Skocz do zawartości

Ursus wersja koncepcyjna RAF 46


Jarek1925
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym przedstawić budowę zmienionego Ursusa od Marka. Właściwie nie wiem jak go nazwać bo taki zwykły Ursus to nie jest ale jest bardzo do niego podobny, Poprosiłem go o jakiś średni model który mógłby nosić go-pro, fpv, lądować na wodzie, takie wszystko w jednym. Ogólnie uniwersalny, Model dotarł do mnie lecz studia w tym czasie były ważniejsze i dopiero teraz mogę ruszać z jego budową. Jego rozpiętość to 120cm, taki w sam raz do samochodu.

 

Pierwszy raz tak naprawdę zaczynam relację więc napewno mogą pojawić się jakieś niedociągnięcia itp

 

Model aktualnie przedstawia się tak:

post-20250-0-05067100-1511203298_thumb.jpg

post-20250-0-51235500-1511203322_thumb.jpg

post-20250-0-84835200-1511203333_thumb.jpg

post-20250-0-51482300-1511203346_thumb.jpg

post-20250-0-94353900-1511203363_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

bądź pewien, że wielu zagląda choć nie wszyscy komentują ;)

 

Nie  wiem czy miałeś jakiś konkretny zamiar upodobnienia Urusa do znanego myśliwca okresu wwII ale ostatecznie całkiem fajnie to wyszło - gratuluje pomysłu i wykonania.

To chyba w sztuce nazywa sie eklektyzm :D mam nadzieję, że model jako platforma fpv spełni Twoje oczekiwania i udanych lotów życzę.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie był nawet do końca Ursus, nie wiem co dokładnie z niego zostało. Chyba tylko układ belek. Gondola jest inna, układ usterzenia też. To taki uniwersalny samolot poskładany z paru innych. Oczywiście to nie jest żadną wada bo chodziło mi o taką większą latającą platformę do latania, filmowania itd. W każdym razie z Sławkiem staramy się go wykończyć jak najlepiej można. Z racji że nie jest to konkretna makieta malowanie może trochę być nie takie. Ale jak narazie wszystko idzie dobrze, sterowane lotki, kierunki, wysokość. Niedługo pewnie koniec i będę mógł go przedstawić w całej okazałości przy dobrym jasnym świetle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje pojęcie o ogólnej nazwie "Luftwaffe 46" -są to samoloty (info dla nie wtajemniczonych )  które były nie zrealizowanymi projektami III rzeszy ,fantazjami czy nawet projektami propagandowymi  a data sugeruje co by  było gdyby druga wojna trwała  dłużej.....

 

Tutaj  mamy chyba  początek nowej grupy :  "RAF 46"   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.