Skocz do zawartości

szybowiec akrobacyjny


kuba r.

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów forumowiczów,

zwracam się z pytaniem czy któryś z Was nie ma przypadkiem rysunków, planów itp. któregoś z szybowców - szd-50 puchacz, s-1 swift, h101 salto lub jakiegoś innego akrobacyjnego glidera 8) nie muszą to być dokładne plany, ale rysunki trochę mniej "poglądowe" niż te u Pana Piechowskiego :P chciałbym zrobić malutką makietę np w skali 1:10 do latania na zboczu na mocnym żaglu. myślałem o kadłubie zrobionym techniką traconego styropianu.

 

pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

wiedziałem że ktoś tak zareaguje :faja: akrobacyjny nie jest, ale ma dość "zwartą" sylwetkę, jako model będzie dość sztywny i fikołki będzie kręcił cud miód :twisted: np. niemcy robią je w wersji acro ... a i zapomniałem dopisać, że mdm-1 fox nie wchodzi w grę, za dużo już tego lata :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow

ja wracam do watku puchacza ciezko powiedziec co rozumiemy pod pojeciem szybowca akrobacyjnego jak dla mnie ze jest w stanie wykonac bezpiecznie minimum akrobacje podstawowa co oczywiste puchacz potrafi - byłem na kursie szybowcowym i sam nim kreciłem petle przewroty przez skrzydło i korki no i slizg kierunkowy tez raz był. generalnie sprawa ma sie z tym szybowcem tak ze latałem na szybowcu SZD 50-2 i SZD 50-3 pierwszy to prototyp (numer fabryczny X129) a drugi to juz seryjny puchacz róznica jest widoczna choc tak naprawde roznia sie kilkoma pierdołami i aby wykonac puchacza dobrze i zeby latał puchaczowato trzeba to zrobic baaaaardzo dokładnie ale odwdzieczy Ci sie piekna sylwetka i akrobacja z gracja(byc moze nie az tak dynamiczna jak "rasowe akrobaty") ale na pewno bedziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę przyznać że Puchaczem ciężko się robi wiązanki akrobacyjne no chyba że ktoś zrobi go jako akro (-inny profil) lecz to już nie jest to . Ale podstawową akrobację moim pchaczykiem kręci się bezproblemowo , mimo że lata wolniej (profil-12 % )lecz niestety nie tak jak orginał a szkoda. Może ten w skali 1:3,5 będzie latał bardziej realstycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu u mnie na lotnisku było kilka akrobatów. Pierwszą rzeczą jaka rzucała mi się w oczy to skrzydła które wyglądały tak:

kobuz.jpg

jerzy_makula_szybowiec.jpg

 

A zwykłe mają takie:

 

szybowiec_Diana.jpg

 

Wyraźnie widać, że w akrobatach przedłużenie krawędzi natarcia skrzydła wpada prostopadle w kadłub.

 

Nie wiem czy coś pomogłem, ale się starałem :)

 

edit:

 

Aa i jeszcze jedno. Z tego co pamiętam to były tam puchacz i bocian. Niestety nie wiem czy na obu wykonywano akrobacje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać, że w akrobatach przedłużenie krawędzi natarcia skrzydła wpada prostopadle w kadłub.

 

ogólne sylwetki tych szybowców znam, powiem szczerze, że nigdy nie zwróciłem na to uwagi, ale spostrzeżenie trafne 8) a jeśli chodzi o Dianę 2 to to nie jest "zwykły" szybowiec, to mistrzostwo w każdym calu :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz to mozliwe bo niemcy wogole nie szanuja sprzetu lotniczego i bardzo lubia sie przekonywac gdzie sa jego granice wytrzymałosci jestem w stanie w to uwierzyc my polacy jestesmy raz ze za biedni a dwa i co najwazniejsze mamy wspaniało myslny urzad antylotniczy zwany urzedem lotnictwa cywilnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.