Skocz do zawartości

Niezawodny regulator


grzegor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o regulatory to jak będziesz bogaty i jak będziesz startował w zawodach to kupisz sobie axi i jeti. Na początek jak dla ciebie wystarczą zwykłe tanie chińskie.

A jak lubisz lutować to możesz je dodać trochę pasty i wymienić beca z 1A na przetwornicę step down 3A. Podnosisz jeszcze napięcie z 5V na 5,5V i nie masz już problemów z serwami.

 

Uprzedzając twoje następne pytanie jakie serwa kupować:) to kup sobie  te najtańsze koniecznie z metalowymi zębatkami. (jak będziesz bogaty i ......... :). Metalowe tryby wybaczają więcej błędów konstrukcyjnych.

 

Jeżeli chodzi o bateryjki to tu już nie kupuj tych tanich. Redoxy to najniższa półka a właściwie to jeszcze leżą w wykopanym dołku :) Najtańsze zdatne do zasilania to multistary ale tylko dla małych prądów. Zacznij od TATU te są na dobrym poziomie i nie puchną ale kosztują 2,5 raza więcej niż redoxy. Tak jak piszą ci koledzy SLS-y też mogą być. Niestety ale cena bateryjki idzie z jej jakością, a te ceny nie są małe.

 

Wszystko powyżej to tylko moje zdanie, a jak jesteś bogaty to kup sobie co chcesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od TATU te są na dobrym poziomie i nie puchną ale kosztują 2,5 raza więcej niż redoxy. Tak jak piszą ci koledzy SLS-y też mogą być. Niestety ale cena bateryjki idzie z jej jakością, a te ceny nie są małe.

 

Tattu, Gensy i SLSy nie mogą spuchnąć ponieważ obudowane są blaszkami, które to mocno ograniczają. 

Nie zmienia to faktu, że są to najlepsze znane mi marki lipoli na rynku.

 

Dodam jeszcze, że Gensy przez kilka lat uważane były przez wielu za wiodące jeśli chodzi o jakość/wydajność. Niestety od jakichś 2 lat widać, że Gens próbując wykorzystać zbudowaną markę zaczął trochę przyoszczędzać na jakości ogniw. Widać to bardzo dobrze latając na pakietach rocznych i np trzyletnich - te starsze potrafią działać poprawniej od nowszych serii pomimo swojego wieku.

 

Tak jak wspomniałeś, ja też dodam. W przypadku lipoli niestety z g** bata nie ukręcisz. 

O ile nie do każdej potrzeby wymagane sa super  wydajne pakiety, te powyższe mają to do siebie, że deklarowane wartości zbliżone sa do rzeczywistych. Dlatego ja  np. zdecydowanie bardziej wolałbym wziąć np. SLS 15C (jesli taki byłby mi potrzebny) niż turniga 30C, który raz bywa 20C a innym razem przy 10C się grzeje.

 

Natomiast zdecydowanie unikałbym większości pakietów z Banggoda. Brud, kiła i mogiła. Większe to z reguły gnioty. Wydajność marna, uszkodzone cele itp. Ewidentnie ten gorszy sort... ;)

Najbardziej rozbawił mnie mikropakiecik do biedronki z BG. Piekna naklejka opisująca jakies turbo moce i 30C. Naklejka mi się odkleiła (klej jakości analogicznej do tych ogniw) i ujawił się moim oczom fabryczny nadruk na ogniwie 15C... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"i ujawił się moim oczom fabryczny nadruk na ogniwie 15C... :)"

Stara praktyka jeszcze z tzw. paluszków AA, nowa koszulka czyniła cuda w postaci pojemności np 4800 mAh - schodziły ja ciepłe bułki w jednym ze znanych marketów. Po zdjęciu w/w koszulki była chyba nominalna pojemność 1200 mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszecie. Bo jeśli BEC jest bardzo ważny to pakiet jest NAJWAŻNIEJSZY. A właśnie pakiet 2c Redox podejrzewam w wypadku najciekawszych przygód. Lutować nie lubię choć dam radę byle bym wiedział co do czego :) dlatego najlepiej bym brał  :)  regulator bardzo dobry z pakietem bardzo dobrym. Najlepiej na tetki połączenie bo mam sporo Redoxów które jeszcze latają. Jakie pakiety na tetki fabryczne są najlepsze spośród w miarę łatwo dostępnych w polskich sklepach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezdyskusyjnie SLSy...

