Skocz do zawartości

W pogoni za marzeniami - F16


solainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dolne pliki zapisałem jako DXF. Otworzyłem w CDR, zapisałem i są. Ale to się jeszcze nie nadaje pod laser. Trzeba je obrobić, m.in. przekształcić w polilinie. Ale podstawa już jest.Brak niestety rysunków złożeniowych.

Witaj Andrzeju.

I tu jest właśnie pies pogrzebany(przekształcić w polilinie lub wektory) .

I dlatego Piotrek(solanier )użył ręcznego lasera (laubzegi).

Osoby pracujące w środowisku Corel lub AutoCad wiedzą ile to pracy.

Więc czasem szybciej wydrukować pdf-a i ręcznie "wylaserować" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że na razie ciężko stwierdzić, ale sam mam chętkę na ten model i zastanawiam się, jaką turbinę i jaki silnik EDF to tego wbijać. 6kg ciągu? 8kg?

 

W sp. turbiny, w oryginalnym wątku na rosyjskim forum jest napisane, że turbina ma 120 mm, są nawet dwa przykłady nisko-budżetowe takich turbin.

 

P.S. Nigdy nie sądziłem, że nauka pisma 'krzesełkowego', do którego byłem zmuszany w zamierzchłych czasach do czegoś może się przydać - a tu zaskoczenie, powoli ale mogę coś przeczytać i częściowo zrozumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli decyzja o budowie już zapadła?

 

Jeśli tak to pytanie: będziesz wycinał elementy laserem ręcznym czy zlecisz komuś wycinankę? Generalnie też bym popełnił ten model ale skąd wziąć czas na to. Muszę rozważyć za i przeciw. Kolejna wątpliwość to jak latać takim modelem z trawy. Nie jestem pewien czy to w ogóle wykonalne. Ech, same problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że na razie ciężko stwierdzić, ale sam mam chętkę na ten model i zastanawiam się, jaką turbinę i jaki silnik EDF to tego wbijać. 6kg ciągu? 8kg?

 

Ja rozumiem, że na razie ciężko stwierdzić, ale sam mam chętkę na ten model i zastanawiam się, jaką turbinę i jaki silnik EDF to tego wbijać. 6kg ciągu? 8kg?

Witam

Hmm 6czy 8 kg ciągu na elektrycznym impelerze możliwe, ale na pewno nie nisko budżetowe! Silnik 500-700 obr na Volt zasilanie minimum 12S a może i 14S.

Smiem wątpić czy wentylatory "Hobby King" uciągną zanim się rozsypią(musi się to "ustrojstwo" kręcić 22-28 tysi na minutę

Nie wyssałem tego z palca .Proponuję zajrzeć "rc-network.de" forum EDF.

 

 

Latanie z trawy jak najbardziej możliwe. Można oszukać zakładając większe koła będzie łatwiej.

 

Kolego Wojtku(F-150)

Staram się nie pisać bzdur.

Trochę doświadczenia w Corelu i w Laserach mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zamierza to składać to będę musiał udostępnić moje poprawki inaczej powieli te same błędy.

 

Fajnie by było uniknąć tych błędów tym bardziej, że już przetarłeś szlak :)

 

Ale gdzieś na początku pisałeś, że zmieniłeś rozmiar modelu, Twoja wersja jest odpowiednia dla EDFa 120?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było uniknąć tych błędów tym bardziej, że już przetarłeś szlak :)

 

Ale gdzieś na początku pisałeś, że zmieniłeś rozmiar modelu, Twoja wersja jest odpowiednia dla EDFa 120?

Dopisuje się do pytania. Jaki to ma być teraz rozmiar?

 

Co fo EDF to rzeczywiście planyje turbine pod 8s lub 12s. Mam pakiety 4s i łączenie ich nie stanowi problemu. Tylko muszę chociaż z grubsza wiedzieć ile model może ważyć do lotu by dobrać silnik.

 

Inne rozwiązania nie wchodzą w grę choćby dlatego, że tam gdzie latam silniki spalinowe są niemile widziane.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Dopisuje się do pytania. Jaki to ma być teraz rozmiar?

 

Co fo EDF to rzeczywiście planyje turbine pod 8s lub 12s. Mam pakiety 4s i łączenie ich nie stanowi problemu. Tylko muszę chociaż z grubsza wiedzieć ile model może ważyć do lotu by dobrać silnik.

 

Inne rozwiązania nie wchodzą w grę choćby dlatego, że tam gdzie latam silniki spalinowe są niemile widziane.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Będę po znajomości przez kolegę wycinał laserem.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz...

Owszem, są na Chudoby spaliny. Ale nieliczne. Pamiętam opowieści, że okoliczni mieszkańcy cenią sobie ciszę i spokój. Ja im się nie dziwię. Poza tym jak patrzę na procedury odpalania spaliny, to mi się słabo robi, ile to czasu zajmuje. To nie dla mnie. 


No dobra - nie doczytałem u naszego sąsiada ze wschodu, że on to robi w skali 1/7, czyli model ma z grubsza 1420 mm rozpiętości. Dla mnie bomba. Decyzja zapadła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.