Skocz do zawartości

Pare pytań odnośnie silników MVVS


DimaPavlov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam.

Generalnie nie polecam do zawodów.Bardzo kapryśne w regulacji.Nawet kadra czeska nie lata na nich.Inaczej trzeba go ustawić rano,inaczej w południe a inaczej wieczorem.Pojedziesz w inny region kraju gdzie jest inne ciśnienie i wilgotność i znowu krecisz igłą.Ja mam jednego MVVS-a,który chodzi super,ale został on przerobiony-chodzi o kąty-przez najlepszego specjalistę od silników jakiego znałem Ś.P. Władka Kuczyńskiego.Myślę,że lepiej kupić ASP lub trochę dołożyć do Os-Max i nie miec kłopotów na zawodach i treningach.

Mam nadzieję,że w przyszłym roku weżmiesz udział a zawodach Aircombat ACES.Zapraszamy.

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASP 25 miałem wcześniej i O.S Max 25Fx. 
Z tego co widzę w Polsce jest bardzo rozwinięty kombat klasy ESA i to jest naprawdę ciekawe. 
Też mam nieskończoną budowę S.E 5 A. Ale wszystko zostało w Ukrainie. 
Myślałem że w Szczecinie ktoś kombaci ale widzę że słabo tutaj z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przedszkolem to chyba gruba przesada :unsure:

ESA to juz od dawna samodzielna dyscyplina a że tańsza w budowie i łatwiejsza w eksploatacji modeli to szybciej się rozwija :)

 

Różnice wyraźnie widać było ostatnio w zawodach VIII Bitwa o Wawel - 31 zawodników w ESA i 10 zawodników w ACES. Myślę, że takie są globalne proporcje czyli 3xwięcej osób lata ESA zatem trudno mówić o przedszkolu bo z przedszkola wszyscy idą do szkoły a tu jest zupełnie inaczej.
ACES to raczej wąska specjalizacja - atrakcyjna .... ale nie dla wszystkich.

 

Ponieważ też latam aircombat to jeszcze w głównym temacie MVVS...

Mam taki silnik 3,5 cm3 jeżeli jest ktoś zainteresowany. Latam na OS Max 4cm AX i FX i nie zamienię tych silników na inne - pewność odpalenia i utrzymania obrotów przedkładam ponad niesamowite osiągi MVVS-a okraszone problemami z regulacją.

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba prawie wszyscy kupowali zestawy w: cyber-fly lub na polskim niebie.Cyber-fly zmienił profil działalności i sprzedał maszyny.Jeden nowy właściciel wyjechał za granicę i wróci dopiero na święta,a drugi jeszcze nie nauczył się dobrze wycinać.Zostaje Ci  http://napolskimniebie.pl/

Jakieś płyty EPP są w http://www.modele.sklep.pl/.

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dobry silnik do ACES ? kup ASP25 z kwadratową głowicą, kopia os maxa 25. Rozbierz przed pierwszym odpaleniem, sprawdź czy nie ma opiłków albo innych delikatnych nadlewek i dotrzyj trochę na ziemi. Osiągi murowane. Mam też MVVS, to szatan z czarną rurą, jak już chodzi.. ale właśnie regulacja to już inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.