Skocz do zawartości

domowy mini DLG


kuba r.

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie zastanawiam się czy zrobić V-tail tylko z bardziej pasującym do tych skrzydeł obrysem czy klasyczny X od SuperGee, a to wystające pod kadłub od statecznika pionowego (nie wiem czy ma swoją nazwę:D) może zostać czy trzeba usunąć?? widziałem kilka modeli z V-tail'em a bez lotek i muszę powiedzieć że nie podobało mi się jak latały, ale może to nie kwestia usterzenia :P do takiego HLG musi być "pełna decha" czy może być kratownica??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

żeby ktoś nie pomyślał, że temat umarł śmiercią naturalną - model został oblatany w ostatni weekend i lata 8) i to całkiem fajnie :twisted:

stanęło w końcu na DLG, cały spływ wzdłuż, od spodu wzmocniłem płaskownikiem węglowym 1x3mm, narazie daje radę :D parę zdjęć z latania przed południem w niedzielę u babci :)

nazwałem go Ra, jak egipski bóg słońca, bo słońce to termika, a termika to latanie tym maluchem:P

zdjcie0016c.jpg

zdjcie0022s.jpg

zdjcie0024g.jpg

zdjcie0030.jpg

zdjcie0050l.jpg

zdjcie0058f.jpg

w oczekiwaniu na następny weekend, miejmy nadzieję lotny :)

zdjcie0068.jpg

zdjęcia takie sobie bo z telefonu, niby 3.2Mpix, ale na max zoomie :?

 

wiało trochę za mocno jak na ten model, bo 3-4m/s (stąd ta śmieszna czapka:P) i do tego ze złego kierunku, w poprzek górki, ale i tak frajda spora :P nawet dwa razy załapałem się w jakiś kominek, ale raz miałem zakłócenia i musiałem uciekać, a drugi po prostu zawaliłem.

waga jaka wyszła nie wiem, zasilanie to 1/2 pakietu 2 cell 400mAh, dwa serwa 4g robbe, odbiornik Corona 4ch

 

podsumowując, model super, zabawa pierwsza klasa, rzucasz ile Ci pasuje bez kręcenia śmigłem i jeżdżenia na górę. Brakuje mi trochę lotek lub klapolotek, ale w tej technologii(skrzydła konstrukcyjne) nie zrobiłbym ich wystarczająco lekko i sztywno do DLG. Metoda traconego styropianu na przód kadłuba to był strzał w dziesiątkę, sporo roboty i szlifowania, ale efekt zadowalający, miałem to jeszcze szpachlować i malować na czarno, ale mi się nie chce :P

pozostaje tylko czekać na następną okazję do polatania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tyle przerzuca co chce spróbować czegoś nowego :) nie zawsze niestety jest czas i warunki do polatania na zboczu, nie mówiąc już o porządnym F3F :(

 

 

EDIT:

obiecane zdjęcie mocowania skrzydła:

ra1w.jpg

ra1mod.jpg

 

czarne linie to sklejka 2.5mm, zielone nakrętki na śruby 3mm, reszta to balsa i wszystko jasne :P sklejka zabezpiecza nakrętki przed wyrwaniem, całość w rzucie z góry ma ok. 1cm szerokości, sklejka jest na całej szerokości. W skrzydle też w miejscu gdzie wchodzi śruba jest sklejka, a od góry podkładka metalowa, żeby śruba miała się o co oprzeć.

Śruba jest takiej długości, że kończy się dokładnie tam gdzie zaczyna się węglowa belka - tylko ją dotyka, nie wkręca się w nią. Całość przy kadłubie oblaminowana 2x dookoła, nie pamiętam jaka tkanina.

Zdjęć rozmieszczenia wyposażenia nie mam, bo wyposażenie wyjąłem, rozmieszczę je na nowo jak będę miał chwilę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakiś czas temu włożyłem nowe wyposażenie, tj. serwa zmieniłem na HXT500, a reszta została bez zmian chwilowo. Jako, że z własnej głupoty dość poważnie uszkodziłem Trinity (dalej jestem na siebie zły i chyba nie przestane), zamiast niej w weekend na zbocze zabrałem DLG i ASW20 (ASW lata dramatycznie słabo, jak czegoś z nim nie zrobię to nie mam po co wybierać się na zawody makiet :P ).

Pod wieczór wiało słabiutko więc bawiłem się DLG, kilka zdjęć, jak zwykle sorry za jakość, znowu musiałem sam robić :D

zdjcie0462t.jpg

zdjcie0467.jpg

zdjcie0470b.jpg

zdjcie0472.jpg

 

a jak wracałem spotkałem takie cosie, bynajmniej nie są to krowy :P

zdjcie0480h.jpg

 

 

teraz mam pytanie, zasilam model z pakietu 2S 400mAh, bo taki miałem z innego modelu, wykorzystuję tylko jedną cellę, czyli 3.7V. Kupiłem już pojedyncze celle 400mAh - żeby dobrze wyważyć model przy 2S muszę z przodu włożyć parę gram ołowiu, i teraz pytanie - czy ażurować stateczniki żeby skompensować wagę jednej celli? ile gram mogę zyskać na takim zabiegu i jak bardzo ażurować?

 

A podsumowując model - fajna zabawa, tylko okrutnie brakuje mi klapolotek, i do zakręcania i czasem do lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym problem :) prąd z jednej celli wystarczy bez kombinacji, tylko chodzi o to że jak zamienię 2S(z którego używam i tak 1S) na pojedynczą celkę będę musiał wsadzić więcej ołowiu, a chcę tego uniknąć, dlatego myślałem o odchudzeniu tyłu, a nie widzę innej opcji niż ażurowanie stateczników.

 

PS. fajne urządzenie, używał ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja używałem i będę dalej używał. Wszystko działa dobrze, w dlg miałem zamontowane 2 htx500 i 2 htx900, przetwornica po lotach była lekko ciepła. Zasilanie to pojedyncza celka chyba 400mah. Należy sprawdzić jak polutowane są przewody tej przetwornicy, bo u mnie jeden przy rzucie się oderwał. Na szczęście model wykonał kilka pętli i delikatnie wylądował :)

Rozwiązanie to wymagało u mnie dołożenia ołowiu do dzioba. Zastanawiam się na przyszłość nad małym 2s i zmniejszeniem napięcia choćby diodą, chyba lepiej prąd "wozić" niż ołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.