotkało już kogoś z Was coś podobnego??

 

Laser kolego, laser ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam problem...wydrukowałem sobie plany drukarka atramentową HP na zwykłym papierze

do tego nitro i efekt przenoszenia wydruku na sklejkę/balse jest zerowy :/

 

atrament ( ani kolor ani czarny ) nawet się nie chce rozmazać :/

 

Spotkało już kogoś z Was coś podobnego??

 

Laser kolego, laser ....

:roll:

..chyba pora isc do okulisty :D thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy moglibyście mi powiedzieć, ile czasu trzeba machać żelazkiem albo trzeć szmatką z nitro, żeby wydruk z drukarki laserowej przenieść na balsę? Wczoraj próbowałem i nic u mnie nie zadziałało. Żelazkiem jeździłem aż kartka pożółkła, nitro wcierałem też dość długo i nic... I podczas gdy na balsie jakieś tam marne kreski się odbijały, tak na sklejce zupełnie nic nie widać. Działa ta metoda na innym drewnie niż balsowym? Chociaż na logikę to dlaczego by miało nie działać. Co do nitro to mam takie przypuszczenie, że może być za stary (wywietrzał?). Albo w ogóle na wydruku linie są po prostu za cienkie i nie chce się odbić. Nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drukuje laserem na zwykłym papierze + nitro i efekt jest taki :)

 

zdjcie0154.th.jpg

 

...papier dosłownie lekko zwilżam tak aby przebiły linie i mocno dociskam :) i to wystarczy

 

pulo29 jak cienkie masz linie które chcesz przenieść?? ja miałem na początku podobny problem bo linie były cieniutkie, dopiero jak w CAD`ZIE pogrubiłem linie uzyskałem zadowalający efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A ja panowie jadę ze Szczecina do Krakowa przez Warszawę. Robię ksero mojego planu w punkcie ksero, potem naklejam to na brystol i ładnie wycinam nożyczkami. Mam w ten sposób własne szablony które sobie obrysowuję na czym popadnie. Ma to same plusy (oprócz włożonej pracy) Po wycięciu zawsze mogę sprawdzić czy wszystko jest cacanie. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jako weteran robienia płytek drukowanych mam ciekawą obserwację. Zamiast stosować papier kredowy, który może i super drogi nie jest, to jednak różnie bywa z dostępnością, można zastosować coś dużo bardziej powrzechnego.

 

Mianowicie do termotransferu najlepiej się sprawdza... Teletydzień :) Generalnie gazety pokroju programów TV (charakterystyczny szeleszczący kolorowy papier) czy nawet gazety z "lepszych" magazynów w stylu Cosmopolitan czy podobne (podkradam żonie argumentując że z racji braku merytorycznej treści, poza obrazkami nic nie traci :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.