Skocz do zawartości

Szybownik uczy się latać helikopterem :)


Patryk Sokol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

470L - bardzo fajny helik. Będziesz zadowolony, ale pamiętaj, że nie zaznacz przyjemności na reglu alignowym. Można kombinować z roznymi, ale jak weźmiesz hw 50-60A to po prostu będzie idealnie.

 

Polecam tez na dzień dobry wątek na heli team dotyczący zwiększania ratio ogona. Bardzo polecam tą przeróbke i warto ją wykonać od razu przy składaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie wątpie, ale niestety poleci na reglu Alignowym na początku.

Powód? Nawet do kita to wciskają :|

Za to na tarczy będą KST, nie Alignowe serwa.

 

Tail ratio pewnie później zmienię. Aczkolwiek raczej nie przy składaniu, zbyt ciekaw jestem jak różnica będzie odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpie, ale niestety poleci na reglu Alignowym na początku.

Powód? Nawet do kita to wciskają :|

Za to na tarczy będą KST, nie Alignowe serwa.

 

Tail ratio pewnie później zmienię. Aczkolwiek raczej nie przy składaniu, zbyt ciekaw jestem jak różnica będzie odczuwalna.

Zostaw go sobie do samolotu. To bardzo dobre regle, ino governor jest zjebany.

KST - bardzo dobry wybór!

 

Tail ratio - jak tam chcesz, ale i tak Cie to nie ominie ;)

 

Jak bedziesz robił jakiś zakupy później to:

- łopaty: polecam taroty 380. są na BG. tańsze od alignów, różnica niewyczuwalna. odradzam alzrc

- pinion silnika: mi wystarczył na 600 lotów i już mocno harczy. po 500tnym już było słychać. chłopaki polecają lynxowy od gaui x3 na wał 3.5mm. właśnie sobie zamówiłem.

- płozy: stockowe sa kruche i szybko pójdą. jak rozwalisz zamów sobie gorilla. troche droższe, ale dożywotnie (serio) i pasują idealnie

- łopatki ogonowe: koniecznie te większe 74mm

- pasek ogonowy: od gaui x3 stretchowej jest ten sam z tym samym modem i można stosować zamiennie

 

Pamiętaj też, że pasek powinien być napięty niczym stringi grycanek.

 

Czekam na fotorelacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go sobie do samolotu. To bardzo dobre regle, ino governor jest zjebany.

KST - bardzo dobry wybór!

Ech, regli samolotowych to Ci u mnie po pas.

Trzymam to jak odpadki płyt modelowych, bo wywalić żal ;)

 

 

- łopaty: polecam taroty 380. są na BG. tańsze od alignów, różnica niewyczuwalna. odradzam alzrc

A co takiego złego robią ALZRC? Poważnie pytam, bom ciekaw :)

 

 

- pinion silnika: mi wystarczył na 600 lotów i już mocno harczy. po 500tnym już było słychać. chłopaki polecają lynxowy od gaui x3 na wał 3.5mm. właśnie sobie zamówiłem.

I są ceramiczne, a to zawsze fun :)

Ile zębów zamówić, to od razu go sobie ogarnę?

 

 

- płozy: stockowe sa kruche i szybko pójdą. jak rozwalisz zamów sobie gorilla. troche droższe, ale dożywotnie (serio) i pasują idealnie

Od 450tki pasują?

 

 

- łopatki ogonowe: koniecznie te większe 74mm

 

A nawet mam już

 

 

- pasek ogonowy: od gaui x3 stretchowej jest ten sam z tym samym modem i można stosować zamiennie

Gut.

 

 

Pamiętaj też, że pasek powinien być napięty niczym stringi grycanek.

Hmm...

Czyli, że mocno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regiel - mów co chcesz, zmienisz go, zobaczysz :D

 

Łopaty Alzrc - są węższe i moim zdaniem lata się na nich gorzej. Może dlatego, że ja lubie niskie obroty. Nie mniej jednak to nie tylko moje odczucia, więc chyba coś w tym jest. Poza tym, że sa węższe są ok. ładnie wyważone i w dobrej cenie.

