Skocz do zawartości

Emax gt2205 czy foxy 2204?


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze silnika do halówki. W obecnej konfiguracji z silnikiem emax gt2203 i śmigłem 8x6sf ledwo odchodzi z zawisu. Patrzę na parametry różnych silników i nie bardzo wiem co wybrać. Emax jak policzyłem daje niecałe 60W, nie znalazłem tabelki silnika foxy, ale w specyfikacji ma Max 72W, tyle że chyba na 2S.

Może będziecie mieli jeszcze inne propozycje. Budżet do 100pln, chętnie odkupie używany. Cały model ma obecnie 167g.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hejka Irku :), robiłem dzisiaj próby na 8x4,7sf  i 8x6sf i jest prawie tak samo, na 8x6 jest trochę lepiej ( w obu przypadkach silnik i regulator nie grzeją się nadmiernie), ale chciałbym jeszcze lepiej :D. Na obu śmigłach model odlatuje powoli pionowo, ale to chyba nie to co bym chciał. W locie poziomym jest bardzo OK. Testowałem na boisku otwartym, bo dzisiaj nie wiało nic, jeszcze drzewa dookoła. I tak mam obawy co do pierwszych lotów w przestrzeni zamkniętej, bo "czy miejsca wystarczy?". Ale zrobiłem kółko po gościnnym pokoju i jest szansa że na hali też się zmieszczę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Irku :), robiłem dzisiaj próby na 8x4,7sf  i 8x6sf i jest prawie tak samo, na 8x6 jest trochę lepiej ( w obu przypadkach silnik i regulator nie grzeją się nadmiernie), ale chciałbym jeszcze lepiej :D. Na obu śmigłach model odlatuje powoli pionowo, ale to chyba nie to co bym chciał. W locie poziomym jest bardzo OK. Testowałem na boisku otwartym, bo dzisiaj nie wiało nic, jeszcze drzewa dookoła. I tak mam obawy co do pierwszych lotów w przestrzeni zamkniętej, bo "czy miejsca wystarczy?". Ale zrobiłem kółko po gościnnym pokoju i jest szansa że na hali też się zmieszczę ;).

   Hej hej :) , spokojnie Piotrze, jeśli to będzie twój pierwszy wypad na hale, to spróbuj opanować lot poziomy w ósemkach,  :D . Póżniej pogadamy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Yaczki 54 z EPP mają wagę do lotu ok185gram.Silnik E-max CF 2805, na śmigle drona 6x4.5" ,pakiecie 2S bez niczego robi zawis.Nie było prób z innymi śmigłami GWS wymiaru powiedzmy 7" i skokami , bo po prostu wyłamałem na innych modelach. Jeśli model już masz, to 100zł starczy na silnik, regiel i śmigła.+ jeszcze goldy 2m/m.No ale może masz większe wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim muszę przetestować samolot na hali, bo na razie odbyłem kilka lotów na boisku Orlika, żeby mieć choć namiastkę ograniczonej przestrzeni. Jak pakiety się skończyły polatalem trochę większym yakiem, wisi na śmigle na pół gazu i odejście jest bardzo dobre, może to sprawiło że czuję pewien niedosyt. Moje stanowisko co do silnika może zmienić się po lotach w całkowicie zamkniętej przestrzeni. Ale zauważyłem że z tą zabawą jest jak z motocyklami, ciężko przejść z mocniejszej maszyny na słabszą.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak żeby zakończyć temat. Kupiłem od majfrendów 2204 1800kv marki Gartt. Jest fantastycznie, inferno wisi na pół drążka, na "pełnej kicie" można dziurę w dachu hali wywiercić. Latam tak jak na emaxie 2203 - 4 minuty, pakiety po takim locie rozładowane do 3,7+V, więc jest bardzo dobrze, na emaxie było prawie 3,8V. Trochę czekałem, ale jak za 35 zeta, to jestem mega zadowolony.

218f015858d1a55911c33b20b0a2b38f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.