Skocz do zawartości

Plus, czyli najbardziej nowatorski (najgadżeciarściejszy) model F5J


kinemax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy najlepszy pokaże historia, ale na pewno ciekawy i nowatorski ;)

 

Dziś, dzięki krótkiemu "okienku pogodowemu" oblatałem model w konfiguracji proponowanej przez producenta i wg proponowanych na jego stronie ustawień. Waga do lotu 1090gram, w tym 60g balastu w dziobie.

Pogoda dziś była niespecjalnie termiczna, a i tak było czuć drobne wachnięcia - przypuszczam, że mała długość z jednej strony zmniejsza stabilność modelu, ale z drugiej ułątwia wyczucie termiki.. Poćwiczę to będę wiedział lepiej, a na razie, jak pogoda pozwoli, będę się wczuwał w model (znaczy napawał).

Na początek kilka fotek, filmik jutro, jeśli kolega zdąży zmontować.

post-789-0-53979700-1508864193_thumb.jpgpost-789-0-20712000-1508864152_thumb.jpgpost-789-0-51518900-1508864170_thumb.jpgpost-789-0-40728100-1508864216_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Też podobnie jak Tomek zapytam przy jakim wietrze da się tym modelem latać. Miałem już zamówienie na model (nie Plusa) o wadze do lotu 1100g ale zrezygnowałem. Naoglądałem się w tym sezonie lotów Wojtka i Tomka modelami o wadze 1350-1550g i doszedłem do wniosku, że to nie waga modelu decyduje o sukcesie. 

 

Bardzo, ale to bardzo gratuluje nowego modelu. Chyba pierwszy w naszym kraju. Świetnie, że się polscy zawodnicy rozwijają. Teraz troche potrenować i wybrać się z nami na jedne czy kilka zawodów.

Bardzo jestem ciekaw jak Ci się będzie nim latało.

 

PS

W Dubnicy mieli Litwini, którzy się rozbili obok nas, ale nie latali w zawodach bo wiało około 2-3m/s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wątku na RCG wynika, że latać można przy całkiem sporych wiatrach - sprawdzę!  Na pewno będę nim latał przy 2-3-5m/s....

Ważne, żeby aerodynamika pasowała do wagi, a to gwarantuje projektant modelu Joe Wurts.

A balast do niego też mam, zmyślny zestaw producenta...

 

Ja to po prostu takie brzydactwa uwielbiam :)  Mam kilka latających skrzydeł i bardzo je lubię, a to mam wrażenie, że w sensie własności lotnych jest gdzieś pomiędzy klasyką i skrzydełkami.

 

A ponieważ kolega się sprawnie uwinął (dzięki Marcel!), to poniżej film... Jak widać przeceniłem moc napędu/sprawność baterii (starej!) i niewiele brakowało do kraksy, ale potem to już bajka :)

https://youtu.be/X9HnIkl7qvQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Pawle przetlumaczysz mi to ? Czy juz tak ze mna zle,ze jezyka Polskiego zapominam :) i nie moge tego przeczytac :(

najgadżeciarściejszy ????

Jesli chodzi o twoj model to jest Fajny  ,no i ciekawa konstrukcja .Moj kolega Vitaly tez mial taki model ,nawet niezle nim latal ale juz go sprzedal :(

Ta tym filmiku widze ze nie za bardzo masz platz do latania ,pelno drzew na pierwsze obloty to troche rezykowne .Coz Fajny model pewnie Worek pieniedzy kosztowal waga tez mala Zycze powodzenia w dalszych lotach.

Fajna sprawa do F5J i nie tylko :) Wywazarka CG POLECAM :) :) 

                     http://www.modellbau-pollack.de/index.php?page=cg-waage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecie to po polskiemu jest:

gadżet -> gadżeciarski -> gadżeciarściejszy (bo bardziej gadżeciarski nie ćwiczy tak dobrze języka!) -> najgadżeciarściejszy...

 

Jeśli władze forum, po konsultacji z prof. Bralczykiem uznają, że tak nie wolno to prosze zmienić na najciekawszy, lub coś równie nudnego...

 

Cena oczywiście nie jest niska (co łatwo sprawdzić), ale też nie odbiega znacząco od innych np. Pike Dynamic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cena oczywiście nie jest niska (co łatwo sprawdzić), ale też nie odbiega znacząco od innych np. Pike Dynamic...

Zwłaszcza, że Valdimir ma sympatię do byłego demoludu.

 

Z filmiku widać, że model prowadzi się rewelacyjnie. Tyle że tak jak Rafał zauważył ma krótką "dupę" i przez to może być wrażliwy. Do tego chyba ciut ciut za małe stateczniki. Ale lata pięknie. Myślę, że Pawłowi bardzo podpasuje, bo widać, że chłop specjalizuje się w takich wynalazkach. :)  ;)

Tylko Paweł kurde uważaj na niego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecie to po polskiemu jest:

gadżet -> gadżeciarski -> gadżeciarściejszy (bo bardziej gadżeciarski nie ćwiczy tak dobrze języka!) -> najgadżeciarściejszy...

 

Nie żebym był upierdliwy  ;)  ale drążąc temat, to wpisując w gogle ten wyraz - najgadżeciarściejszy- wyskakują 2 odpowiedzi  (chyba że nie potrafię znaleźć czegoś sensownego)

 

https://www.google.pl/search?dcr=0&source=hp&ei=0D3yWfKyG8XP6ASRnI3wBw&q=najgad%C5%BCeciar%C5%9Bciejszy&oq=najgad%C5%BCeciar%C5%9Bciejszy&gs_l=psy-ab.12...5765.5765.0.7484.5.2.2.0.0.0.117.117.0j1.2.0....0...1.2.64.psy-ab..1.3.114.6..35i39k1.102.alLbLwA_cTM

 

I tylko dotyczą Twojego tematu...Czyli wymyśliłeś sobie wyraz ,neologizm :rolleyes: .Taki trochę dziwny,psujący fajny temat o modelu..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shock -

W ten sposób się rozwija język  :P

Zmieniam tytuł żeby zamknąć ten off-top...

 

Konrad - zgadzam się, że model ze swoim wyglądem najbezpieczniejszy byłby na ścianie ;)

Zamierzam latać nim sporo i w różnych warunkach, licząc się oczywiście z różnymi ewentualnośiami... W najbliższy wtorek prognoza zapowiada nienajgorszą pogodę z wiatrem ok 5m/s, więc jakby ktoś miał ochotę zobaczyć co się będzie działo (w moim standartowym miejscu za Wisłą - namiary na priv) to zapraszam ok 10-ej. Pewnie nie będę miał kamerzysty, mam już za to nowe baterie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że 5 m/s to proszenie się o kłopoty. To jest gazeta ;)  :). Oczywiście latać będzie bo niby dla czego nie, ale lądowanie może być ciekawe, zresztą start też. :) Jak się odważysz to nakręć kawałek filmu z lądowania. Jestem ciekaw jak się będzie zachowywał. Moja Maxa jak jest ciut powyżej 5m/s jest już trudna w lądowaniu, trzeba być mocno skoncentrowanym i przygotowanym na odejście w razie kłopotów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.