Skocz do zawartości

Prosba o dobór napędu


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Grzesiek nie obraź się ale przed startem zrób dużo zdjęć bo po już możesz nie mieć czemu robić.:)

 

Ten samolot na 3S to chyba za karę? Lepiej do tego silnika daj 4S i śmigło  APC 13 x 6.5 E  

 

Zgodnie z tabelką, chociaż nie wiem kto tak dobrze przeliczył ten silnik. Tania chińskość za 20$ :)

 

Sam mam podobny silnik  i z praktyki wiem że na 3S "to sobie nie polatasz" :)

 

W linku masz tabelkę a wnioski z niej wyciągnij sam.

Cena okazyjna bo u kolegów chińczyków kosztuje podobnie ale musisz wtedy długo czekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek nie obraź się ale przed startem zrób dużo zdjęć bo po już możesz nie miec czemu robic

A co to za aluzja .Nie jest to moj pierszy model latajacy i nie ostatni.A latam moze lepiej niz ty.Poprostu z elektrycznym napedem nie mialem stycznosci tylko caly czas spalina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolego Marku to nie samolot a motoszybowiec.Na 3 S sobie polata,tylko większe śmigło,ale proponował bym na 3S trochę szybszy silnik ok.950 -1000 kv.

 

Ok rozumiem a ten motor co podales z li nku na 3s moze byc i jakie wtedy smiglo no i jaka rożnica bedzie w czasie pracy na 3s i 4s jestem zielony w elektrykach wiec z tąd takie może banalne pytania

Teoretycznie przy tej samej pojemności pakietu na 4 S polatasz dłużej.Prąd jest mniejszy dla osiągnięcia tej samej mocy, więc można zastosować mniejszy regulator.Tyle teoria natomiast praktyka pokazuje że nie do końca czas latania wydłuża się znacząco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek faktycznie znowu strzeliłem gafę! Zapomniałem, że motoszybowiec to nie samolot, ale będę już pamiętał.:)

 

Co do silnika to zawsze przyjmuję za zasadę, że jak silnik jest na x-y S to zawsze wybieram y na zasilanie modelu.

 

Nawet przyjmując że tabelka w linku jest prawdziwa (w co wątpię) to aby zrównoważyć masa- napęd potrzebujesz i tak 4S. A jak wiadomo czym więcej koników pod maską tym więcej panienek:)

 

Czasami ten nadmiar mocy jest bardzo przydatny.

Najważniesze że nikt nie neguje wyboru silnika a tylko sposób zasilania, więc to już nie problem. Kup silnik i do tego dwa śmigła zgodnie z tabelą do 3S i 4S.

Polatasz na 3S i sam przekonasz się czy ci to wystarczy. Jak będziesz chciał polatać dynamiczniej dokupisz tylko bateryjkę i znowu w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ten model jest dość podobny gabarytowo do Condora z tej samej firmy a że taki posiadałem, to napiszę że napęd 4S to minimum . 3 S to może z silnikiem z przekładnią...

Aby start był bezpieczny,osiągi w miarę satysfakcjonujące to trochę mocy musi być.

Ja w Condorze miałem regulator 75A ,silnik o mocy ok.1000W Turnigy AreoDrive coś tam na 5 S  a znam modelarzy co latali na 6 S :) .Model z takim pakietem bodaj 2650 mAh dobrze się wyważał ,mocy było w sam raz ,waga ok.2500 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerodrivy to moje ulubione. Tanie i jakościowo na średnim poziomie. Niezawodne i pracują u mnie już sporo lat.

Za 350 zł można dostać już 4kW. :) Tylko gdzie takie wstawić?

 

Grzesiek 100 zł za silnik to nie pieniądz :)

Nawet jak za silnik dasz 100, regulator 50 i za pakiet 4s 120 to i tak mało jak do takiego wielkiego samolotu. Ach sorry - motoszybowca .:)

Zawsze można potem to wymontować i dać gdzie indziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszośc znajdziesz na allegro, olx i sklepach modelarskich.

Jak ci się nie spieszy to lepiej w sklepach zagranicznych, taniej ale za to dłużej to trwa.

Silnik już dostałeś, więc zostaje tylko regulator i akumulator.

 

Tanie i dobre regulatory kupuje tutaj:

https://www.aliexpress.com/item/60A-Brushless-ESC-Electric-Speed-Controller-with-4A-BEC-for-RC-450-Helicopter/32645327955.html

Plus to BEC 4A.

A tutaj masz teź akumulatory.

https://www.akumulatoryrc.pl/

 

Miejsc z możliwością zakupu jest więcej wystarczy wyszukać jakiś promocji czy też wyprzedaży. Będzie jeszcze taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.