Skocz do zawartości

DO WRAŻLIWYCH NA KRZYWDĘ ZWIERZĄT


M.Ch.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tytułem komentarza cytat z Ghandiego:

" Stopień rozwoju cywilizacji wyraża się stosunkiem człowieka do zwierząt"

Nieufność do zbiórek pieniędzy na leczenie człowieka/zwierzęcia jest taka sama, wiem z autopsji, dałem datek na leczenie dziecka. Okazało się to być szwindlem. Czy są w czymś od nas gorsze? Bo, że są lepsze, to nie ulega wątpliwości. Czy zwierzęta potrafią coś takiego (szwindel) zrobić? Ale chcemy w nich widzieć drapieżniki. Nie jestem wegetarianinem, nie jestem "grinpisowcem", rozważam kwestie empatii wobec zwierząt wyłącznie na płaszczyźnie filozoficznej i światopoglądowej. Zwyrodnialec katujący psa uwiązanego na łańcuchu nie jest ani o krztynę lepszy od zwyrodnialca mordującego dzieci na wojnie.

Pozdrawiam brać modelarską.

Jesteś aż takim cynikiem, czy tylko się zgrywasz?

Tam cynik od razu  :) . Weekend idzie i atmosferę chciałem rozluźnić  ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poniżej zrzut z trwania tej zbiórki kasy.

 

Dla tych wielkich obrońców biednego zwierzęcia. Bierzecie udział albo w dobrym przekręcie albo jesteście winni 

znęcania się nad zwierzęciem i nigdy nie powinniście już zabierać głosu.

 

4 miesiące tortur zwierzęcia przy udziale takich jak wy. 

 

 

 

post-7189-0-57157300-1511545886_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę w takim razie o zrzutę na moja nowa aparaturę :)

Jakieś 7,5 tysia.

Skoro to tylko 10 sekund lotu co dla niektórych, to szkoda wyrzucać w błoto, mi posłuży dużo dłużej , nawet parę lat.  hahaha

 

I dodatkowo poprośże o zrzutę na świnkę,

Zrobimy ją z rożna. !

Będzie smakować wyśmienicie.

Świnka nie jest członkiem mojej rodziny ( ma swoją)

Obiecuje , że bez rytualnego uboju, zginie szybko i humanitarnie (ale czy robi to różnicę tej śwince, to nie wiem ).

Mógłbym poprosić o zrzutę na sałatę czy pomidora ,ale trochę nie sezon :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie bez szacunku do starszych  ;)

 

w danych exif data powstania grafiki.

Psst:
"Mimo, że Marysia trafiła do nas wcześniej, nie pisałyśmy o niej, by oszczędzić Wam Kochani cierpienia po stracie istoty, którą ratujemy. Dziś jej stan został ustabilizowany, choć bitwa lekarzy o Marysi[/size]ę była niemal walką z wiatrakami. Marysię czeka bardzo długie leczenie. Skomplikowana rekonstrukcja żuchwy, zrośnięcie się żeber i narządów wewnętrznych."
 
A to chyba żart, wydaje mi się, że niezbyt odpowiedni.

Poproszę w takim razie o zrzutę na moja nowa aparaturę :)
Jakieś 7,5 tysia.
Skoro to tylko 10 sekund lotu co dla niektórych, to szkoda wyrzucać w błoto, mi posłuży dużo dłużej , nawet parę lat.  hahaha
 
I dodatkowo poprośże o zrzutę na świnkę,
Zrobimy ją z rożna. !
Będzie smakować wyśmienicie.
Świnka nie jest członkiem mojej rodziny ( ma swoją)
Obiecuje , że bez rytualnego uboju, zginie szybko i humanitarnie (ale czy robi to różnicę tej śwince, to nie wiem ).
Mógłbym poprosić o zrzutę na sałatę czy pomidora ,ale trochę nie sezon :)

 
Nawet jeśli "oszustwo" - to jeśli ktoś ma z czego dać to chyba lepiej przekazać coś niepotrzebującemu niż nie dać potrzebującemu zwierzęciu, takie jest moje zdanie.

 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, dla Ciebie Ghandi to pewnie jakiś arabski brudas. Rozumiem Cię. (Choć wolałbym nie rozumieć)

A to zależy czy kąpał się w Gangesie  ,czy nie , bo to podobno najbrudniejsza rzeka na świecie , albo jedna z najbrudniejszych.