Gdzie takie akumulatory można kupić? Najlepiej w polskich sklepach jakby się dało. Czy jak zmienię złącza na tetki nic nie stracę ( tetka jest gorsza w jakiś sposób o od tych w nich stosowanych? ). Bo taka sprawa że na razie mam wszystko na tetki regulatory i pakiety a jest tego trochę ( szczególnie pakietów Redoxa ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, pomijając obsługę tak dobrze zapakowanych akumulatorów do wysyłki nigdzie nie spotkałem :-)

 

A złączki zmieniaj sobie dowolnie. Tylko przypadkowe zwarcie przy cięciu/lutowaniu może być bolesne jeżeli ktoś obcina na raz oba przewody zasilające.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, pomijając obsługę tak dobrze zapakowanych akumulatorów do wysyłki nigdzie nie spotkałem :-)

 

A złączki zmieniaj sobie dowolnie. Tylko przypadkowe zwarcie przy cięciu/lutowaniu może być bolesne jeżeli ktoś obcina na raz oba przewody zasilające.

Raz mi się zdarzyło zrobić zwarcie lekkie co ciekawe Redox 7,4 to przetrwał i jeszcze polatał w szybowcu wyciąganym za pomocą liny gumowej ( świetna zabawa ruchowa, polecam jak ktoś ma duże lotnisko do dyspozycji ).

No i teraz dowiaduję się ciekawych rzeczy. Piszcie jeszcze. Na przyszły sezon rady będą jak znalazł.

Tattu, Gensy i SLSy nie mogą spuchnąć ponieważ obudowane są blaszkami, które to mocno ograniczają. 

Nie zmienia to faktu, że są to najlepsze znane mi marki lipoli na rynku.

 

Dodam jeszcze, że Gensy przez kilka lat uważane były przez wielu za wiodące jeśli chodzi o jakość/wydajność. Niestety od jakichś 2 lat widać, że Gens próbując wykorzystać zbudowaną markę zaczął trochę przyoszczędzać na jakości ogniw. Widać to bardzo dobrze latając na pakietach rocznych i np trzyletnich - te starsze potrafią działać poprawniej od nowszych serii pomimo swojego wieku.

 

Tak jak wspomniałeś, ja też dodam. W przypadku lipoli niestety z g** bata nie ukręcisz. 

O ile nie do każdej potrzeby wymagane sa super  wydajne pakiety, te powyższe mają to do siebie, że deklarowane wartości zbliżone sa do rzeczywistych. Dlatego ja  np. zdecydowanie bardziej wolałbym wziąć np. SLS 15C (jesli taki byłby mi potrzebny) niż turniga 30C, który raz bywa 20C a innym razem przy 10C się grzeje.

 

Natomiast zdecydowanie unikałbym większości pakietów z Banggoda. Brud, kiła i mogiła. Większe to z reguły gnioty. Wydajność marna, uszkodzone cele itp. Ewidentnie ten gorszy sort... ;)

Najbardziej rozbawił mnie mikropakiecik do biedronki z BG. Piekna naklejka opisująca jakies turbo moce i 30C. Naklejka mi się odkleiła (klej jakości analogicznej do tych ogniw) i ujawił się moim oczom fabryczny nadruk na ogniwie 15C... :)

Pakiet to podstawa tak jak łączność. Więc na tym nie chcę oszczędzać zważywszy na to że w tej chwili mam trzy modele i na następne się na razie nie zanosi ( ewentualnie jakiś jeden dojdzie :P ) ale za to chciałbym je wyposażyć do latania możliwie stresującego tylko przy manewrach przy ziemi a nie z powodu jakichś prądów  ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pakiet to podstawa tak jak łączność. 

