Skocz do zawartości

Quadcopter dla dziesięciolatka


dariuszj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zakupić dla dziesięciolatka jakiś w miarę sensowny quadcopter. Mimo, że od prawie 20 lat latam modelami RC to wielowirnikowce póki co są mi zupełnie obce. Przejrzałem forum, ale sądzę, że wiele się pozmieniało od czasu publikacji niektórych wątków. Proszę więc o pomoc i jakieś sugestie.

 

Generalnie szukam czegoś sensownego do polatania głównie w mieszkaniu, ale też czasem na zewnątrz. Ważne, żeby nie rozleciało się samo z siebie po paru dniach i były w razie czego do kupienia jakieś części zamienne. Do tego, żeby latanie tym sprawiało jakąś przyjemność a nie było udręką i sprawą nie do opanowania dla dziesięciolatka.

Cena jak najniższa ;) A poważnie to najlepiej do około 300 zł, ale jak warto dołożyć te 100 czy 200 zł i kupić coś nieporównywalnie lepszego to też jest to do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do wymagań trzeba dodać osłony na śmigła, żeby śmigła ne zrobiły krzywdy.

I jeżeli ma to być przyjemność z latania to zamiast droższego modelu ładowarkę i 1-2 dodatkowe akumulatory lub przynajmniej samą ładowarkę ponieważ wiele quadrocopterów tych tańszych posiada ładowani albo poprzez nadajnik albo ładowarką co w obu przypadkach zmusza do czekania kilkadziesiąt minut na naładowanie pakietu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale to już nie dla dziesięciolatka ......ups -uprzedził mnie Przemek

 

Szukaj raczej zabawek z barometrem (Alt Hold) która znacznie  ułatwi młodemu człowiekowi latanie  .

Omijaj szerokim łukiem marketowych "dronów" wszelkie Overmaxy itp

Chyba największą popularnością a co za tym zapleczem części  cieszy się u nas marka tego typu zabawek -  Syma -może poszukaj coś z jej modeli .

 

Jeśli chiny (zakupy)  to zaproponuje na przykład  Visuo XS809HW  - ma dobra opinie   jak na zabawkę do 200zł. barometr, bieda FPV po wifi z małym opóźnieniem i nie najgorszą kamerą  (niby 2mp)  ,barometr ...i wszystkie części w ofercie , czyli zostanie Ci z puli na zapasowe pakiety i np silnik (jak to szczotkowe -żywotność mniejsza) .

Miałem go w rękach i latałem ,opinie potwierdzam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej najtańszą zabawkę do latania po domu eachine e010 lub e011, na zewnątrz też polata jak nie wieje, ale nie daleko, bo mały. Jak porządny na podwórko to coś z bezszczotkowymi np JJRC X1?

Albo jeszcze są małe ale z fpv np. E10s lub e013.

Co nie kupisz to od razu pomyśl o dodatkowej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - do latania po domu lepszy fun bedzie z malutkim dronikiem, ktorym mozna latac w kazda pogode (np dlugie zimowe wieczory). i przez zaimprowizowane przeszkody (stoly/krzesla itd). Wszystko wieksze do latania w domu jest ryzykowne - chyba ze dom jest ogromny. Albo za zabawne uznajesz wiszenie w jednym miejscu. Im wiekszy dron tym wiecej huraganu robi w domu.

Natomiast takie posrednie ani nie za male ani nie za duze sredniaki - nie sa ani dobre do domu (za duze) ani na dwor (za slabe). Chyba ze to nie zabawka tylko pelny "dron" z autopilotem itd ale koszty wtedy ciezko zmiescic w 500zl.

 

Ale np takiego malucha mozna sparowac z nadajnikiem FlySky (albo innym FrsKy zaleznie od posiadanego radia):

https://www.banggood.com/Tiny-QX90-90mm-Micro-FPV-Racing-Quadcopter-BNF-Based-On-F3-Flight-Controller-FrSKY-Taranis-X9D-p-1069614.html?p=UN1003814241201410X7

lub nowsza wersja:

https://www.banggood.com/Eachine-Tiny-QX90C-90mm-Micro-FPV-Racing-Quadcopter-Based-On-F3-EVO-Brushed-Flight-Controller-p-1093924.html?rmmds=detail-left-hotproducts&ID=517238522764&cur_warehouse=CN&p=UN1003814241201410X7

 

A lata tak:

 

Jak dolozy sie gogle za 180zl np takie:

https://www.banggood.com/Eachine-EV800-5-Inches-800x480-FPV-Goggles-5_8G-40CH-Raceband-Auto-Searching-Build-In-Battery-p-1053357.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN&p=UN1003814241201410X7

 

To jest pelny wypas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

 

Na chwilę obecną zdecydowałem, że wybiorę coś z Symy z kamerą FPV.

 

Polecam https://www.banggood.com/Syma-X21-2_4G-4CH-6Aixs-Headless-Mode-Altitude-Hold-Mode-RC-Quacopter-RTF-p-1149248.html?cur_warehouse=CN  mały , zgrabny, lata fajnie i nie drogi i bezpieczny z osłonami śmigieł .Jest i wersja z kamerką

 

Właśnie na tą chwilę moim faworytem jest ta Syma w wersji z kamerą X21W. Niestety prawie nigdzie nie ma do niej dodatkowych akumulatorów. Za to bez problemu są dostępne akumulatory do Symy X5 w różnych wersjach. I pewnie bym wziął jakąś X5, ale jest ponad dwukrotnie większa od X21W i chyba do mieszkania będzie za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez fajna. W komentarzach na banggood piszą ze na eBay można dostać 5pak za 18 USD. Trzeba szukać pod nazwą x21 battery.

 

Faktycznie to 4pak: https://m.ebay.com/itm/Quadcopter-Battery-for-Syma-X21-X21W-Lipo-Battery-3-7V-380mAh-Batteries-Charger/253277038102?hash=item3af87ce616:g:YHkAAOSw401ZyTM8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody dostał od Mikołaja quada z Lidla. Całkiem przyzwoicie to lata, rozpiętość 15cm, całe 34g wagi, z osłonami na śmigła. Do latania po mieszkaniu większy byłby problematyczny. Aż mnie zaczęło kręcić żeby coś poważniejszego skręcić dla siebie :D. Tylko ogniw trzeba dokupić bo zabawa szybko się kończy :).

2f9a96e4867d1f26887e3ac8ec19f903.jpgf5c0f5eb9533e06fcd5304ae64b7d82d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.