W każdym razie mnie stan jego czystości faktycznie nie interesuje i nie wiem co tu trzeba rozumieć lub nie. :)

 

Tomaszu świnki jadasz?

A one też maja rodziny, małe warchlaczki i umierają codziennie milionami na całym świecie, żebyś miał i nie tylko ty co jeść .

Dla niektórych nawet są jak twój kot dla ciebie.

Ale to już inne zwierze niż kot?

Nie trzeba ich ratować , jak tak apetycznie wyglądają na talerzu?

No bo kot to inna rasa?

Czyli jesteś rasistą?

O nie ładnie, nie ładnie :0

 

Tylko nie pisz , że jesteś weganem, bo ostatnio czytałem , że rośliny też czują, biedactwa...

 

Masz racje , dla mnie zwierze to zwierze, to nie człowiek i nawet mój ukochany bigiel, to mimo wszystko tylko zwierze- pies, żaden członek rodziny.

Mimo, że za nim przepadam i tęsknię, bo go nie widziałem już prawie rok czasu.

Ale jakbym przymierał głodem , to córki bym nie zjadł (nawet jakbym miał umrzeć śmiercią głodową ) , a bigla jak najbardziej.

 

I zgadza się moja poprawność polityczna jest tak cienka jak smużka krwi lecącej z łba zabijanej świni.

 

P.s.

Ghandi pośmiertnie  zmienił narodowość z indyjskiej na arabską, bo nic o tym nie słyszałem ????

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ghandi jest dla Ciebie Arabem, czy Hindusem, to nie jest mój problem.

Proś dalej o zrzutę na Twoja nowa aparatura. (pisownia celowa).

Hipokryzja ludzi jadających zwierzęta, to bardzo dojmujący problem. Mało który z nas zabija zwierzęta własnoręcznie, ale poza wegetarianami wpierdalamy je wszyscy. Czy to jest powód do dumy???

Jak postrzegamy mięso wyłożone w sklepie? Jako zwierzę, czy jako mięso? Dostrzegasz różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zaczynamy dzielić ludzi na tych co piszą poprawnie i na tych co popełniają błędy??

Grubo! ;)

Cały ten wpis o zrzucie na aparaturę , to była prowokacja ,ale tylko dla inteligentnych (dzielimy ludzi na głupich , głupszych i debili) hahaha

 

Jaka hipokryzja?

Ja jem mięso z pełną świadomością , że jeszcze przed chwilą latało koło nogi i dziobało ziemię na babci podwórku i nie mam z tym żadnego problemu.

Przecież po to jest hodowane !? Nieprawdaż?

 

Ale uważam , że zwierze nigdy nie będzie człowiekiem.

Choć czasami człowiek potrafi być  zwierzęciem i to nie tylko świnią, ale prawdziwą bestią. !!!

 

mój bigielek , morda przebrzydła :)

post-10-0-60197800-1511556293_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zależy czy kąpał się w Gangesie  ,czy nie , bo to podobno najbrudniejsza rzeka na świecie , albo jedna z najbrudniejszych.

W każdym razie mnie stan jego czystości faktycznie nie interesuje i nie wiem co tu trzeba rozumieć lub nie. :)

 

Tomaszu świnki jadasz?

A one też maja rodziny, małe warchlaczki i umierają codziennie milionami na całym świecie, żebyś miał i nie tylko ty co jeść .

Dla niektórych nawet są jak twój kot dla ciebie.

Ale to już inne zwierze niż kot?

Nie trzeba ich ratować , jak tak apetycznie wyglądają na talerzu?

No bo kot to inna rasa?

Czyli jesteś rasistą?

O nie ładnie, nie ładnie :0

 

Tylko nie pisz , że jesteś weganem, bo ostatnio czytałem , że rośliny też czują, biedactwa...

 

Masz racje , dla mnie zwierze to zwierze, to nie człowiek i nawet mój ukochany bigiel, to mimo wszystko tylko zwierze- pies, żaden członek rodziny.

Mimo, że za nim przepadam i tęsknię, bo go nie widziałem już prawie rok czasu.

Ale jakbym przymierał głodem , to córki bym nie zjadł (nawet jakbym miał umrzeć śmiercią głodową ) , a bigla jak najbardziej.

