Skocz do zawartości

Pfaltz E.IV skala 1/3


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Heniu - ale jak mam wybierać: zabrać się porządnie za model, a porządnie za język szwedzki, którego uczę się, odrabiam prace domowe i przygotowuję się do testów to wybór jest oczywisty nawet jeśli Wam nie bardzo to się podoba :D. Poza tym drugie hobby wciąga coraz mocniej niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Irku.

Podglądając Twój wątek zakupiłem do swojego FOKKERka silnik RCGF30.

Czy wiesz może dlaczego na oficjalnej stronie(https://www.rcgfusa.com/) producent nie przyznaje się do tego modelu silnika ?

Czy to może jakiś stary model albo robiony tylko dla HK ?

 

W jednym z poprzednich wpisów dotyczących sposobu zabudowy silnika pisałeś że rozstaw śrub na dole jest inny niż na górze ?

Nie bardzo rozumiem. W moim egzemplarzu jest OK tzn rozstaw na prostokącie o wymiarach 54x70mm oczywiście z niewielkim rozrzutem         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - rozstaw śrub mocujących silnik do wręgi jest tak jak napisałem; dla góry 68mm licząc od środków śrub i  70mm dla dolnych. Nie wiem dlaczego taka nieznacząca różnica ale jest.

Ja też zaraz po zakupie sprawdzałem na stronie, którą podajesz. Wydaje mi się, że HK pozbywało się zapasów produktu, którego zaprzestano produkcji. Zauważ, że wprowadzili model 32cc. Tak ja to sobie tłumaczę.

Odpalałeś już? Ja jeszcze nie bo nie mam do czego przymocować ponadto do mojej nieco większej wersji może być za słaby, a na pewno za lekki dlatego przyglądałem się już kolejnemu budżetowemu Turnigy 58cc. Tylko tu pewnie ta sama sytuacja - pozbywają się produktu.

Niestety prace nad moim idą baaardzo wolno; na dzień dzisiejszy kończę "żeberka" statecznika poziomego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Jak teraz jeszcze raz dokładniej zmierzyłem to u mnie jest 69 i 70mm - Przymajmniej w tym chińczyk jest powtarzalny że nie trzyma standardu

Silnika jeszcze nie odpalałem, podobnie jak budowy Fokerka.

Jestem po przeprowadzce i wszystkie graty modelarskie i nie tylko leżą na KUPIE.

Musze jakoś wyposażyć pomieszczenie wywalczone na modelarnie i wtedy mam nadzieje ruszę z robotą.

Na razie gromadzę brakujące materiały i próbuje zrozumieć co autor miał na myśli :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku.

Podglądając Twój wątek zakupiłem do swojego FOKKERka silnik RCGF30.

Czy wiesz może dlaczego na oficjalnej stronie(https://www.rcgfusa.com/) producent nie przyznaje się do tego modelu silnika ?

Czy to może jakiś stary model albo robiony tylko dla HK ?

 

W jednym z poprzednich wpisów dotyczących sposobu zabudowy silnika pisałeś że rozstaw śrub na dole jest inny niż na górze ?

Nie bardzo rozumiem. W moim egzemplarzu jest OK tzn rozstaw na prostokącie o wymiarach 54x70mm oczywiście z niewielkim rozrzutem         

Temat już był poruszany.To jest RCG nie RCGF i HK wali w gumy oferując go jako RCGF.NIe to opakowanie,nie ten zapłon,jedynie na szarym kartonie naklejka papierowa Made by RCGF ale taką ja też mogę przykleić.RCGF nie produkował 30 tylko 32 ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już był poruszany.To jest RCG nie RCGF i HK wali w gumy oferując go jako RCGF.NIe to opakowanie,nie ten zapłon,jedynie na szarym kartonie naklejka papierowa Made by RCGF ale taką ja też mogę przykleić.RCGF nie produkował 30 tylko 32 ccm

A co powiesz o RCGF55 z HK wygląda tak samo jak ten http://www.zjrcgf.com/product650.html tylko inny zapłon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na Pfaltz E.IV skala 1/3
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.