Skocz do zawartości

Focke Wulf 190 skala 1/4 2,6m


Iras 11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ślady starzenia robiłeś delikatnie przecierając krawędzie papierem ściernym, czy masz jakiś inny sposób?

Na skrzydlach gdzie jest aluminium zrobie papierem ale na kadlubie ktory jest laminatowy musze sie wspomagac flamastrem srebrnym , maluje kreske i wtedy odrazu przecieram ale nie papierem tylko takim scierniwem do matowienia lakieru . Czasami trzeba zrobic to dwa razy w jednym miejscu zeby uzyskac czyste aluminium na krawedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie próbuj!! :angry:  To proszenie się o nieszczęście.

Przerabiałem to w Dewoitne'e i  dostałem w łeb kawałkami kołpaka. :wacko:  Całe szczęście że nie po oczach i nikogo innego nie zraniło.

Obroty i drgania swoje zrobiły. To elementy które wirują z prędkością 4-5 tys. obr/min, jak coś "odejdzie" to stracisz wyważenie napędu i najgorszym wypadku "wyjmie" Ci motor z modelu  :o , a tego byś pewnie nie chciał.

Wykonaj foremki jak Bóg przykazał i zrób to z laminatów i duralu albo...

https://www.aeroscale.shop/collections/accessories/products/fw190a-1-4-scale-spinner-with-fanwheel

ewentualnie

http://www.rc-composit.com/en/accessories/89-spiner-fw-190-diametr-136-mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi drukował wentylator kolega z Austrii z tego wątku https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?1697889-Top-Flite-Giant-Scale-FW-190/page14. Drukowany w całości , sprawdzony, ładny idealnie pasujący do mojej konfiguracji, prosty i "zabierajacy" ok.400 obr/min tak wynika z moich testów. Róznica w tem. pracy silnika Saito Fg60 R3 jest zdecydowana, szczególnie na mniejszych obrotach.Tak wygląda w pliku solidowym, drukuje go drukarka ok.14 godz. Jak wrócę do domu to zrobię zdjęcie rzeczywiste.Na kołpak drukowany i to z cienką ścianką też bym się nie odważył tak jak Wojtek pisze. Moja córka która mieszka w Wrocławiu pracuje w fabryce drukarek 3D i ma temat w jednym palcu co do materiałów i druku , nie odważyła się "puścić" wentylatora do druku i po konsultacji jej z kolegą z Austrii i wymianie zdań powiedziała: niech on robi , ja mogę nie ogarnąć i będzie bieda jak się rozerwie także temat jest poważny i wart zastanowienia.

post-546-0-54762100-1524224409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera to troche sie zmartwilem , co ja pie....e dobrze sie zmartwilem ale nie mam wyjscia od pol roku probuje kupic ten element i kazdy ma wy.....ne wola sprzedac to w komplecie z modelem.

Najwyzej zrobie probe na ziemi bez maski jak sie rozwali to trudno wtedy bede kombinowal na nowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze koledzy wyjasniliscie ten watek i dziekuje wam za to ale nie symbole faszyzmu sa tutaj najwazniejsze lecz model i przy tym chcial bym pozostac . Juz raz w watku Junkersa rozwinal sie i calkiem nie potrzebnie temat ideologii wiec tutaj prosil bym skupic sie na ocenie wykonania samolotu a nie nakrecac sie na to czy to legalne czy nie i czy wypada czy nie malowac swastyki i krzyze . Ja nikomu kto buduje sowieckie maszyny nigdy nie zwracalem uwagi czy robi dobrze czy zle to jego sprawa . Jak wszyscy wiedza jestem zwolennikiem niemieckiego lotnictwa z czasow przed jak i w czasie II Ws i raczej nikt mnie od tego nie odwiedzie ,a juz napewno nie siadzie mi na ambicje patriotyczne bo patriotyzm nie polega na szkalowaniu i deprawowaniu innych symboli jak tylko Polskie. Wiec prosze szanowne grono zeby temat polityczny w tym watku zamilkl i wiecej sie nie powtarzal . Dziekuje bardzo .

Irek ; znowu sie niepotrzebnie "nadymasz". Mam gleboko w dupie WSZELKIE ideologie ( czy to polityczne , czy religijne ) i wcale sie nie nakrecam . Dla mnie to mozesz sobie swastyke razem z gwiazda wytatuowac na czole i nic mi do tego. Nie moje czolo , nie moj problem. 

Chcialem tylko wiedziec czy BEDZIE swastyka czy NIE  i czy w Polsce mozna ( bo faktycznie nie wiem jak to jest ) . Ze zwyklej modelarskiej ciekawosci. I naprawde NIC wiecej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek ; znowu sie niepotrzebnie "nadymasz". Mam gleboko w dupie WSZELKIE ideologie ( czy to polityczne , czy religijne ) i wcale sie nie nakrecam . Dla mnie to mozesz sobie swastyke razem z gwiazda wytatuowac na czole i nic mi do tego. Nie moje czolo , nie moj problem.

Chcialem tylko wiedziec czy BEDZIE swastyka czy NIE i czy w Polsce mozna ( bo faktycznie nie wiem jak to jest ) . Ze zwyklej modelarskiej ciekawosci. I naprawde NIC wiecej ....

Jarek to fajnie ze masz takie zdanie ale nie dziw mi sie ze tak reaguje na posty dotyczace swastyk na moich samolotach , wejdz na moj watek o Junkersie Ju 87 stuka to zobaczysz w jakim kierunku poszly posty dotyczace nie modelu lecz ideologii . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za zbyt śmiałe może pytanie, ale czy na stateczniku pionowym jest przewidziany jakiś znak?

Tak Mareczku będzie znak i bez względu co kto sobie myśli i jaki ma światopogląd , przerabiałem już to przy Junkersie więc jestem zaprawiony w bojach , chyba wiesz o czym piszę .

Irek , jesli to jest MAKIETA , to myslisz , ze Niemcy mieli juz wtedy baterie LiPo ( czy tam LiFe ) ?  ;)

Ha ha no nie ale akumulator ołowiowy raczej nie zmieścił by się w nim a nawet jak by wszedł to ważył by sporo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super-rewelacja! Ja bym się nie odważył tym polecieć - do gabloty i niech podziwiają :)

 

BTW: Z jakiego powodu masz aż tyle prądu na pokładzie?

Ha jestem zdania ze co jest na radio to ma latac czy mu sie podoba czy nie , zawsze powtarzam to wszystkim czy ludziom ktorych ucze czy kolegom na zlotach , jak bedziesz w tym widzial wlozone pieniadze i trud to lepiej sie za modele RC nie zabieraj .

A baterii dlatego tyle gdyz dwie ida na zasilanie powerboxa , jedna na podwozie elektryczne i jedna na zaplon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zadać jeszcze jedno pytanie ponieważ wcześniej w tym wątku napisałeś (kilka razy), że to 'półmakieta',

 

no to ja się pytam, jak wg Ciebie wygląda makieta :) ?

 

Naprawdę duży szacun, piękny model. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.