Skocz do zawartości

pekniety kadlub - jak naprawic


daro1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy ...

 

Dziś przyziemiłem mocniej moim cometem i po powrocie do domu zauważyłem ze kadłub pękł poprzecznie na 2-3 cm od krawędzi kabiny, obawiam się ze to może postępować a ja chętnie nauczę się naprawy wiec pytam ....

 

jak i czym to naprawić, wzmocnić ????

 

tylko poproszę łopatologicznie bo nie ukrywam ze zielony jestem w temacie naprawy  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeżeli wzrost wagi nie stanowi problemu to sklej to najpierw CA aby nadać sztywności, potem przeszlifuje papierem ściernym i na to należy nałożyć łatę z tkaniny węglowej lub szklanej. Jako docisk użyć taśmy izolacyjnej na owijkę. Gdy uznasz ze kadłub jest za wiotki to taką samą łatę można dać od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daję około 2cm na stronę. W twoim wypadku dobrze by było wzmocnienie podciągnąć aż na druga stronę i dać ze dwie warstwy szkła 50 plus jedna warstwę od środka. Wratswy na zewnatrz robisz stopniowane. tzn pierwsza jest po 1cm naddatku a druga 2cm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz wszytskie potrzebne elementy ukladanki i teraz zebym napewno czegos nie przeoczyl ....

 

1. kleje CA

2. oklejam ochronnie kadlub

3. szlifuje miejsce pekniecie

4.zywica

5. tkanina

6. zywica

7. odsaczqm - recznik papierowy

8. papier do pieczenia

9. folia

10. owijam tasma

 

cos pominalem ??? cos za duzo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma izolacyjna to najlepsze rozwiązanie. Dodatkowo wyciska żywicę a i tak ładnie odchodzi po klejeniu. Robiłem tak wiele kieszeni na rury i sprawdza się znakomicie. Co więcej pomaga to, że taśma izolacyjna jest elastyczna i można ją lepiej docisnąć laminat do oklejanego elementu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.