 

W kopterach tak, a w samolotach według mnie to zależy od wielu czynników, głównie od tego na ile "wyżyłowany" jest dany samolot pod względem stosunku ciągu do masy, głównie podczas startu. Ja latam na pakietach Turnigy, bo są zupełnie przyzwoite i ogólnie dają radę. Najpierw latają w kopterze, potem w Powerzone 2600 ciężkim i startującym póki co "na rzęsach", a potem w takim Sky Surferze 2000 to mogą być już mocno spuchnięte i mimo tego nie ma żadnych problemów. Pobór mocy naprawdę duży jest podczas startu, potem o wiele mniejszy. 

 

Może tu jest jak z prawdziwymi samolotami, są takie które po utracie napędu spadają jak kamień a są takie które mogą bezpiecznie szybować... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie samoloty masz na myśli.

Np w akrobacie mam pakiet przeznaczony do 3.30 minuty latania i nie wyobrażam sobie ze po 2 minucie miałby zacząć latać mi słabiej.

 

Przykładów można by podać więcej ale nie o to chodzi. Dobry pakiet możesz po prostu wziąć z niskim C i będzie tańszy i lżejszy. Ale będziesz wiedział co masz. Z "chińczykiem" zawsze masz chybił trafił. Opinie będzie tyle co wydanych serii albo i więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie samoloty masz na myśli.

Np w akrobacie mam pakiet przeznaczony do 3.30 minuty latania i nie wyobrażam sobie ze po 2 minucie miałby zacząć latać mi słabiej.

 

Przykładów można by podać więcej ale nie o to chodzi. Dobry pakiet możesz po prostu wziąć z niskim C i będzie tańszy i lżejszy. Ale będziesz wiedział co masz. Z "chińczykiem" zawsze masz chybił trafił. Opinie będzie tyle co wydanych serii albo i więcej ;)

Latam elektro szybowcami 1200 ( kiedyś ), 1400 i 2100 - silnika używam głównie do wyholowania a reszta lotu to ślizgi i wygibasy bez silnika, metrowym slowflayerem ( obecnie missing in action ) i szybowcem 1 m na gumę wyciąganym ( bez silnika - ale ten to nie wymaga cudów ) i raczej tych przyzwyczajeń nie zmieniam na razie. Ostatnio spodobał mi się Magnum reloaded.

Pakietu 2s używam tylko do tego szybowca na gumkę i nikt mnie nie przekona żeby ich używać do czegoś z silnikiem ( Orzełek dawniej Fik ultralekki i  nierozbijalny dosłownie - super dla dziecka do nauki latania - wywalasz go na wysokość i przekazujesz radio ). Tak to latam na 3s pakietach.

W kopterach tak, a w samolotach według mnie to zależy od wielu czynników, głównie od tego na ile "wyżyłowany" jest dany samolot pod względem stosunku ciągu do masy, głównie podczas startu. Ja latam na pakietach Turnigy, bo są zupełnie przyzwoite i ogólnie dają radę. Najpierw latają w kopterze, potem w Powerzone 2600 ciężkim i startującym póki co "na rzęsach", a potem w takim Sky Surferze 2000 to mogą być już mocno spuchnięte i mimo tego nie ma żadnych problemów. Pobór mocy naprawdę duży jest podczas startu, potem o wiele mniejszy. 

 

Może tu jest jak z prawdziwymi samolotami, są takie które po utracie napędu spadają jak kamień a są takie które mogą bezpiecznie szybować... 

Miałem na myśli że pakiet jest podstawą w sensie że to wszystko musi być z czegoś zasilane nawet serwa - jak marudzi to ciężko. Też preferuję ślizganie się. Prądy idą najbardziej przy holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do wyciągania tylko to ja bym brał jakiś mały (--> lekki) pakiet z wysokim C). Krótki mocny lot i wsio. Reszta prądu na awionikę...

 

Orzełek - ehh, no od razu mi się przypomniał jak zobaczyłem Twojego awatara. Miałem ich z 7-8 i każdego super wspominam. Musze kiedyś sobie machnąć jakiegoś z sentymentu.... Ulubionym była zawsze 80tka. Jeszcze mały a już dobrze latający... Ale 60tkę też zrobiłem i była przeurocza. Natomiast 100 i 120 można było już fajnie polatać i poczuczyć kolegów... Tyle, że ja jeszcze z tych śmieszno-kolorowych miałem... Jakieś dwa lata temu brałem dla kolegi to widziałem, że kolorystyka fajnie się zmieniła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do wyciągania tylko to ja bym brał jakiś mały (--> lekki) pakiet z wysokim C). Krótki mocny lot i wsio. Reszta prądu na awionikę...

