Skocz do zawartości

Uhu Coll - co zamiast


mario70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak jak kolega Biniu napisał. RAKOLL. Znam wielu stolarzy którzy na nim pracują, są zadowoleni i polecają :) sam zresztą też go używam, choć mniej w modelarstwie ;) ale rewelacyjnie sprawdził się u mnie przy wklejaniu dźwigara z listewki sosnowej w skrzydło. W modelu wykonanym ze styropianu. Odziwo. Sam przez przypadek na to wpadłem. Przy próbach usunięcia listewki ( przeprowadziłem najpierw próby na innych kawałkach materiałów ) wyrywa ze styropianem po boku. Trzyma się jak "Cygan zasiłku". Polecam do sprawdzenia ;)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ”wikoli” polecam też Dragon uniwersalny, sklejam nim "wszystko", czyli balse, sklejke, "styro", itp. Długo schnie ale jak już złapie to nie rozkleisz.

 

https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/mocowania-i-laczenie/tasmy-i-kleje/kleje/klej-uniwersalny-polimerowy-dragon-1-l.html?&gclid=EAIaIQobChMIhI6_lYfB1wIV4hXTCh2NOgocEAQYASABEgLdmPD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że obecnie sporo klejów typu "wikol" ma kiepską wytrzymałość spoiny. Tak jak koledzy piszą Rakoll, używam jeszcze Soudala, zarówno typu wikol (poliwinylowy) jak i poliuretanowego, raczej do grubszych rzeczy, choć depron poliuretanowym kleiłem i parę innych detali też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.