Skocz do zawartości

Plus, czyli najbardziej nowatorski (najgadżeciarściejszy) model F5J


kinemax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Joe W upiera się, że to nie jest gazeta ;) , mocy mam niewątpliwie trochę więcej z nową baterią i generalnie nie czuję się źle na wietrze. Podchodząc do lądowania pod wiatr, prędkość względem powietrza mam z automatu, muszę tylko uważać żeby nie przesadzać z BT. Tak czy siak wszelkie Wasze refleksje czytam z dużym zainteresowaniem, nawet jak nie ze wszystkim się zgadzam :) 

Oczywiście latać będę tylko wtedy gdy subiektywnie ocenię, że aktualny wiatr mnie nie przeraża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jesli chodzi o Lekkie modele tz.Gazety przy rozpietosci ok 3,6-3,8m i wadze 1100-1200 to po moich doswiadczeniach i rozmowach z Elita F5J z czech i z producentami 

modeli Pike,Infinity,Xplorer, jest pewne !!Takie cos zeby dobrze latalo musi miec jakas wage(obliczana wczesniej do danego Modelu) napewno nie jak Gazeta :) 

Ja mialem niedawno PIKE DYNAMIC tez Gazeta owszem latal Fajnie bardzo powoli kazdy lekki podmuch i zaraz rzucalo nim .Mimo ze to nowy model sprzedalem jego.

Teraz bardzo mi sie dobrze lata na modelach tez lekkich 1360g -1420g .

 Coz twoj model to bardzo nowatorski i ciekawa konstrukcja zycze udanych Lotow :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w 100% !  Wszystkie dotychczasowe superlekkie modele to odchudzone wersje konstrukcji obliczonych na większą wagę, a dopiero Plus jest od początku opracowany pod bardzo niską wagę :)  A przynajmniej tak twierdzą jego twórcy, a ja im uwierzyłem na słowo, bo model strasznie po prostu mi się podoba ;) !!

 

Na razie dodałem mu 230gr, co chyba powinno wystarczyć na wiatr do 23km/h ?!?  B)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jesteś szalony  :blink: 

 

Wyjdź z przyrządem na wiatr 6,5ms (23 km/h) i zobacz jak to wygląda dla modelu o wadze ok. 1300g. Dobrze będzie jak go utrzymasz w poziomie do startu. Jak to mówią "kto bogatemu zabroni"

 

Po co szagrać taki model na takich warunkach.Jesteś testerem Vladimira i masz stały dopływ nowych modeli? Przemyśl to jeszcze, albo przestać prowokować.To jest warun na F3F i na zbocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmianie uległa tylko waga to jest tylko przejście na inną biegunową . Wiem, że w wyczynowych modelach zakres "uniwersalności" jest mały-jest przeznaczony do lotów w określonych warunkach.

Poza tym model o niecodziennych kształtach wabi oko. Czas pokaże na ile jest to udziwnienie a na ile usprawnienie.

 

 

Pamięta ktoś z kolegów rekordowy model Grzegorza Peszke? Też był odmienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dodałem mu 230gr, co chyba powinno wystarczyć na wiatr do 23km/h ?!?  B)  

 

Jesli bys napisal ze dodales Balastu 500-600g ,no to wtedy moze i by starczylo ? :) A na wiatr 23km/h latac takimi modelami

to szalenstwo. Nakrec jakies filmiki no i nie rozwal jego bo wtedy by sie skonczyl ten Temat :) 

najgadżeciarściejszy  :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kto chętny na kręcenie (filmu...) we wtorek ? Jeśli wiatr ok 10-ej będzie przerażający to spróbuję polatać koło 13-ej, kiedy będzie mniejszy...

Wiatromierz już mam, więc będę mógł sprawdzić czy 5m/s jest dla mnie miłym zefirkiem, czy orkanem...         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest seniorita Barbara Hiszpanka. Leje chłopaków tymi swoimi piankami jak nie wiem co. Ma pełnolaminatowy model, ale jeszcze słabo nim lata. Za to tą pianką naprawdę daje rade. Dla tego już w wątku o F5J pisałem, że nie ma większego znaczenia czym się lata, ważne że się lata i przy tym dobrze bawi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejaki Vitas (przypuszczalnie Vitalij, znajomy Piotra) odpisał mi na RCGroups, że 5m/s lata Plusem bez balastu i proponuje 100gr na początek :)

Tak więc, uznaję, że 230gr, które mam aktualnie zainstalowane, powinno mi jutro wystarczyć. Jeżeli tylko wiatr nie będzie wybitnie porywisty, będę latać, a operator będzie kręcić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, zrobisz jak zrobisz, cóż nikt Cię nie przekona, że ten model jednak nie jest na takie warunki. Myślę, że dajesz się podpuścić na RC Groups. 

Jak chcesz udownodnić, że jednak jest to model na taki wiatr, to chociaż baw się dobrze :)

Daj znać jakie rezultaty i koniecznie z filmem  B) oby tylko tyłem nie latał .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.