 

Pinion - stockowo pinion ma 11T. Ja jednak większość lotów robię na ildu na poziomie 45%, gdzie wiadomo, że silnikowi do optymalnej pracy daleko (mimo to ładnie trzyma obroty, ale...). Ja zamówiłem 10T - mniejszych nie ma. Powiem Ci też jako ciekawostkę, że mój kolega laa na stockowej zębatce na pakietach 4S, na idlu 95% i też fajnie trzyma. Także ten, helik stockowo jest przygotowany  na wyższe obroty, w okolicach 3000rpm. Ja latam bliżej 2000rpm (czasem i poniżej). Stąd moje zmiany. Pytanie czy Ciebie temat dotyczy...

 

Płozy - nie jestem pewien. Gorilla na pewno pasuje do mini protosa i gaui x3 po drobnych przeróbkach lub w stretchu. Od 450tki chyba nie będą pasować bo inaczej Align by nie robił osobnego produktu (Align lubi wykorzystywać niektóre elementy między modelami - jesli się da)

 

Stringi Grycanek. Zerknij na ich dupska i wszystko się wyjaśni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regiel - mów co chcesz, zmienisz go, zobaczysz :D

Niewątpliwie. Tylko drażni mnie fakt, że muszę zapłacić za jego obecność w zestawie.

 

 

 

 

Łopaty Alzrc - są węższe i moim zdaniem lata się na nich gorzej. Może dlatego, że ja lubie niskie obroty. Nie mniej jednak to nie tylko moje odczucia, więc chyba coś w tym jest. Poza tym, że sa węższe są ok. ładnie wyważone i w dobrej cenie.

 

A, to ciekawe. Aż mam ochotę sprawdzić w praktyce (znaczy wierzę Ci, że jest gorzej, po prostu mam ochotę sam sprawdzić).

 

Pinion - stockowo pinion ma 11T. Ja jednak większość lotów robię na ildu na poziomie 45%, gdzie wiadomo, że silnikowi do optymalnej pracy daleko (mimo to ładnie trzyma obroty, ale...). Ja zamówiłem 10T - mniejszych nie ma. Powiem Ci też jako ciekawostkę, że mój kolega laa na stockowej zębatce na pakietach 4S, na idlu 95% i też fajnie trzyma. Także ten, helik stockowo jest przygotowany  na wyższe obroty, w okolicach 3000rpm. Ja latam bliżej 2000rpm (czasem i poniżej). Stąd moje zmiany. Pytanie czy Ciebie temat dotyczy...

 

W ArtHobby najmniejszy ceramiczny ma 12 zębów. Póki co więc zajeżdżę stockowy. Obecnym Rexiem - im wyższe obroty tym lepiej. Ale nie wiem czy to nie chęć kompensowania przydychającego silnika.

 

 

Płozy - nie jestem pewien. Gorilla na pewno pasuje do mini protosa i gaui x3 po drobnych przeróbkach lub w stretchu. Od 450tki chyba nie będą pasować bo inaczej Align by nie robił osobnego produktu (Align lubi wykorzystywać niektóre elementy między modelami - jesli się da)

A podlinkujesz takie co na pewno pasuje?

 

Do przeróbki tail ratio to takie koło zębate, prawda:

http://www.arthobby.pl/index.php?page=8&prod_id=1956

?

 

Tak obok - nie cierpię czekać na zamówione modele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to to koło. Ja sobie zamówiłem przy okazji rowniez paski z lynxa, te od galki stretchowej. Są ciutke dłuższe i być może obejdzie się bez skracania belki.

 

Gorilla: http://rcmaniak.pl/pl/p/Gorilla-gear-Trex-450-PRO-Yellow/1210

Z opisu jest też do 450tki, więc może jednak będą pasować od niej plozy :)

 

Obroty - to bo tu nie ma lepiej/gorzej. Wyłącznie kwestia gustu.

 

Która brałeś wersje? L czy P? Od Adama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM w wersji kit, właśnie od Adama (tak w ramach wspierania lokalnej przedsiębiorczości. Niby parę złotych taniej z BG, ale jakoś wolę wspierać miejsca gdzie mogę kupić części od ręki)

Nad P się niezbyt zastanawiałem. Niby toto tanie, ale nie było kita, a pewnie i tak po pół roku 90% tworzywa bym zamienił na alu.

 

Wahałem się jeszcze nad napędem ogona wałkiem, ale brak kitu mnie odstręczył od tego pomysłu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.