 

Orzełek - ehh, no od razu mi się przypomniał jak zobaczyłem Twojego awatara. Miałem ich z 7-8 i każdego super wspominam. Musze kiedyś sobie machnąć jakiegoś z sentymentu.... Ulubionym była zawsze 80tka. Jeszcze mały a już dobrze latający... Ale 60tkę też zrobiłem i była przeurocza. Natomiast 100 i 120 można było już fajnie polatać i poczuczyć kolegów... Tyle, że ja jeszcze z tych śmieszno-kolorowych miałem... Jakieś dwa lata temu brałem dla kolegi to widziałem, że kolorystyka fajnie się zmieniła...

Mam dwa 60 i 80 ( 60 to Fik Czeski wydaje mi się że to pierwowzór Orzełka ) rzutki i 100 rc Orzełek z zaczepem na hol a bez silnika. Kiedyś polowałem na 120 ale jakoś nie znalazłem. Te modele są najlepsze jeśli chodzi o obciążenie powierzchni - niezrównane. 80 raz mi żagielek zabrał po wyrzucie z ręki z 4 metrowej górki. Poszedł do góry na kilkanaście metrów i musiałem daleko biec za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Pana Mariana z http://www.marko-lot.pl/index.php?p=1_6_Orze-ki-z-EPP

Ja wszystkie zawsze brałem od niego i bardzo sobie chwalę. Zdażało się też, że specjalnie dla mnie wklejał skrzydła na prosto (ja zawsze docinałem w nich lotki) i robił inne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Pana Mariana z http://www.marko-lot.pl/index.php?p=1_6_Orze-ki-z-EPP

Ja wszystkie zawsze brałem od niego i bardzo sobie chwalę. Zdażało się też, że specjalnie dla mnie wklejał skrzydła na prosto (ja zawsze docinałem w nich lotki) i robił inne zmiany.

Ja też się u Pana Mariana kiedyś zaopatrywałem ( w 1000 i dodatkowe skrzydła ) ale z tego co kojarzę to nie było w ofercie 1200 tylko albo 1000 albo 1400. Kiedyś może jak mnie najdzie to takiego Orła jeszcze zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim pakiecie? Będzie dobry ( 25 C ) do Gamy 2100 i Pionieera 1400 ( oba mają silniki zestawowe ) ? - https://rcpro.pl/product-pol-4005-Akumulator-Gens-Ace-1300mAh-11-1V-25C-3S1P.html


Co sądzicie o takim pakiecie? Będzie dobry ( 25 C ) do Gamy 2100 i Pionieera 1400 ( oba mają silniki zestawowe ) ? - https://rcpro.pl/product-pol-4005-Akumulator-Gens-Ace-1300mAh-11-1V-25C-3S1P.html

Firma chyba dobra nie?


Dodatkową zaletą tego pakietu dla mnie byłoby to że ma złącza T takie jak mam w regulatorach i pozostałych pakietach i jego waga jest bardzo podobna ( 114 z kablami ) jak mam w Redoxach 1800 ( 120g ) więc wyważenie pozostanie to samo.


Co sądzicie o takim pakiecie? Będzie dobry ( 25 C ) do Gamy 2100 i Pionieera 1400 ( oba mają silniki zestawowe ) ? - https://rcpro.pl/product-pol-4005-Akumulator-Gens-Ace-1300mAh-11-1V-25C-3S1P.html


Firma chyba dobra nie?


Dodatkową zaletą tego pakietu dla mnie byłoby to że ma złącza T takie jak mam w regulatorach i pozostałych pakietach i jego waga jest bardzo podobna ( 114 z kablami ) jak mam w Redoxach 1800 ( 120g ) więc wyważenie pozostanie to samo.

https://www.akumulatoryrc.pl/pl/p/SLS-Quantum-1300mAh-3S1P-11%2C1V-40C80C/548 - ewentualnie coś takiego ale tutaj trzeba by złącze zmienić i czy potrzebne mi aż takie wysokie C do tych modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.