Skocz do zawartości

Fly Baby Biplane


cyrax_ojz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze się jakoś broniłem przed samolotami z więcej niż jednym skrzydłem ale w końcu trzeba spróbować

 

generalnie budowa z tego co pod ręką żeby trochę posprzątać w modelarni :)

 

plany

 

wymiary

rozpiętość150cm+

długość 125cm

 

waga nieznana

napęd elektryczny

silnik turnigy sk42-50

regulator turnigy tz85

pakiet 6s

 

post-3050-0-08911300-1511353631_thumb.jpg

 

mocowania baldachimu i łączników skrzydeł z laminatowych dźwigni ciałem tylko przykręcić śrubami ale z obawy że gdzieś po drodze zgubie kąty postanowiłem przykleić

post-3050-0-04599100-1511353645_thumb.jpg

dla bezpieczeństwa kilka śrubek

post-3050-0-03138700-1511353663_thumb.jpg

 

niestety plany podzielone na a4 nie mają za wiele wspólnego z dokładnością i skrzydła trzeba narysować samemu na początek górny płat

post-3050-0-48916500-1511353678_thumb.jpg

 

łączniki międzydzwigarowe laminowane z 5 warstw sklejki 1mm

post-3050-0-16899300-1511353692_thumb.jpg

 

pierwszy boczek trzeba jeszcze dorobić mocowanie pod statecznik poziomy

post-3050-0-01522200-1511353704_thumb.jpg

 

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Też w najblizszym czasie ruszam z budową tego modelu. Tylko że u mnie bedzie to przebudowa makiety Fly Baby ( relacja z budowy na forum).Model spalinowy rozp. 200cm. Znudziło mi się już nią latać, tym bardziej że kadłub już jest, a w budowie inna makieta.

Powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście chciał bym większego na spalinie ale z planami problem 1/3 są dostępne ale to dopiero 2,2m a jak już robić to musiało by być 2,7-3m rozpiętości

 

zakup planów w usa i powiększanie nieco mnie zniechęciło a sam nie narysuje całego

 

 

zobaczymy jak będzie się latać mniejszym może jeszcze przyjdzie czas na większego

 

 

tymczasem początek górnego płata

 

post-3050-0-01236500-1511530236_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jeszcze przed Tobą, czyli uświadomienie sobie, że zrobiłeś skrzydło i jesteś w połowie robienia skrzydeł :D

No i przygotuj się na dobrą zabawę z dbaniem o sensowne zaklinowanie skrzydeł względem siebie, to potrafi być wyjątkowo denerwujące.

 

A tak poważnie, to zanim zdecydowałem się na swojego dwupłata:

http://pfmrc.eu/index.php/topic/70963-avro-avian-ju%C5%BC-nie-taki-maly-dwuplacik/

 to rozważałem właśnie wykonanie modelu z tych planów co Twoje.

Niestety, nie przemogłem się do robienia tych łamanych dźwigarów i zostałem przy czymś prostszym. Szacun, że się tego podjąłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jeszcze przed Tobą, czyli uświadomienie sobie, że zrobiłeś skrzydło i jesteś w połowie robienia skrzydeł :D

 

Dlatego dwupłaty omijałem zawsze szerokim łukiem :)

 

 

 

No i przygotuj się na dobrą zabawę z dbaniem o sensowne zaklinowanie skrzydeł względem siebie, to potrafi być wyjątkowo denerwujące.

 

mam to przeniesione na kawałek płyty wiórowej który robi za szablon z wywierconymi otworami tak że w teorii wyginam drut pod kątem 90* wkładam w otwór i lutuje z drugim wsio równo

 

teoria jednym zobaczymy w praktyce co z tego wyjdzie :D

 

w twoim masz chyba pojedyncze druty to faktycznie ciężko wygiąć 2 identycznie a co dopiero powtórzyć to 3x

 

 

Niestety, nie przemogłem się do robienia tych łamanych dźwigarów i zostałem przy czymś prostszym. Szacun, że się tego podjąłeś :)

 

a to akurat najprostszy etap :) i szybki z górnym płatem więcej zabawy bo dolny łączony już tylko w 1 miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

łączniki mam zrobione z 2mm połapane cyną trzeba jeszcze owinąć drutem albo nicią

 

mając łączniki w pionie nie ma opcji żeby górne skrzydło na boki się nie przesuwało dlatego mam zamiar dać jakiś naciąg do kadłuba co by trzymał górę w miejscu

 

skręcanie nie występuje więc to powinno załatwić sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.