Skocz do zawartości

Witam forumowiczów


JADAR62
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

 

Modelarstwem zajmuję się odkąd pamiętam. Modele, kartonowe, plastikowe i drewniane. A ostatnio RC Traxxas 1:10 dla rozrywki - Summit i E-Revo.

 

Chcę rozpocząć moją przygodę ze sterowaniem RC i zbudować mocno zaawansowany model pływający - taki full wypas model marzeń.

Po zbudowaniu HMS Victory w skali 1:166 (co notabene zajęło mi 40 lat) na podstawie planów Modelarskich 1972 oraz planów Małego Modelarza 1977 oraz wielu Modelarzy. Pozostało jeszcze umieścić go w gablocie i zabrać do Portsmouth, aby wykonać historyczne zdjęcie na tle prawdziwego Victory :). Nie znaczy to oczywiście, że budowałem non stop, ale to całkowity czas po uwzględnieniu wieloletnich przerw.

 

W końcu nadszedł czas na zbudowanie holownika ATLAS II z mocno rozbudowaniem sterowaniem radiowym na podstawie Planów Modelarskich 1976.

I stąd mój pobyt na forum.

Utknąłem przy wyborze potrzebnej aparatury RC. Wybór jest bardzo duży,ale znaleźć właściwą wcale nie jest dla mnie prosty. W tym kierunku jestem zielony. Wierzę, że zaznajomieni z tematyką forumowicze pomogą mi w wyborze właściwego źródła sterowania. Ale o tym w innym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dziala proces dostepu do tworzenia na forum nowych watkow, ale poki co dalej nie mam dostepu dlatego zapytam w tym dziale.

Znalazlem aparature CARSON 2.4 GHx 14 kanalow. Do sterowania lodka jest dla mnie wystarczajaca.

Potrzebuje 2 kanaly proporcjonalne i od 10 w gore 1-0-1. Moze byc tez 5 kanalow 1-0-1 i 5 kanalow 1-0. Wiecej, lepiej.

W zwiazku z tym mam pytanie - czy ktos ma jakies doswiadczenie z ta aparatura:

https://wetronic.nl/webshop/carson_reflex_14k_multi_2-4ghz_lcd_501004

 

Czy wtyczki do serw sa uniwersalne roznych producentow czy tez trzeba je dostosowac.

 

Czy moze ktos polecic cos innego?

 

Dzieki za wszelkie pomocne wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.