Skocz do zawartości

szybowiec akrobacyjny


kuba r.

Rekomendowane odpowiedzi

dla kolegi Maria - zapamietaj sobie ze tylko szybowce wysoko wyczynowe maja chowane podwozie a szybowce szkoleniowe dwumiejscowe prawie nigdy - mi w tej chwili nie przychodzi zaden taki szybowiec na mysl nawet juniorki pw-5 pw-6 nie posiadaja chowanego podwozia z tego co wiem to składane podwozia posiadaja szybowce tylko i wyłacznie zawodnicze np. Asw 22 antares 18s diana 2 jantar 2b standart

a koledze Helifun'owi dziekuje za to zdjecie kolekcjonuje takie rozynki. To takie małe lotnicze zboczenie. a jak niemcy sie lubia znecac nad szybowcam widac tutaj - ten film przynajmniej mi jest bardzo dobrze znany ale niech młodzi sie dowiedza czego szybowcom robic nie wolno bo wyrzadza sie im krzywde:

http://www.youtube.com/watch?v=mxFOHoy-UNQ&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Laminat,

Po pierwsze, popracuj trochę nad poprawną polszczyzną bo ciężko się czyta Twoje wywody.

Po drugie, nie wyrokuj tak łatwo, warto się najpierw upewnić czy ma się na pewno rację.

 

Bocian był projektowany jako szybowiec wyczynowy i ma na swym koncie wiele rekordów

(a podwozie ma nie chowane :D )

Popatrz, jakie ma wsp.obciążeń dopuszczalnych, porównywalne z Kobuzem, a piszesz że się nad nim pastwią zmuszając go do akrobacji :D

 

To, że dzisiaj służy jako szybowiec szkolny nie dopuszczony w większości egzemplarzy nawet do zamierzonego korkociągu, to już inna bajka.

 

Ja tam bynajmniej swego czasu miałem przyjemność wykonywać na nim podstawową akrobację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad polszczyzna popracuje - obiecuje. a swoja droga ma kolega racje troche pokory w tym co sie pisze. z kolei to faktycznie bocian był szybowcem wyczynowym w swoim czasie aczkolwiek i w tamtym czasie nie było chyba wogole mody na chowane powozie. z kolei sam zostałem zaskoczony kiedy zobaczyłem wspołczynniki przeciazenia ktore sa prawie takie same jak dla puchacza. Niestety dzisiejsze boćki nie sa dopuszczone do tych przeciazen dlatego tak powiedziałem ze nie wykonuja akrobacji sory za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

 

E takie tam latanie SWIFTEM ;), ranwers fatalny :evil: ale oprócz kciuków trza poprawić napęd płetwy pionowego bo luz na linkach straszny :|

 

Swoją drogą panowie może by tak ruszyć coś z tą akrobacją szybowcową ?? na zawodach w Orliku latało nas tylko trzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ranwers to trudna figura akrobacji, mimo wszystko.

A propos szybowca nie wyczynowego z chowanym kółkiem. SZD 45 Ogar miał częściowo chowane kółko, a wiadomo, że do (moto) szybowca wyczynowego mu daleko ...

W ostatnim czasie zauważyłem, że coraz większą popularnością wśród modelarzy cieszy się Kobuz. Jest to element mody, czy też inne kwestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.