Skocz do zawartości

Ciekawe silniki modelarskie


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oj tam, oj tam..... nie takie cuda my po pijaku robili :blink:  :blink:  :blink: ...............a widziałes  panewkę z folii alu ? bo ja widziałem i miałem taki "motorek " w  ręku

albo Super Sokoła z wyciętym denkiem tłoka a w to miejsce półkolista wstawka z duralu :blink:  :blink: ?

 

Widziałem różne sztuczki... Jak kiedyś wyjmę moje szrociki z wiaderka pod stołem to sam zobaczysz....

A widziałeś Kometę w rezonansie? A widziałeś rasowane świece za pomocą szpilki? A Coca Colę do naprawy motorków?

Nawet nie wiesz co można było z  WEBRAMI robić celem rasowania. Istna egzotyka.

No to się nie licytuj. :)

Każdy m swoje przygody z motorkami. I nawet nie po pijaku. Różne sztuczki się robiło... Bo cel uświęca środki.

A.C.

P.S.

Być może można ten motorek uruchomić i pewnie nawet się to uda.Tylko po co? Ten motorek jest przetrącony w sposób nieodwracalny poprzez ten wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaraj się zdjąć głowicę i już będziesz wiedział więcej, jeśli sruby głowicy będą zapieczone to nie odkręcaj ich na siłe !!

Najlepsza i najskuteczniejsz metoda  to mały palnik z igłowym płomieniem- grzejesz gniazdo  sruby w głowicy i ten centymetr nadlewu w karterze-ten gdzie jest nacięty gwint pod śrubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem motor , poszło dosyć łatwo . Silniczek ma dobrą kompresję (na sucho) , wał korbowy w dobrym stanie niestety korbowód jest do wymiany , jest ogromny luz na połączeniu tłoka z korbowodem (powstał niewielki owal w główce korbowodu) . Poza tym zauważyłem iż ktoś majstrował przy kanałach płuczących , widać mało precyzyjne szlify w tych kanałach . Po krótkim przemyśleniu doszedłem do wniosku iż warto doprowadzić motor ażeby sobie jeszcze pokręcił śmigiełkiem . To już chyba jeden z ostatnich moich postów w tym temacie bo zaczyna się z tego robić reaktywacja starego MVVS,a , może wrzucę za jakiś czas efekt końcowy mojej zabawy z tym "złomem" (jak to określił jeden z forumowiczów)

post-5952-0-63112000-1552336696_thumb.jpg

post-5952-0-93184200-1552336712_thumb.jpg

post-5952-0-01767400-1552336727_thumb.jpg

post-5952-0-07972800-1552336796_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korba była do kupienia w ModelMaxie....

gaznik jest z Chinki , ale to nie problem

nie widzę przeciwtłoka -brak ???

mogę Ci wysłać kawałek odlewu alu( wałek), dorobisz z tego ten obcięty wydech a jak to Ci na priva napiszę

moim zdaniem  silnik będzie  hulać

 

 

czy warto się w to bawić ???

moim zdaniem tak, bo nie ma nic fajniejszego niz doprowadzenie  "złomu " do stanu uzywalności....no ale to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 (jak to określił jeden z forumowiczów)

Nie jeden z forumowiczów, tylko ja...

A silnik jest złomem w sensie kolekcjonerskim. Wygląda jak obrzyn ze strzelby

Być może uda się go uruchomić jako diesel, choć wątpię . Prędzej jako żarowy. Ale tu musisz pokombinować, lub zmienić tuleję z tłokiem

Ale próbuj. Jak Ci się uda to pogratuluję :)

ja, czyli Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.