Skocz do zawartości

Niezawodny regulator


grzegor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie ( jeśli są w tym królestwie ). Proszę o wasze zdanie na temat niezawodności regulatora - jaki polecacie. Potrzebuję regulator do slowflayera który będzie ważył ( cały samolot ) 300 - 340 g. Podkreślam chodzi mi o ocenę regulatorów ze względu tylko i wyłącznie na niezawodność. Jaką firmę wybrać ? Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie ? Do tej pory miałem regulatory typu no name zestawowe i REDOXY ale nie mam do nich bezgranicznego zaufania.


Przy okazji jakie silniki i serwa polecacie do takich lekkich samolotów ( trochę ponad 300 g - wiecie śmigło na gumce ). Biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie niezawodność sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj,

Piszę o sobie i moich znajomych.

Regulatory używamy Dualsky 65 A do modeli powyżej 1,9 - 3 kg kg (nastik.pl), do modeli do 1,8 kg tak zwanego bez nazwy do 30A nie narzekamy ..... co nie oznacza że nie są niezawodne, wiadomo to tylko elektronika.

 

Do modelu lekkiego też polecam regiel Dualski i silnik tej samej firmy, zdjęcia silnika w załączeniu. Co do serw my mamy micro serwa Turnigi.

 

Pozdrawiam


Ps. Ma też fajne pakiety do takich modeli na 2S.

post-18865-0-04736500-1508232948_thumb.jpg

post-18865-0-73378000-1508232966_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, a co dokładnie rozumiesz przez niezawodność?

 

Żeby to ocenić trzeba by sie pewnie oprzeć na porządnym przeglądzie bebechów i co najmniej iluś sztukach z iluś wydanych serii i wersji. Inaczej to mam wrażenie, że otrzymasz rady bazujące na konkretnych sztukach użytkowników...

Mam w domu 8 letni regiel noname 30A tyrany w kilku kombatach i nie tylko. Był bity, męczony, gotowany. Nadal działa bez zarzutu. Ale czy na tej podstawie mogę uznać, że te regle są niezawodne? Raczej nie...

 

A mógłbyś dokładniej podać powody Twoich poszukiwań? Może masz za sobą jakieś konkretne przejścia z dotychczasowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że przez regulator przechodzi właściwie cała elektronika ( bez silnika jeszcze można się obejść bo w razie co wyląduję bez niego latając w zasięgu wzroku ) więc ten element chciałbym mieć możliwie najlepszy, porządnej firmy itd. Serwa zresztą też. Radio i odbiorniki tu pomijam, na razie zmieniał nie będę bo za duży koszt.

Przygodę jedną miałem dziwną - straciłem kontrolę nad modelem - całkowity brak reakcji. Tyle że serwo kierunku zatrzymało się w pozycji lekko wychylonej i model pokrążył kilka minut ( był wysoko - 200 m ) i wylądował na wyłączonym silniku. Nie podejrzewam utraty zasięgu raczej, może pakiet albo właśnie regulator zawinił bo jak rozłączyłem zasilanie i podłączyłem wszystko od nowa na ziemi to działało.

Wiem że nikt mi nie sprawdzi poszczególnych regli ale jednak ludzie którzy latają wiele lat modelami jakieś doświadczenia mają bez porównania do tego co ja - tylko Redox i nie wiadomo co. Chcę zebrać opinie i coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o małe regulatory , to tylko Castle Talon 15 A . Są regulatory zawodnicze do modeli f3p .

Ich waga , wydajność , wydajność BEC  - są po prostu mega :D

w BEC możesz ustawiać napięcie wyjściowe , w zależności od serw.

Ostatnio przepuściłem przez niego 17 A  i żyje i ma się dobrze 

Jest w stanie obsługiwać silniki wysoko obrotowe 2300 kv na 3s 

5-6 serw cyfrowych mocno obciążonych

 na przykładzie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że przez regulator przechodzi właściwie cała elektronika ( bez silnika jeszcze można się obejść bo w razie co wyląduję bez niego latając w zasięgu wzroku ) więc ten element chciałbym mieć możliwie najlepszy, porządnej firmy itd. Serwa zresztą też. Radio i odbiorniki tu pomijam, na razie zmieniał nie będę bo za duży koszt.

Przygodę jedną miałem dziwną - straciłem kontrolę nad modelem - całkowity brak reakcji. Tyle że serwo kierunku zatrzymało się w pozycji lekko wychylonej i model pokrążył kilka minut ( był wysoko - 200 m ) i wylądował na wyłączonym silniku. Nie podejrzewam utraty zasięgu raczej, może pakiet albo właśnie regulator zawinił bo jak rozłączyłem zasilanie i podłączyłem wszystko od nowa na ziemi to działało.

Wiem że nikt mi nie sprawdzi poszczególnych regli ale jednak ludzie którzy latają wiele lat modelami jakieś doświadczenia mają bez porównania do tego co ja - tylko Redox i nie wiadomo co. Chcę zebrać opinie i coś wybrać.

Takie objawy dają niektóre systemy zdalnego sterowania. Np. Corona z HK. Jeśli zestaw się rozbinduje, to się połączy dopiero z bliska. I nie musi to mieć nic wspólnego z regulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy dają niektóre systemy zdalnego sterowania. Np. Corona z HK. Jeśli zestaw się rozbinduje, to się połączy dopiero z bliska. I nie musi to mieć nic wspólnego z regulatorem.

Ja mam Spektrum.

Jeśli chodzi o małe regulatory , to tylko Castle Talon 15 A . Są regulatory zawodnicze do modeli f3p .

