Skocz do zawartości

Focke Wulf 190 skala 1/4 2,6m


Iras 11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Irek,

Ale chyba zmieniles profil orginalu z NACA23015 na cos innego..(NACA2415??).

A

 

zachowałem profil przykadłubowy a wygląda na to że podobny jest do NACA2415

Ciąg dalszy prac przy skrzydłach

 

Należało wykonać tunel na rurę

 

post-4266-0-59883100-1509904931_thumb.jpgpost-4266-0-64064200-1509904958_thumb.jpgpost-4266-0-24748300-1509904984_thumb.jpgpost-4266-0-54253300-1509905225_thumb.jpgpost-4266-0-13630900-1509905253_thumb.jpg

 

Obsadziłem też belki do mocowania mechanizmu podwozia

 

post-4266-0-40476300-1509905142_thumb.jpgpost-4266-0-21279600-1509905189_thumb.jpg

 

Żeby zamknąć skrzydło muszę wykonać lotki i dopasować zawiasy

 

post-4266-0-81368300-1509905350_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce ;) .

Idziesz jak przecinak z budową.

Hahahaa i weź pomyśl, że ostatnio wyciągnąłem corsaira i cos tam niby dłubac zacząłem :) Najgorsze że płytka z planami gdzieś sie schowała :) a zrobiłeś maskę albo kabinę.....

 

Foka przepiękną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaa i weź pomyśl, że ostatnio wyciągnąłem corsaira i cos tam niby dłubac zacząłem :) Najgorsze że płytka z planami gdzieś sie schowała :) a zrobiłeś maskę albo kabinę.....

 

Foka przepiękną :)

Mój Corsair jest oklejony balsą , utknąłem na podwoziu.Na razie schnie :rolleyes: .Może go kiedyś skończę.

Jak na razie to dziś oblatałem Mustanga z Pheonix model  2,18m więc jest czym polatać hahaha.https://youtu.be/eP-gkv8dw2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wszystko Tobie wychodzi. Tylko, czy tyle ,,węgla" na żebrach naprawdę potrzeba było? ale, kto bogatemu zabroni.? :)  Model super i relacja z budowy bardzo ciekawa. Lata lecą, i szkoda ,że przestaliśmy sie spotykać na Rumińskich polach. Trzeba koniecznie to naprawić. Dajcie znać , a modelarze ze Slupska chetnie przyjadą, tak jak kiedys bywało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Corsair jest oklejony balsą , utknąłem na podwoziu.Na razie schnie :rolleyes: .Może go kiedyś skończę.

Jak na razie to dziś oblatałem Mustanga z Pheonix model  2,18m więc jest czym polatać hahaha.https://youtu.be/eP-gkv8dw2A

no i pieknie.... nalot przyda sie do corsaira :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek,

 

Czy mozesz podac dlaczego ustawiles listwy dzwigarow pionowo a nie poziomo?

 

A  

Tak Andrzej a z tego powodu że trudniej jest złamać listewkę ustawioną pionowo jak poziomo . ot i to wszystko .

Irek

Co to za mechanizm podwozia???

Tomek to produkcja chłopaków z Poznania , bardzo dobrze zrobione no i lepsze od tych wszystkich co są w sprzedaży gdyż jest szersze i mniej narażone jest na wyrwanie

Super to wszystko Tobie wychodzi. Tylko, czy tyle ,,węgla" na żebrach naprawdę potrzeba było? ale, kto bogatemu zabroni.? :)  Model super i relacja z budowy bardzo ciekawa. Lata lecą, i szkoda ,że przestaliśmy sie spotykać na Rumińskich polach. Trzeba koniecznie to naprawić. Dajcie znać , a modelarze ze Slupska chetnie przyjadą, tak jak kiedys bywało...

Krzysiek węgla nigdy za dużo , model w oryginale miał też wręgi węglowe to szybki i zwrotny myśliwiec więc nie chciał bym żeby podczas ciasnego zakrętu skrzydła odleciały .

A co chodzi o dawne czasy to racja wszystko siadło modelarze się wykruszyli zostały niedobitki 

Na łąkach już chyba tylko trzech czy czterech lata a my mamy zbudowane lotnisko koło Kazimierza to przy Rumi , na które zapraszam .

U nas też co prawda kiepsko z frekwencją ale jak napiszecie że chcecie przyjechać to chętnie polatamy razem tym bardziej że bywałem u was w Krępie ale nikogo nigdy nie zastałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.