Skocz do zawartości

domowy mini DLG


kuba r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się czy jeśli wezmę plany modelu SuperGee II http://www.charlesriverrc.org/articles/supergee/SuperGeeII.htm

przeskaluje je do rozpiętości 1m, zlikwiduje klapolotki, zostawie tylko kierunek i wysokość, to czy taki wynalazek będzie latał? :roll: jaki model musiałby mieć wznios i profil, żeby przy tych "wytycznych" dobrze zachowywał się w powietrzu? czy jedna li-pol'ka wystarczy do zasilania tych dwóch serw? nie mam pojęcia o DLG, bo od początku modelarskiej przygody latam na zboczu, f3f i czasem się makietą na holu przelece, dlatego pytam bardziej doświadczonych kolegów 8) chodzi mi o jak najtańszy modelik do rzucenia pod domem ...

 

pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...

więc po paru godzinach wycinania i klejenia sprawa wygląda tak

 

dscn0470pe1mn7.jpg

w320.png

 

dscn0471cc6jw1.jpg

w320.png

 

skrzydła o obrysie zbliżonym do SuperGee, a profil jak w ApoGee - AG03, ostatnie dwa żebra AG11, cięciwa od 160mm do 104mm

i teraz pytanie - DLG czy HLG? :roll: jeśli DLG to jak sensownie zrobić mocowanie kołka ??

oraz drugie pytanie dotyczące rurki węglowej, którą widać na zdjęciach - waży ok. 15g i po złożeniu z tych dwóch części ma 47cm długości, fi 8mm na początku i fi 5mm na końcu, może zostać czy zamiast tej wędki kupić "modelarską" rurkę ?? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako DLG mi się to niezbyt widzi...

 

Niemniej HLG powinno sporo frajdy dostarczyć :)

 

Zrób mu duży wznios (jak w Apogee 36), a będzie pięknie wykręcał się w komicach.

 

Co do rurki, to mam rurę węglową własnej produkcji o długości 39cm i średnicy 8<10mm. Zrobiłem ją jaką próbną rurę przez zwijaniem do pełnowymiarowego DLG. Jeśli zrobisz ten model jako HLG (a konstrukcja na to wskazuje) to ogon będzie dużo krótszy i ta rura Ci się nada.

Jak ją chcesz to wyślij mi adres na PM, dostaniesz ją gratis (ale za to ma polecieć w modelu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci już powiem że z sztywnością będzie kiepsko. Na pewno wytrzyma jakieś lekkie rzuty ale wystarczy mocniej pociągnąć rękę i skrzydło może się przekręcić. Nie wpisuje bzdur ale to jest autentyczny fakt. Konstrukcyjne węglowe skrzydło (czyli dużo mocniejsze od tego jakie masz) przekręciło się (w sensie tak jakbyś wziął płat i przekręcał tak jak się sprawdza sztywność) podczas rzutu. Jak chcesz zasmakować dlg ale takiego prawdziwego to trzeba zrobić już konstrukcje styrodur plus szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy "zwykłym" mocnym wyrzucie z ręki (nie SAL) wytrzyma? rozumiem że chodzi o to że przy wyrzucie SAL działają większe momenty i siły niż przy hand lunch, mam racje? bo nie chodzi chyba o flatter wywołany dużą prędkością bo ta chyba przy DLG i HLG jest podobna ... nie wiem więc pytam :)

kurcze a tak się napaliłem na DLG :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się ( jako moderatorowi ) dwie rzeczy :

 

- napis na ekranie monitora laptopa " bo lubię ch......................."

- wielkość ładowanych zdjęć, czy naprawdę tak trudno zmniejszyć je jakimś darmowym programem ( np Irfanview ) do rozsądnej więlkości, by ładowały się szybciej.

 

Usuń ten napis z tego zdjęcia. Można użyć do tego painta windowsowego.

 

 

Reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wielkość ładowanych zdjęć, czy naprawdę tak trudno zmniejszyć je jakimś darmowym programem ( np Irfanview ) do rozsądnej więlkości, by ładowały się szybciej.

 

nie trudno, nie wiedziałem że to komuś przeszkadza, zmienione na 320x240

a napisu nawet nie zauważyłem ... też zmienione.

 

a wracając do wątku żegnam się z koncepcją DLG i "dzień dobry HLG" :jupi:

więc kilka pytań, od początku wzorowałem się na przeskalowanym do rozp. 100cm SuperGee i teraz skoro to już nie DLG zastanawiam się jakie stateczniki zrobić i jak długi kadłub, dalej zgodnie z SuperGee ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.