Ich waga , wydajność , wydajność BEC  - są po prostu mega :D

w BEC możesz ustawiać napięcie wyjściowe , w zależności od serw.

Ostatnio przepuściłem przez niego 17 A  i żyje i ma się dobrze 

Jest w stanie obsługiwać silniki wysoko obrotowe 2300 kv na 3s 

5-6 serw cyfrowych mocno obciążonych

 na przykładzie 

Niezłe harce ten model robi a właściwie pilot nim  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że przez regulator przechodzi właściwie cała elektronika ( bez silnika jeszcze można się obejść bo w razie co wyląduję bez niego latając w zasięgu wzroku ) więc ten element chciałbym mieć możliwie najlepszy, porządnej firmy itd. Serwa zresztą też. Radio i odbiorniki tu pomijam, na razie zmieniał nie będę bo za duży koszt.

Przygodę jedną miałem dziwną - straciłem kontrolę nad modelem - całkowity brak reakcji. Tyle że serwo kierunku zatrzymało się w pozycji lekko wychylonej i model pokrążył kilka minut ( był wysoko - 200 m ) i wylądował na wyłączonym silniku. Nie podejrzewam utraty zasięgu raczej, może pakiet albo właśnie regulator zawinił bo jak rozłączyłem zasilanie i podłączyłem wszystko od nowa na ziemi to działało.

Wiem że nikt mi nie sprawdzi poszczególnych regli ale jednak ludzie którzy latają wiele lat modelami jakieś doświadczenia mają bez porównania do tego co ja - tylko Redox i nie wiadomo co. Chcę zebrać opinie i coś wybrać.

Z tego co piszesz to stawiasz nacisk na niezawodny BEC a nie regulator jako taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi mi o to że przez regulator przechodzi właściwie cała elektronika ( bez silnika jeszcze można się obejść bo w razie co wyląduję bez niego latając w zasięgu wzroku ) więc ten element chciałbym mieć możliwie najlepszy, porządnej firmy itd. 

 

Mi się zjarał (na ziemi, przed lotem) markowy Turnigy 80A, no-name też padały ale nie paląc się. Wobec takich oczekiwań daj dwie diody Schottky'ego - jedną zasilaną z regulatora, drugą z dodatkowego BECa, i diodę Zenera ograniczającą skoki napięcia.

 

https://www.rcgroups.com/forums/showatt.php?attachmentid=5624397&d=1363601119

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to stawiasz nacisk na niezawodny BEC a nie regulator jako taki.

No tak.

Mi się zjarał (na ziemi, przed lotem) markowy Turnigy 80A, no-name też padały ale nie paląc się. Wobec takich oczekiwań daj dwie diody Schottky'ego - jedną zasilaną z regulatora, drugą z dodatkowego BECa, i diodę Zenera ograniczającą skoki napięcia.

 

https://www.rcgroups.com/forums/showatt.php?attachmentid=5624397&d=1363601119

A taki kondensatorek co chroni przed takimi skokami podłączany do odbiornika nie może być? Bo takie cosik mam podłączone od czasu tej przygody.

Mi się zjarał (na ziemi, przed lotem) markowy Turnigy 80A, no-name też padały ale nie paląc się. Wobec takich oczekiwań daj dwie diody Schottky'ego - jedną zasilaną z regulatora, drugą z dodatkowego BECa, i diodę Zenera ograniczającą skoki napięcia.

 

https://www.rcgroups.com/forums/showatt.php?attachmentid=5624397&d=1363601119

Przyznaję się że jestem lataczem a nie elektronikiem i nie wiem co to są te diody. Jedyne diody jakie kojarzę to te świecące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś całkowicie uniknąć ryzyka związanego z usterką BECa, możesz przygotować elekotronikę bez BECa i ciągnąć prąd bezpośrednio z pakietu.

 

Tylko, że takie rozwiązanie jest możliwe przy lataniu na pakiecie 2S i posiadaniu odbiornika, który przyjmuje napięcie do 8.4v. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie: diody Schottky'ego w tej konfiguracji wybierają źródło zasilania o wyższym napięciu. Zabezpiecza to przed zanikiem zasilania w razie awarii jednego ze źródeł, także wtedy gdy zepsuje się "nieelegancko" z wewnętrznym zwarciem.

 

Dioda Zenera ogranicza skoki napięcia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś całkowicie uniknąć ryzyka związanego z usterką BECa, możesz przygotować elekotronikę bez BECa i ciągnąć prąd bezpośrednio z pakietu.

 

Tylko, że takie rozwiązanie jest możliwe przy lataniu na pakiecie 2S i posiadaniu odbiornika, który przyjmuje napięcie do 8.4v. 

Nie chcę ograniczeń takich robić. Chcę tylko kupić jak najlepszy regulator z BECem w pakiecie. Nie wiem czy jakości BECa chodzą w parze z jakością samego regulatora i ceną. Dlatego zbieram opinie użytkowników różnych. Jak na razie każdy poleca coś innego  :D . Na razie najbardziej trafia do mnie ten Jeti ( nie wiem czy go robią w Czechach czy Chinach bo go nigdy w rekach nie miałem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak raczej będzie, że każdy poleca coś innego, bo większość osób będzie polecało po prostu ten regiel, który miało i obyło się bez problemów. Ja przez całe moje modelarstwo nie miałem żadnych problemów z żadnych reglem a miałem na prawde różne,zarówno te drogie jak i te najtańsze z najtańszych.. Dlatego ja bym był na Twoim miejscu spokojny i po prostu latał na reglu, który spełnia wymagania od strony parametrów. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.