 

I zgadza się moja poprawność polityczna jest tak cienka jak smużka krwi lecącej z łba zabijanej świni.

 

P.s.

Ghandi pośmiertnie  zmienił narodowość z indyjskiej na arabską, bo nic o tym nie słyszałem ????

Wielu z nas jada świnki, krowy, kurczaki i myślę, że to prywatna sprawa każdego czy to robi czy nie.

Mylisz się, jesteśmy ssakami - czyli zwierzętami i wszyscy inni mieszkańcy naszej planety mają równe prawa.

Człowiek rozprzestrzenił się na całej planecie i wyewoluował na jednego z najsilniejszych (najbardziej inteligentnego) jej osobnika - co spowodowało, że staramy się sobie podporządkować wszystkie inne gatunki/osobniki, jak i całą Ziemię, a prawda jest taka, że wszyscy mamy do niej takie same prawa - ludzie, pszczoły, psy, żuki, żółwie i wszystko inne. Na dłuższą metę da to katastrofalne skutki, jednak na szczęście coraz więcej ludzi przestaje pochwalać takie zachowania, ale wciąż zdecydowana większość jest taka, jak Ty.

#update

O zaczynamy dzielić ludzi na tych co piszą poprawnie i na tych co popełniają błędy??

Grubo! ;)

Cały ten wpis o zrzucie na aparaturę , to była prowokacja ,ale tylko dla inteligentnych (dzielimy ludzi na głupich , głupszych i debili) hahaha

 

Jaka hipokryzja?

Ja jem mięso z pełną świadomością , że jeszcze przed chwilą latało koło nogi i dziobało ziemię na babci podwórku i nie mam z tym żadnego problemu.

Przecież po to jest hodowane !? Nieprawdaż?

 

Ale uważam , że zwierze nigdy nie będzie człowiekiem.

Choć czasami człowiek potrafi być  zwierzęciem i to nie tylko świnią, ale prawdziwą bestią. !!!

I ty jesteś tym ostatnim.

człowiek potrafi być zwierzęciem (choć i tak nim jest), świnią, bestią - ty prawdopodobnie się do nich zaliczasz, czytając twoje wypowiedzi.

 

PS: Tak wiem, jestem chamski, niemiły, 0 szacunku do starszych - ale takie jest moje zdanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba

Powiedz krowie , jak ją napada tygrys, żeby ją zjeść , że ma równe prawa !!!!

 

Przy okazji świnia to bardzo fajne zwierze, tapla się w błotku i beztrosko żyje sobie , dopóki jakiś mięsożerca jej nie skrzywdzi.

Mogę być świnią ;)

 

Prawdopodobnie jednak do bestii się nie zaliczam.

Ale może , kto wie , przecież napisałem tu takie straszne rzeczy , że Ghandi nie jest arabem i ,że kota dałbym uśpić , a kasę dać na chore dzieci, że faktycznie można tak wywnioskować , co nie Kuba?

 

 

PS: Tak wiem, jestem chamski, niemiły, 0 szacunku do starszych

Tym się nie przejmuj , w Twoim wieku wcale nie byłem aniołem, to się samo zmieni (lub nie ) z wiekiem . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba

Powiedz krowie , jak ją napada tygrys, żeby ją zjeść , że ma równe prawa !!!!

 

Przy okazji świnia to bardzo fajne zwierze, tapla się w błotku i beztrosko żyje sobie , dopóki jakiś mięsożerca jej nie skrzywdzi.

Mogę być świnią ;)

 

Prawdopodobnie jednak do bestii się nie zaliczam.

Ale może , kto wie , przecież napisałem tu takie straszne rzeczy , że Ghandi nie jest arabem i ,że kota dałbym uśpić , a kasę dać na chore dzieci, że faktycznie można tak wywnioskować , co nie Kuba?

Przestań już prowokować, dobra?

I proponuję zakończyć dyskuję, kto chce, da na kotka a kto nie, to nie. 

