Skocz do zawartości

Skąd pozyskać równą deskę/płytę?


jetfan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Pytanie jak w tytule, problem jest banalny ale, jak dotychczas, bez rozwiązania. Potrzebuję płaską, równą płytę do montażu skrzydła. Wykonałem już dwa podejścia: wycięty prostokąt ze sklejki 18mm i drugie: płyta sklejana z deseczek świerkowych, półkowa. Obie się nie sprawdziły, w sklepie wyglądały równo, w domu po weryfikacji okazały się zwichrowane.

 

Nie bardzo wiem co zrobić, szukać dalej po sklepach czy też może jest jakieś sprawdzone rozwiązanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja kupuje w castoramie płytę ciętą na wymiar ( chyba wiórowa ) biała z obu stron. Około 15mm grubości. Od dołu dokręcam kątowniki stalowe albo ceowniki aluminiowe albo proste deski -  pionowo. Mam równy stół montażowy bez żadnych zwichrowań. Robię tak od lat i to działa. Koszty są tak małe że czasem wyrzucam po użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy zabierałem się za swój najnowszy model , wiedziałem że skrzydła będą montowane na rurach i do takiego skrzydła potrzebna jest równa płyta około 1,5m długości .

Więc wybrałem się do najbliższego zakładu który wykonuje pomniki.

Płytę dostałem za darmo , tyle że jest to lastryko, marmuru właściciel nie chciał dać gratis :).

Ale lastryko dał bezpłatnie :) , płyta jest idealnie prosta, bardzo gładka, nie wygina się, może nie da się w nią wbić szpilki, ale za to jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.

Nie ważne czy pochlapałem ja żywicą, czy soudalem, po wyschnięciu kleju wystarczy przejechać szpachelką klej odpada , przepolerować szmatką i jest ładna i błyszcząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.