Skocz do zawartości

Ultimat 1,9m


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze sklerozy :(

Trzeba będzie dać mocniejsze serwo.

 

Co do kolejności to ta pomarańczowo-żółta to 2 mój ultimat ,a ten niebiesko szary to trzeci.

Pierwszy był cały niebieski ze srebrnymi pakami jak w tym linku. (w linku co prawda czarny ale to był ten schemat malowania )

http://www.shop.revoc.eu/userdata/gfx/ec8c8a9ead25575a88208a9f1f9912bb.jpg

Z czego tak naprawdę to 1i 2 to był ten sam model w różnych malowaniach , potem powstał ten szary i miał być właśnie w redbula malowaniu, ale nie dożył. ;)

Jednak Ultimat to mój ulubiony model i podoba mi się bardziej niż wszystkie EKstry i Yaki razem wzięte.

Tym razem mam nadzieję dokończyć najpierw do końca budowę modelu wraz z ozdobami ,a dopiero potem oblot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jako że na skrzydła z Polski nie mam co liczyć, to zabrałem się za budowę nowych .

Ale postawiłem na konstrukcje w tradycyjnym stylu czyli dźwigar i żeberka.

 

Dziś złożyłem 2 skrzydła, czyli dół ultimata.

Nie są to jeszcze gotowe skrzydła, brakuje kieszeni na rury, miejsc na serwa itd.

 

post-10-0-71186600-1517345411_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skrzydła niemal gotowe do oklejania.

Waga tego co mam to 4650, brakuje silnika 1550g

2 baterii, odbiornika, folii, maski i kabinki oraz orczyków i popychaczy,

czyli jakieś 6800g, plus masa kabinki i maski której nie znam na tą chwilę.

 

post-10-0-90256000-1519588862_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hm chyba nikt nie czyta mojej budowy albo nikt nieznań sc.

W międzyczasie przeszkalam inne forum i znalazłem se na drugiej stójce,co pokrywa se z wyliczeniami programu.

W tej chwili czekam na wycięcie folii z napisami i i bykami red bulla, śmigło które miało dziś być oraz jeszcze raz trysnę celem odnowy maskę silnia.

 

Model z pożyczonym śmigłem od Sebastiana wazy 8200g

Dojdą folie i wyjdzie 8300g.

Sporo więcej niż zakładane 7500g , bo tyle ważył poprzednik, ale ten jest o 20 cm większy wiec i większa masa.

Silnik RCGF 56cc, powinien sobie poradzić z ta masa. chyba !! ?? :huh::rolleyes:

post-10-0-99351900-1523476628_thumb.jpg

 

post-10-0-57747600-1523476632_thumb.jpg

 

post-10-0-08798800-1523476635_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyta, czyta  :) . Mogę poszukać, jak to jest u mnie, ale to Ultimate budowany z innych planów - niekoniecznie makietowych. Mogą trochę być inne proporcje modelu i przez to trochę inne położenie SC.

 

Edycja: U mnie zakres SC wynosi 143 - 167,5 mm, a rzeczywisty w modelu 163 mm od krawędzi natarcia górnego płata mierzone w osi podłużnej Ultka (rozpiętość 185 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... program wyliczy na 19do 22cm od natarcia górnego płata.

Prawie tak jak się górna lotka zaczyna.

 

Niestety kopiłem sporo za jasny spraj, a innego w okolicy nie znalazłem, wiec maskę tylko a razie umyje i taka zostanie jaka jest.

A w międzyczasie odebrałem naklejki Red bulla.

Ta czarno-biała będzie po naklejeniu tylko czarna, no i byczki na maskę silnika jeszcze nie naklejone , tylko przymiarka zrobiona.

 

post-10-0-44962000-1523566268_thumb.jpg

 

post-10-0-56124000-1523566272_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dobrze liczy - jak pisałem, mój Ultek jest z innych planów i wydaje mi się, że ma trochę zaburzone proporcje (skrócony kadłub względem rozpiętości). Ale faktycznie - różnica spora. Wyliczone zakresy nie pokrywają się wcale.

 

Pytanie, jak liczyłeś SC. Ja brałem oba płaty w całości. Jeśli z dolnego płata odejmę powierzchnię wynikającą z kadłuba (dziura między połówkami dolnego płata) to SC od razu wędruje 3 cm do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek

Dziekuje :)

 

Robert

Tu wróciłem moje wyliczenia, dodanie 4 skrzydła czyli kadłuba, przesunęło sc o 1 cm ale nadal to zakres 170-200mm

 

 

Tomek

Nie prędko niestety. :(

 

Silnik odpali bez regulacji i bez żadnych problemów.

post-10-0-87251400-1523737176_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba używamy innego programu do liczenia SC. Ja mam WinLaengs4 v2.6 i on nie czyta plików *.wl4 tylko *.da4 . Prymitywna metoda zmiany rozszerzenia pliku nie działa. Teraz wyjeżdżam służbowo na kilka dni  za granicę i nie będę miał czasu, aby się wgryźć w temat. Jak wrócę to mogę sprawdzić. Napisz, w czym to liczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.