 

Pozdrawiam  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to Hyde Park, ale nawet tu jakieś reguły powinny obowiązywać. Co innego wymiana poglądów, nawet kontrowersyjnych, a co innego osobiste wycieczki i inwektywy. Kolego TheKuba1414, podaj swoje argumenty, usiłuj nas do nich przekonać, a nie obrażaj Tomka, który z dużym przymrużeniem oka i celowo jak mniemam prowokując ukazuje pewną zakłamaną ideologię współczesnego świata, gdzie pod pozorem rzeczy niby pozytywnych lansuje się fałsz i półprawdy i jak chociażby z tej dyskusji to wynika wielu z nas nie ma zaufania do wszelkiego rodzaju zbiórek, fundacji, czy innych tego typu działań.

A dyskusja ta jest tylko przykładem rokrocznie ujawniającej się tendencji, że jak zaczyna się robić ciemno, mokro i zimno, nie ma czasu i możliwości na latanie, to zaczynają się nic nie wnoszące przepychanki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, nie zgadzam się na spłycanie problemu. Jak do tej pory nikt tu nikogo nie obraził, więc nie suponuj Marcinowi z racji jego wieku takich zachowań. Co do reguły zachowań w Hyde Parku, to poza analogią do brytyjskiego placu pozwalającego na wygłaszanie opinii na dowolny temat poza obrażaniem królowej, nic nie mamy z tym wspólnego. Podobnie jak z ICH kulturą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to Hyde Park, ale nawet tu jakieś reguły powinny obowiązywać. Co innego wymiana poglądów, nawet kontrowersyjnych, a co innego osobiste wycieczki i inwektywy. Kolego TheKuba1414, podaj swoje argumenty, usiłuj nas do nich przekonać, a nie obrażaj Tomka, który z dużym przymrużeniem oka i celowo jak mniemam prowokując ukazuje pewną zakłamaną ideologię współczesnego świata, gdzie pod pozorem rzeczy niby pozytywnych lansuje się fałsz i półprawdy i jak chociażby z tej dyskusji to wynika wielu z nas nie ma zaufania do wszelkiego rodzaju zbiórek, fundacji, czy innych tego typu działań.

A dyskusja ta jest tylko przykładem rokrocznie ujawniającej się tendencji, że jak zaczyna się robić ciemno, mokro i zimno, nie ma czasu i możliwości na latanie, to zaczynają się nic nie wnoszące przepychanki.

Jedynie staram się wyrazić swoją opinię. Nie staram się przekonywać nikogo do niczego a jedynie piszę, co ja uważam - nie muszę podawać tu argumentów. W żadem sposób bezpośrednio nie nakłaniam do wsparcia zbiórki (albo nie robienia tego) - ten kto przeczyta moje wypowiedzi, może sam sobie wyciągnąć z tego jakieś wnioski.

Prowokacja, prowokacją, ale pisanie o zjadaniu swojego psa, gdzie widać, że wokoło jest duża ilość osób, które kochają zwierzęta i starają się je chronić to już chyba lekka przesada.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz D.

mogę ci mówić świnia od dziś i czujesz się z tym wyśmienicie??? o.k.

Nie ma sprawy. :)

(Ale proszę podanie na formularzu A4, akapit 5 plus paragraf 8 , załącznik 2b i 2c, oraz zaświadczenie o nie karalności wydane przez główny urząd kotów polskich )

 

Kuba

W Oświęcimiu (IIWoW) ludzie nie tylko psa by zjedli....

I Ty w takiej sytuacji też.

 

Cóż Marcin

Masz 100% racji .

Absolutnie i do końca, mojego lub tego forum  :D :D :D

Niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu wiele osobistych wycieczek widziałem, nie tylko w tym jednym przypadku. Dobra dyskusja powinna się ograniczać do szermowania argumentami, ale gdy ich brak zaczynają się frazesy, lub właśnie osobiste wycieczki.

Nie spłycam problemu, tylko uważam, że dyskusja jest o niczym. Oczywiście pewnie zaraz ktoś napisze, że jestem bez serca i wrogiem wszelkich żywych stworzeń, ale całkowicie jest mi to obojętne. Bo jak już kilkukrotnie napisałem idea dobroczynności jakiejkolwiek jest bardzo fajna, pod warunkiem, że robi się to z potrzeby serca, przekonań, a nie pod wpływem takich czy innych akcji czy nacisków. I nie przekona się nikogo do takich, czy innych poglądów, czy akcji prowadząc dyskusję w sposób jaki przybrał ten wątek.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.